Jump to content

Ugovor o najmu od 1 kn i samostalno obavljanje računovodstva prije početka poslovanja?


Dragonknigh

Preporučene objave

Dali je moguć najam poslovnog prostora u obiteljskoj kući od 1 kn mjesečno? Dali se ugovor o najmu ovjerava u poreznoj?

Dali je pametno umjesto potpisivanja ugovora sa knjigovođom prije početka poslovanja izjaviti da će društvo samostalno obavljati računovodstvo pošto si trenuto nemože pruštiti knjigovođu (osnivam poduzeće pošto je potrebno kako bi se prikupila sredstva)?

 

Hvala. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za potrebe sjedišta društva, možete si iznajmiti poštanski sandučić i adresu. Cijena takvog najma je niža. Viđao sam cijene od 100 do 300 kuna mjesečno. I takav ugovor o najmu mora se prijaviti Poreznoj upravi. Na cijenu najma od 100 kuna, morat ćete, u najgorem slučaju, tj. s najvećim prirezom, platiti državi nešto malo manje od 10 kuna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 47 minuta, NutCoco je napisao:

Za potrebe sjedišta društva, možete si iznajmiti poštanski sandučić i adresu. Cijena takvog najma je niža. Viđao sam cijene od 100 do 300 kuna mjesečno. I takav ugovor o najmu mora se prijaviti Poreznoj upravi. Na cijenu najma od 100 kuna, morat ćete, u najgorem slučaju, tj. s najvećim prirezom, platiti državi nešto malo manje od 10 kuna.

Točno. Ja kad sam trazio nasao sam za potrebe sjedista za 100kn+pdv, ali to je adresa i sanducic, ne i prostor. Ako mu treba prostor radi neke djelatnosti mislim da mu 100kn nece proci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Dragonknigh je napisao:

Dali je pametno umjesto potpisivanja ugovora sa knjigovođom prije početka poslovanja izjaviti da će društvo samostalno obavljati računovodstvo pošto si trenuto nemože pruštiti knjigovođu (osnivam poduzeće pošto je potrebno kako bi se prikupila sredstva)?

Po mom mišljenju, to poreznu upravu neće zanimati, ionako za ispravnost poslovnih knjiga odgovara društvo, a ne računovođa, jedino pazite da bez računovođe nešto ne propustite što Vas može skupo koštati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija