Jump to content

djeljenje nasljedstva prema dogovoru tijekom ostavinske


unlimited

Preporučene objave

Pozdrav,

nisam sigurna kako ide postupak tijekom ostavinske rasprave na sudu u slučaju da bi se svi nasljednici prihvatili nasljedstva, ali na način da imaju dogovor kako bi podjelili nasljedstvo i htjeli bi da se isti odmah provede.

Naime, čeka me rasprava gdje sestra i ja djelimo imovinu i mi bismo rado imovinu odmah podjelile kako smo dogovorene, na način da svakoj ostane dio ( npr. od sedam zemljišta koja bi sve trebale dijeliti pola-pola, ja bih preuzela četiri,  a ona tri).

Može li se na ostavinskoj na sudu samo reći kako smo se dogovorile dijeliti imovinu i da se tako provede? Ili se to mora provesti ranije kroz neku izjavu? Ili kao nekakav ustup svog djela nasljedstva sunasljedniku?

Hvala unaprijed na pojašnjenju.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete na samoj ostavinskoj raspravi predočiti vaš dogovor, Javni bilježnici obožavaju kada nasljednici pred njih stave unaprijed pripremljen dogovor o raspodjeli ostavinske imovine.

Tada je "problem" samo to pretipkati u Rješenje o nasljeđivanju, možete se u tom slučaju, na samoj ostavinskoj raspravi dogovoriti, s Javnim bilježnikom da Rješenje o nasljeđivanju odmah postaje pravomoćno, bez čekanja zakonskih rokova, a upravo iz razloga što je postignut dogovor, što pretpostavlja da na Rješenje neće biti podnesene žalbe.

uređeno: od čudo
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , čudo je napisao:

Možete na samoj ostavinskoj raspravi predočiti vaš dogovor, Javni bilježnici obožavaju kada nasljednici pred njih stave unaprijed pripremljen dogovor o raspodjeli ostavinske imovine.

Tada je "problem" samo to pretipkati u Rješenje o nasljeđivanju, možete se u tom slučaju, na samoj ostavinskoj raspravi dogovoriti, s Javnim bilježnikom da Rješenje o nasljeđivanju odmah postaje pravomoćno, bez čekanja zakonskih rokova, a upravo iz razloga što je postignut dogovor, što pretpostavlja da na Rješenje neće biti podnesene žalbe.

Hvala na odgovoru. 

S obzirom da je ostavinska na sudu, ne pred javnim bilježnikom, zanima me dali vrijedi isto da samo predočili dogovor? 

Dali taj dogovor i raspodjelu moramo donijeti napismeno ili je dovoljno da na sudu izrazimo želju i kažemo kakav je dogovor o podjeli? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija