Jump to content

porezi na naslijeđenu nekretninu


petar022

Preporučene objave

Moja majka nasljeđuje ostavinskom raspravom dijelove čestica poljoprivrednog zemljišta svog djeda (kcer [majka moje majke] je umrla).

Da li za to treba plačati neki porez ?  Koliko sam guglajući shvatio, porez na promet nekretnina ne treba jer je ona potomak u uspravnoj liniji.

 

Da li postoji neki godišnji porez koji bi morala plačati za dio tih čestica neobrađenog poljoprivrednog zemljišta ?

Google mi je davao rezulatate da se od 1.1.2019 plača porez na sve nekretnine, pa i poljoprivredna zemljišta, a negdje sam opet našao da porez na neobrađeno obradivo poljoprivredno zemljište ne plačaju vlasnici zemljišta stariji od 65 godina muškarci i 60 godina žene (ona ima preko 60).

 

Jer zemljište nije veliko niti vrijedno pa ako treba nešto plačati za to svake godine, vjerojatno bi ga se odrekla.

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, petar022 je napisao:

Moja majka nasljeđuje ostavinskom raspravom dijelove čestica poljoprivrednog zemljišta svog djeda (kcer [majka moje majke] je umrla).

Da li za to treba plačati neki porez ?  Koliko sam guglajući shvatio, porez na promet nekretnina ne treba jer je ona potomak u uspravnoj liniji.

 

 

 

Da li postoji neki godišnji porez koji bi morala plačati za dio tih čestica neobrađenog poljoprivrednog zemljišta ?

 

Google mi je davao rezulatate da se od 1.1.2019 plača porez na sve nekretnine, pa i poljoprivredna zemljišta, a negdje sam opet našao da porez na neobrađeno obradivo poljoprivredno zemljište ne plačaju vlasnici zemljišta stariji od 65 godina muškarci i 60 godina žene (ona ima preko 60).

 

 

 

Jer zemljište nije veliko niti vrijedno pa ako treba nešto plačati za to svake godine, vjerojatno bi ga se odrekla.

 

 

 

Hvala.

 

Ukratko, taj porez o kojem ste čitali nije uveden, porez na neobrađeno zemljište odavno ne postoji, a nasljeđivanje u prvom redu je oslobođeno, dakle ne bi trebalo biti nikakve porezne obveze. 

 

uređeno: od Mario137
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija