Jump to content
humptydumpty

obavijest o prekrsaju, podaci o vozacu , traze se

Preporučene objave

Trebam pomoc.  Danas sam primila obavijest o pocinjenom prekrsaju u susjednom gradu gdje pise da je 'policijski sluzbenik ove Postaje izvjescem ... utvrdio da je vozilo.... dana....,u D-425 Ceveljusa,  pocinjen prometni prekrsaj prekoracenja dopustene brzine opisan u cl 54... za koji je propisana kazna u iznosu od 500 kuna. '   Sljedece se nudi opcija da uplatim pola iznosa u roku od 3 dana ili da 'trazene podatke o osobi koja je upravljala vozilom dostavim...'.  

Prijatelj me je savjetovao da napisem prigovor u kojem kazem da nisam kriva pa da vidim sto ce biti dalje jer, po njemu, oni i nemaju pravog dokaza o prekoracenju brzine.  Krenula sam pisati prigovor no vidim da zadnji paragraf obavijesti kaze sljedece' da prekrsajni postupak jos nije pokrenut, te protiv ove obavijesti ne mozete podnositi pravne lijekove.'

Ovaj dio ne razumijem, znaci salju mi obavijest o prekrsaju a postupak nije pokrenut, sigurno tu ima razlika je li doslo od PP ili PU ili tako nesto.  Uglavnom, vozilom jesam upravljala ja ali ne mogu stvarno sada potvrditi da jesam ili nisam prekoracila brzinu. Mislim da nisam.  Nitko me nije zaustavio.   Nemam prethodnih prekrsaja. 

Molim savjet kako postupiti.  Hvala unaprijed.  lp

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Na ovu obavijest ne možeš pisati prigovor, samo možeš poslati svoje podatke, pa ćeš onda dobiti prekršajni nalog na koji možeš pisati prigovor.

S obzirom na brzinu i kaznu, najviše se isplati platiti polovicu kazne. Em se plaća polovica em to ne ulazi u evidenciju, pa se računa kao da se nije ni dogodilo.

Prijatelja pozdravi i reci mu da nema pojma, jer dokaz imaju - snimku s izmjerenom brzinom, pa te ne trebaju zaustaviti.

Sad imaš 3 opcije:

- platiti pola kazne;

- poslati svoje podatke i čekati prekršajni nalog;

- ne poslati nikakve podatke ili poslati podatke više osoba, ali ćeš u tim slučajevima dobiti prekršajni nalog za nedavanje podataka (veća kazna od ove).

Podijeli ovu objavu

prije 7 sati , humptydumpty je napisao:

Prijatelj me je savjetovao da napisem prigovor u kojem kazem da nisam kriva 

Nitko me nije zaustavio.

Ne moraju zaustavit kad je u pitanju kamera.

Kad budeš pisala prigovor kako Drot kaže a napišeš da nisi kriva bez obzira na prvi prekršaj sud ti neće smanjit kaznu ili dat opomenu.

Podijeli ovu objavu

Možete pokušati i ovako.

Ne znam zašto se stalno sugerira

"plati,kriv si".

Ako se u odgovoru nude opcije bilo bi fer onda navesti ih sve pa da čovjek sam odluči kojim putem će krenuti i koliko je spreman riskirati.

Podijeli ovu objavu

, wrritteer je napisao:

Možete pokušati i ovako.

I kako je to prošlo?

, wrritteer je napisao:

Ne znam zašto se stalno sugerira

"plati,kriv si".

Ne sugerira se "plati, kriv si", nego "plati, najbolje ćeš proći", pogotovo kad se radi o manjim kaznama (relativno manjim, jel).

Ako je u igri vozačka i veća kazna, onda se sugeriraju i druge stvari, ali kod ovakvih prekršaja, s ovakvom sudskom praksom, jednostavno se ne isplati.

Naravno, to je samo moje mišljenje, slobodan si svakome savjetovati i druge načine.:palac:

Podijeli ovu objavu

prije 17 sati , drot13 je napisao:

I kako je to prošlo?

Iluzorno je očekivati da će slučaj biti pravomoćno okončan u roku par mjeseci od počinjenja prekršaja.

A još gore od toga je pravna nesigurnost jer u ovoj državi sudovi za iste stvari sude različito ali koga briga,

bitna je 45. ustaše i partizani.

Tako da,iako ne uplaćujete loto, lutriju igrate čim imate posla sa pravosuđem.

Zato kažem, ponuditi opcije koje su argumentirane pa neka svako odluči za sebe.

Podijeli ovu objavu

Uvijek se ponude sve opcije pa neka narod bira.

Naravno da sude različito jer kod nas ne postoje presedani a i slučajevi su različiti bez obzira što se nekome čini da su isti.

Podijeli ovu objavu

, drot13 je napisao:

Na ovu obavijest ne možeš pisati prigovor, samo možeš poslati svoje podatke, pa ćeš onda dobiti prekršajni nalog na koji možeš pisati prigovor.

S obzirom na brzinu i kaznu, najviše se isplati platiti polovicu kazne. Em se plaća polovica em to ne ulazi u evidenciju, pa se računa kao da se nije ni dogodilo.

Prijatelja pozdravi i reci mu da nema pojma, jer dokaz imaju - snimku s izmjerenom brzinom, pa te ne trebaju zaustaviti.

Ako se smijem nadovezat na ovo - često čujem da ako u obavijesti koja stigne na poštu, policija ne navede gdje je snimljeno, kojom kamerom, koji službenik, i ako ne prilože sliku uz obavijest - da se može žaliti i izbjeći kaznu?

Ne drži mi baš vode, ali da provjerim. Među ostalim, da li su oni dužni priložiti sliku kad nas snimi fiksirana kamera, ili bolje rečeno, što mora pisati u toj obacvijesti?

Nekad znam dobiti obavijest gdje piše točno mjesto, izmjerena i uračunata brzina, i u najmanju ruku marka kamere (Makarska policija), a jednako često samo piše adresa mjesta i brzina i  ništa drugo (metković)

Podijeli ovu objavu

prije 5 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Ovo mi se čini ključno ovdje.

Naravno a kad će doći presedani i da li će ikad doći je predebelo upitno.Hebi ga,relikt komunizma.

prije 3 sati , želja23 je napisao:

Ako se smijem nadovezat na ovo - često čujem da ako u obavijesti koja stigne na poštu, policija ne navede gdje je snimljeno, kojom kamerom, koji službenik, i ako ne prilože sliku uz obavijest - da se može žaliti i izbjeći kaznu?

Ne drži mi baš vode, ali da provjerim. Među ostalim, da li su oni dužni priložiti sliku kad nas snimi fiksirana kamera, ili bolje rečeno, što mora pisati u toj obacvijesti?

Nekad znam dobiti obavijest gdje piše točno mjesto, izmjerena i uračunata brzina, i u najmanju ruku marka kamere (Makarska policija), a jednako često samo piše adresa mjesta i brzina i  ništa drugo (metković)

Osnovno,na obavijest se ne možeš žalit niti izbjeći kaznu.Slika ne dolazi ni uz prekršajni nalog.

Sve ti je napisano u obavijesti.Ili platiš 50% u roku 3 dana ili pošalješ podatke o vozaču.I onda oni idu dalje.

Podijeli ovu objavu

Kao što kaže sivko - na obavijest nema žalbe, nikakve. Na njoj bi trebalo pisati mjesto, vrijeme, vozilo i prekršaj, tj. ono što je vlasniku bitno za utvrđivanje tko je tada vozio auto.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad