Jump to content
malimaslacak21

Prodaja putem interenta isključivo putem pouzeća

Preporučene objave

Poštovani,

interesira me sljedeće:

Imam u planu pokrenuti dropshipping online posao sa obućom i ostalim modnim dodatcima. Pa me interesiraju sljedeća pitanja kako bi izbjegla otvaranje obrta ili firme u početku dok posao ne krene i ne postane ozbiljniji?

Ako prodajem neku vrstu robe(kape,tenisice itd) putem interneta najmanji iznos je tipa 200,00kn a najveći 2000,00kn i to isključivo prodajem putem hrvatske pošte i putem pouzeća. Postoji li mogućnost da se susretnem sa kakvom poreznom kontrolom? 

Da li porezna može pokrenuti istragu ili utvrditi sivu trgovinu ako novac nikad ne položim na račun već ga čuvam kako bi stari rekli "u čarapi"?

Da li pošta izdaje kakve naloge za  kontrolu osobe koje učestalo šalju robu i primaju uplate fizički od strane poštara putem pouzeća u obliku poštanske uputnice?

Postoje li neki iznosi u pošti koji se promatraju? Npr 30000-50000 kn da mi dodje kroz mjesec u manjim transakcijama po 200-300kn pa se nakupi?

Zanima me da li netko posluje na taj način  bez da ima prijavljenu firmu, obrt i slicno i da li mu normalno poštar donosi tako sličan iznos kroz mjesec kuci ili ga on podiže u pošti nakon obavijesti?

Jos jednom ponavljam radilo bi se o malim iznosima koje poštar kontinuirano donosi svaki radni dan po malo ali se kroz 30 dana nakupi neka ozbiljnija svota.

Napomena novac nikad i u nikojem slučaju ne bi bio uplaćen na račun. Niti putem HUB1 uplatnice od strane pošte niti osobno da ga položim. Već ga preuzmem fizički kada ga poštar donese ili ga preuzmem u poštanskom uredu.

Pozdrav svima Vaša nova legalis članica :D

Unaprijed hvala

Uređeno od malimaslacak21

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Netko je ovdje pisao da Carina prati kretanja pošiljaka Hrvatske pošte i može putem Njuškala i sličnih internet trgovina vidjeti radi li se o neregistriranoj djelatnosti, to je do sada bilo u domeni Carine, vjerojatno još uvijek jest (nakon velikog povratka Državnog inspektorata), a zakon koji biste trebali proučili jest Zakon o zabrani i sprječavanju obavljanja neregistrirane djelatnosti, kazne su prilično velike, pa postupajte s oprezom.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Similar Content

• objavio lolcathost
      Pozdrav,
      Ukoliko se Bitcoin kupuje i prodaje unutar platforme Bitstamp (Slovenija) za EUR ili USD, a ne vrši se nikakav prijenos natrag na HR bankovni račun, je li potrebno prijaviti poreznoj trading koji se tamo odvija ili se porez prijavljuje u trenutku kada izvršim cashout na račun svoje RH banke?

Hvala!
    • objavio cm2019
      Poštovani, 
      Zanima me da li je ugovor potpisan te skeniran jednako važeći kao i originalni potpis odnosno potpis uživo ? 
      Radi se o odlukama za godišnji odmor koje treba potpisati poslodavac. Hvala unaprijed na pomoć!
    • objavio tomkar75
      Bok ekipa,
      Trenutno radim kao vježbenik stroja na brodu u međunarodnoj plovidbi. Sukladno tim dužan sam prijaviti porez na dohodak za prethodnu godinu što sam i učinio za 2018.
      Ove godine (2019.) možda neću bit u mogućnosti "skupiti" 183 dana , što znači da ne bih bio oslobođen plaćanja poreza na dohodak.

8. veljače 2019. došlo je do izmjene i dopune Pomorskog zakonika, pa tako članak 128, stavak 12(*) Pomorskog zakonika kaže, citiram: "»(12) Stručni radnik koji je kao vježbenik palube, stroja ili elektrotehnike ukrcan na brod u međunarodnoj plovidbi bez obzira na državnu pripadnost broda, u razdoblju ne duljem od 183 dana u godini za koju se utvrđuje obveza poreza na dohodak, nije obvezan primitke ostvarene po osnovi rada na brodu u međunarodnoj plovidbi obračunati u godišnju poreznu prijavu poreza na dohodak, sukladno odredbama propisa o porezu na dohodak.«."

Kako sam ja na brodu u svojstvu vježbenika, prema gore citiranom stavku trebao bih biti oslobođen plaćanja poreza na dohodak bez obzira na broj dana provedenih u plovidbi uz uvjet da se prijava uredno podnese.

Mene zanima jesam li dobro protumačio/shvatio spomeniti zakon? Kako znati je li izmijenjeni Pomorski zakonik usklađen s Poreznim zakonom? Postoji li neko ograničenje s obzirom na mjesečna primanja?

Isti upit sam poslao Poreznoj, naravno, bez odgovora... Sluzbenici takoder nisu upoznati s novim zakonom...

* u "Zakonu o izmjenama i dopunama pomorskog zakonika" - članak 49, stavak 12. (Prilozeni dokument, stranica 22)

Unaprijed hvala na odgovoru!
      Zakon o izmjenama i dopunama Pomorskog zakonika.pdf
    • objavio dujka13
      Da li nekretnine stječene nasljedstvom podliježu porezu: nekretnine u kojima sam suvlasnik, u nekima čak 10/24 dijela. Porezna je obračunala u poreznu obvezu čak i naslijeđenu grobnicu, da li je to ispravno? Osnovica za porez je 5% a u novom Zakonu je 3%, šta je ispravno?  Ja sam prijavila poreznoj i predočila ostavinsko rješenje u kojima su te gore opisane nekretnine 13.06.2013. Kada nastupa zastara? 
    • objavio cruellena
      Molim Vas pomoc oko toga je li ovakva vrsta punomoci dobro napisana? Treba li nesto dodati ili oduzeti? Je li sve to "stoji" i ina smisla? Poanta je da mi otac da punomoc da mogu donositi sve odluke vezane uz stan i poduzimati sve potrebne radnje bez da on mora prelaziti 600 km da bi dao neki potpis ili predao /preuzeo neki papir vezan uz stan kojem je vlasnik. 
      Zahvaljujem na pomoći!!

P U N O M OĆ
      Ja, ________________________________, rođen ___________ u ___________________, s prebivalištem u ______________________________________________, OIB __________________________,
      ovim OPUNOMOĆUJEM svoju kćer ________________________________________, s prebivalištem u _________________________________________________, OIB ______________________, da u moje ime i za moj račun poduzima sve pravne poslove i druge potrebne radnje koje se tiču stana kojeg sam vlasnik, zk.ul.br/knjiga pu.br ____________, k.o. __________________ Kčbr._________________________________, a koji se nalazi na adresi _______________________________________________.
      Opunomoćenik je u ovom postupku ovlašten radi zaštite mojih prava i interesa poduzimati sve potrebne radnje
      - potpisivati sve potrebne isprave, dokumente, podneske, zahtjeve i pokretati sve potrebne postupke u mojem interesu
      - zastupati me kod MUP-a, javnog bilježnika, porezne uprave, gradskih tvrtki (Holding, gradska uprava, i ostalih.)
      - ovlašten je sklapati ugovore (najmu, zakupu), te anekse ugovora, vršiti naplatu i isplatu troškova, prijave i odjave, te me zastupati pred svim nadležnim tijelima, te pravnim i fizičkim osobama za navedeno iznajmljivanje.
      - a posebno da u moje ime preuzima sve poštanske i pismovne pošiljke pristigle kod Hrvatske pošte d.d.

U _____________________, ___________________ godine.
      Potpis davatelja punomoći ___________________________________
  • Online korisnici