Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

Sign in to follow this  
ETAMARIJETA

Zamjena parkirnog mjesta

Preporučene objave

Kupila sam nedavno stan i s njim pripadajuće označeno parkirno mjesto u dvorištu zgrade. Prodavatelj nije kupcima ponudio mogućnost izbora vanjskog ili garažnog parkirnog mjesta. Susjed je voljan zamjeniti svoje garažno parkirno mjesto mojim vanjskim parkirnim mjestom uz moju nadoplatu razlike u cijeni međutim zanima me kako se takva zamjena parkirnih mjesta može provesti papinatim putem. Te koje su mogućnosti koje kao vlasnik vanjskog parkirnog mjesta imam ako se na njega neovlašteno parkira tuđi automobil, pauk služba ? Policija?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Pravo na parkirno mjesto imate ako Vam pise u vlasnickom listu, dakle u vlasnickom listu mora pisati parkirno mjesto.

Sto se tice zastite parkirnog mjesta policija niti prometni redari Vam ne mogu pomoci ukoliko se netko neovlasteno parkira na vase parkirno mjesto odnosno ne petljaju se u privatno vlasnistvo. To se jedino moze rijesiti privatnom tužbom. Ukoliko vam u vlasnickom listi stoji parkirno mjesto zatvorite ga pomicnim stupićem ili slicno...

Uređeno od Davorzg

Podijeli ovu objavu

Najvjerojatnije je vaše parkirno mjesto upisano kao pripadak vašeg stana i susjedovo garažno parkirno mjesto kao pripadak njegovog stana još prilikom etažiranja zgrade. 

Dakle, jedini potpuno siguran način da parkirna mjesta ''zamijenite'' jest da se radi ponovno etažiranje cijele zgrade i da se susjedovo parkirno mjesto upiše kao pripadak vašeg stana i vaše kao pripadak njegovog stana, ali to vam je potpuno neisplativo raditi. 

Vi sa susjedom možete potpisati ugovor kojim ćete zamijeniti parkirna mjesta, ali taj ugovor će vezati samo vas i nije trajno rješenje, budući da se takvim ugovorom ne možete niti vi upisati kao vlasnik njegovog parkirnog mjesta niti on kao vlasnik vašeg parkirnog mjesta. 

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this