Jump to content

Pogreška pri upisu.


Zlatanzlatan

Preporučene objave

Poštovani svi, 

radi se o sljedećem:

1. 1992. godine, ostaviteljevu imovinu nasljeđuju majka i sin u jednakim omjerima svaki po 1/2 dijela. 

2. Nakon smrti majke 2005. godine, njenu imovinu nasljeđuje njen sin, jedini nasljednik prvoga reda. 

3. Danas imamo situaciju da se u dva zk izvatka u omjerima 2/6 i 3/8 nalati upisan prvi ostavitelj. 

Odazim do grutnovnice provjeriti navedeno, službenica nalazi zbirku isprava da vidi slijed stjecanja vlasništva i kaže mi da nisu dobro proveli prvo rješenje o nasljeđivanju te me upućuje na slijedeće, citiram : " da podnesem prijedlog za nadopunu ostavine" priložim to prvotno rješenje i original zk izvatke. 

Kako nikad nisam čuo za navedeni termin nisam siguran što mi je činiti. Prijedlog za naknadno pronađenu imovinu ne čini mi se ispravnim podnositi budući je ta imovina već bila obuhvaćena prvim rješenjem samo je krivo provedeno. Ili da podnesem prijedlog za uknjižbu prava vlasništva na osnovu prvog rješenja? Ne znam niti šta bih sve trebao i kolike bi iznosile pristojbe? Postoji li mogućnost ispravka upisa prema članku 117. ZZK

Lijepi pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Zlatanzlatan je napisao:

Prijedlog za naknadno pronađenu imovinu ne čini mi se ispravnim podnositi budući je ta imovina već bila obuhvaćena prvim rješenjem

Slažem se, greške zemljišno knjižnog ureda neće ispravljati ostavinski sud, tim više što se o takvoj imovini raspravilo u ostavinskom postupku i sasvim izvjesno da bi prijedlog za naknadno pronađenu imovinu ili nadopunu ostavine kako su to nazvali u z.k.uredu,bio odbijen. 

 

prije 12 sati , Zlatanzlatan je napisao:

Postoji li mogućnost ispravka upisa prema članku 117. ZZK

Mišljenja sam da je citirano ispravan put ka rješavanju nastale zavrzlame, ovo posebno iz razloga što u odredbama stavka 1 kaže na temelju sporazuma svih zainteresiranih osoba, pa je i više nego jasno da ste upravo Vi jedina zainteresirana osoba, što će reči da se u postupku donošenja rješenja o ispravku neče javiti spor. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija