Jump to content
Dragonknigh

Ugovor o najmu od 1 kn i samostalno obavljanje računovodstva prije početka poslovanja?

Preporučene objave

Dali je moguć najam poslovnog prostora u obiteljskoj kući od 1 kn mjesečno? Dali se ugovor o najmu ovjerava u poreznoj?

Dali je pametno umjesto potpisivanja ugovora sa knjigovođom prije početka poslovanja izjaviti da će društvo samostalno obavljati računovodstvo pošto si trenuto nemože pruštiti knjigovođu (osnivam poduzeće pošto je potrebno kako bi se prikupila sredstva)?

Hvala. 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

1 kn ti nece proci sigurno.

Dio kuce nor 1 soba sa koristenjem sanitarnog cvora ti moze proci za cca 500kn. Susjed je tako iznajmio sam svom jdoo

Podijeli ovu objavu

Za potrebe sjedišta društva, možete si iznajmiti poštanski sandučić i adresu. Cijena takvog najma je niža. Viđao sam cijene od 100 do 300 kuna mjesečno. I takav ugovor o najmu mora se prijaviti Poreznoj upravi. Na cijenu najma od 100 kuna, morat ćete, u najgorem slučaju, tj. s najvećim prirezom, platiti državi nešto malo manje od 10 kuna.

Podijeli ovu objavu

Prije 47 minuta, NutCoco je napisao:

Za potrebe sjedišta društva, možete si iznajmiti poštanski sandučić i adresu. Cijena takvog najma je niža. Viđao sam cijene od 100 do 300 kuna mjesečno. I takav ugovor o najmu mora se prijaviti Poreznoj upravi. Na cijenu najma od 100 kuna, morat ćete, u najgorem slučaju, tj. s najvećim prirezom, platiti državi nešto malo manje od 10 kuna.

Točno. Ja kad sam trazio nasao sam za potrebe sjedista za 100kn+pdv, ali to je adresa i sanducic, ne i prostor. Ako mu treba prostor radi neke djelatnosti mislim da mu 100kn nece proci.

Podijeli ovu objavu

, Lela9 je napisao:

Točno. Ja kad sam trazio nasao sam za potrebe sjedista za 100kn+pdv, ali to je adresa i sanducic, ne i prostor. Ako mu treba prostor radi neke djelatnosti mislim da mu 100kn nece proci.

Gdje si uspio naći za 100kn?

Podijeli ovu objavu

prije 3 sati , Dragonknigh je napisao:

Gdje si uspio naći za 100kn?

U inkubatorima imte. Ne znam od kuda ste ali ja u svom gradu imam za 100+pdv mjesecno adresu, samducic, naziv i prosljedivanje poste na mail

Podijeli ovu objavu

, Dragonknigh je napisao:

Dali je pametno umjesto potpisivanja ugovora sa knjigovođom prije početka poslovanja izjaviti da će društvo samostalno obavljati računovodstvo pošto si trenuto nemože pruštiti knjigovođu (osnivam poduzeće pošto je potrebno kako bi se prikupila sredstva)?

Po mom mišljenju, to poreznu upravu neće zanimati, ionako za ispravnost poslovnih knjiga odgovara društvo, a ne računovođa, jedino pazite da bez računovođe nešto ne propustite što Vas može skupo koštati.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Online korisnici

No members to show