Jump to content
  1. drot13

drot13

• Similar Content

• objavio apocalypse
      Pozdrav, 

Ovako danas sam naime dobila kaznu za nepropisno parkiranje (čl.78. st.1.) - 300kn
      Naime auto mi je bio parkiran uz rub jednosmjerne ulice koja je dovoljno siroka da vozila normalno prodju( mogu se cak i mimoici 2 vozila). u toj ulici oduvijek parkiram kada sam na poslu(isto tako i ljudi koji zive i rade tamo) i nikada nitko nije dobio kaznu(slika u prilogu). Svi auti su parkirani uz rub ulice i nogostup je slobodan za pjesake. 
      u cl.78. st.1  pise da se ne smije zaustavljati vozilo gdje bi se ugrozavala sigurnost drugih sudionika ili ometao tok prometa i pjesaka. e sad: vozila su mogla normalno prolaziti (kao i svo vrijeme do sada) i pjesaci su mogli normalno prolaziti buduci da je nogostup bio slobodan. Da li se moze ikako izbjeci ova kazna

• objavio Aki420
      Pozdrav.
      Zanima me da otvorim privatan parking,dali netko ima iskustva sa tim.?
      Koliko su porezi i davanja drzavi,? Dali ima nekih ultimatuma i tako dalje..

Unaprijed hvala ?
    • objavio grothar
      Pozdrav,
      parkirao sam auto prije znaka za naplatu parkinga i dobio sam višesatnu parkirališnu kaznu. Ako se dobro sjećam propisa, znak vrijedi od mjesta gdje je postavljen, dakle nisam bio na mjestu koje se naplaćuje.
      Krenuo sam pisati prigovor, pa ako mi netko može reći da li sam u pravu, i eventualno članak zakona na koji se mogu pozvati o važenju prometnih znakova.
      Slike u prilogu, hvala.

• objavio goshe
      Pozdrav svi,
      Danas mi je na firmu za koju radim stigao dopis od komunalnog redarstva grada zagreba da sam 12.2.2018 ostavio vozilo na zelenoj povrsini koja se nalazi unutar zgrade u kojoj zivim. Znaci, cijela ta povrsina je izmedju cetiri zgrade koje su spojene gdje imamo 3 mala parkinga za oko 30 automobila. Jos bi mi bilo jasno da sam parkirao na malome travnjaku od nekih 20m2... Ispod prilazem sliku koju sam preuzeo sa zagrebackog geoportala; to je portal od gradskog ureda za prostorno uređenje, izgradnju grada, graditeljstvo, komunalne poslove promet - znaci njihov... a i svi se nalaze zagreb.hr adresi gdje se moze provjeriti na interaktivnoj mapi sto je koja povrsina. Oznacio sam sve, kao  ste s vidi na slici, od travnjaka, igralista, staza, parkovne opreme (to su ova dva mala zelena kvadratica, a to su klupice) i vidi se da to mjesto ne spada pod javnu zelenu povrsinu nego je izbetonirano i izgleda kao parking.
      Mislim da neki komunalni radnik zivi u zgradi i vec sam jednom prije 2 godine dobio "poruku" napisanu rukom da tu vise ne parkiram jer je to zelena povrsina i da cu dobiti kaznu od 700kn. Ovakvo ponasanje me jako smeta, jer nema dovoljno mjesta 40% vremena na regularnom parkingu a i ovaj je uvijek zauzet. Inace, sada sam bio sa sluzbenim autom, pa mozda doticni nije prepoznao jer nije bio moj uobicajeni auto ali opet, to nije javna povrsina. Molim vas za neki savjet ili upute sto napraviti... Cak mi nije problem otici direktno u ured iz kojeg je dosao ovaj dopis jer bi mozda tako prije rijesio problem ili to nije opcija i morat cu pisati zalbu i cekati njih? Za sad je samo stigao dopis u firmu da im jave ko je upravljao vozilom... 
      Hvala svima unaprijed!!

• objavio Čovjek2
      Pozdrav, ne znam jesam li potrefio podforum. Stvar je ovakava u Zaprešiču di studiram uvode od 1.2.2018. naplatu parkinga. Pošto ja imam predavanja 2ili 3 dana tjedno i moram 2 h platit kada sve izračunam meni ispadne jeftinije uzet mješečnu kartu koja iznosi 50 kn. U Zaprešiću komunalno su mi rekli da mi treba punomoć pošto nisam vlasnik auta i kako ja mogu vozit auto bez punomoći? Rekao sam ljepo imam prometnu od vozila i vozim se normalno. Auto inače glasi na tatu. Ženska mi kaže da joj nije jasno kako mogu tak vozit zar se tak smije i sada me je zbunila jer ja 3g vozim samo s prometnom od vozila, bez punomoći i nikad niko pitao za punomoć. Meni nije jasno zašto treba punomoć ako tata i ja živimo na istoj adresi i meni u osobnoj je ista adresa kao i u prometnoj?
      Sada mene zanima što bi trebalo pisati u toj punomoći mislio sam nešto tipa : "Ja XY  vlasnik  automobila marke te i te, reg oznaka Zg-XXXX-XX. Navedeni automobil dajem na korištenje  osobi ZY" i njegov potpis i ovjera kod javnog bilježnika, ili bi trebalo dodati nešto? Koliko dugo vrijedi punomoć nakon ovjere? Jel zna neko možda kolko dugo se čeka da mi se napravi mjesečna karta? ( Kako me je ženska zbunila s punomoći  i pitanjima kako vozim bez nje zaboravio sam to pitati)

• Online korisnici