Jump to content

Poticaji za samozapošljavanje


Žena poduzetnik

Preporučene objave

, Žena poduzetnik je napisao:

Pozdrav,

Mogu li ponovno dobiti poticaj HZZO za samozapošljavanje iako sam ga prije 5 godina dobila pri pokretanju vlastitog obrta? Ispunila sam sve obaveze vezane za dobiveni poticaj.

Otvorila bih novi obrt i zanima me mogu li opet dobiti poticaj sa burze za samozapošljavanje.

Hvala,

lp

Poštovani,

 

ne bi ste trebali imati problema sa ostvarivanjem prava na poticaj. Samo će biti potrebno da dostavite HZZ-u potvrdu od nadležne PU da su sve obaveze prema državi izmirene koja ne smije biti starija od 30 dana. Možda bi čak mogli dobiti dodatne bodove pod stavkom iskustvo u tom sektoru.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovoru.

Danas sam bila u Plavom uredu u Zagrebu gdje sam dobila odgovor da ne mogu ponovno dobiti poticaj za samozapošljavanje jer sam ga već koristila prvi otvaranju prvog obrta. Sada sam malo zbunjena...

Što se tiče dodatnih bodova postoje i tu neke kontradiktornosti: u prijavi za poticaj piše da postoji mogućnost dobivanja poticaja ako je isti uredno podmiren i potkrijepljen dokazima, dalje piše da se radi toga mogu dobiti dodatni bodovi, a kasnije da se upravo radi toga oduzimaju bodovi. I to je nejasno...

Dogovorila sam još jedan sastanak da čujem još jedno mišljenje.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Žena poduzetnik je napisao:

Zahvaljujem na odgovoru.

Danas sam bila u Plavom uredu u Zagrebu gdje sam dobila odgovor da ne mogu ponovno dobiti poticaj za samozapošljavanje jer sam ga već koristila prvi otvaranju prvog obrta. Sada sam malo zbunjena...

Što se tiče dodatnih bodova postoje i tu neke kontradiktornosti: u prijavi za poticaj piše da postoji mogućnost dobivanja poticaja ako je isti uredno podmiren i potkrijepljen dokazima, dalje piše da se radi toga mogu dobiti dodatni bodovi, a kasnije da se upravo radi toga oduzimaju bodovi. I to je nejasno...

Dogovorila sam još jedan sastanak da čujem još jedno mišljenje.

Hvala

Poštovani,

posavjetujte se sa svojim savjetnikom za zapošljavanje unutar HZZ-a ako niste. Ako itko ima prave informacije to su ljudi iz sustava. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , BRKICA00 je napisao:

Poštovani,

posavjetujte se sa svojim savjetnikom za zapošljavanje unutar HZZ-a ako niste. Ako itko ima prave informacije to su ljudi iz sustava. 

Hvala na savjetu. Bila sam u općini i dobila potrebne informacije, koje nemaju veze s ničim kaj sam pročitala na netu i u zakonu.

Ljepa naša :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...
  • 7 mjeseci kasnije...

Poštovani,

Ima li netko ikakva saznanja o tome postoje li kakve zapreke za odvjetničku djelatnost kod apliciranja za poticaje za samozapošljavanje ( 75 000 kn ), te da li je možda netko imao osobnog iskustva s time? ( Bez obzira na trenutačnu obustavu istih zbog korone ).


Nisam u dosadašnjem raspitivanju naišao niti čuo za ni za jedan slučaj odvjetnika koji je otvarao svoj ured te aplicirao za te poticaje...ima li kakav razlog tome? Ako ne postoji nikakva zapreka, da li bi činjenica ostajanja u starom uredu, dakle na istoj adresi ( kod bivšeg poslodavca - odvjetnika ) utjecala negativno na šanse za dodjelu poticaja?


Ukoliko netko ima bilo kakve informacije ili mišljenja, molim da se javi.
Zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Spaceneedle je napisao:

dakle na istoj adresi ( kod bivšeg poslodavca - odvjetnika ) utjecala negativno na šanse za dodjelu poticaja?

Postoji mogućnost ali vrlo vjerojatno da ne bi. Bitnije je da poslovni plan bude takav da ostvarite više od 16 bodova (pogledajte detaljno šta ocjenjuju)

 

prije 6 sati , Spaceneedle je napisao:

Nisam u dosadašnjem raspitivanju naišao niti čuo za ni za jedan slučaj odvjetnika koji je otvarao svoj ured te aplicirao za te poticaje

Ne samo odvjetnika već nisam čuo nikoga da traži poticaje za slobodnu djelatnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 mjeseci kasnije...

Poštovani,

imam namjeru aplicirati za Potporu za samozapošljavanje 2021.

Ali imam krimen jer sam otvorio Paušalni Obrt BEZ datuma početka rada prošle godine (13.03.2020. i zatvorio 03.12.2020) i sada mi Savjetnici HZZ-a odgovaraju da nemam pravo na Potporu.

Obrt - Taksi služba, sam pokrenuo ali zbog situacije s Covid-19 nisam započeo s radom. Nisam niti zatražio potrebnu Licenciju, nema prometa na računu jer nije bilo rada, nemam prijave na HZZO, HZMO ....

Stoga se obraćam Vama za pomoć jer logički ne mogu povezati da je neki poslovni subjekt radio a u naslovu mu piše BEZ datuma početka rada.

Zahvaljujem na odgovoru koji bi mi pomogao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, DamK je napisao:

Savjetnici HZZ-a odgovaraju da nemam pravo na Potporu

Koliko mi je poznato jedina zapreka za dobivanje poticaja jest da ste već imali odobren poticaj za samozapošljavanje ili da ste imali poslovni subjekt koji je ostao dužan za javna davanja. Ako nije izdan poticaj i ako je bivši subjekt podmirio sva davanja koja je trebao ne bi trebalo biti problema. 

U pravilu savjetnici HZZ-a van Zagreba imaju problema sa naobrazbom u tom području. Preporučam vam da se javite centrali HZZ-a, elaborirajte im svoj slučaj i priložite svu dokumentaciju (obrtnica, potvrda sa Porezne) pa da Vam oni obrazlože zašto nemate pravo na poticaj

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovoru g. Miljko.

Problem je u pasusu:   citiram

"Tko ne može koristiti potpore za samozapošljavanje

- Osobe čiji je prehodni poslovni subjekt zatvoren ili su prestali biti vlasnici istog unazad 12 mjeseci od datuma podnošenja zahtjeva, osobe koje su obavljale samostalnu djelatnostte članovi zadruga."

Tj. savjetnici iz centrale HZZ smatraju da je moj poslovni subjekt bio aktivan i radio. Oni vide u svom "programu" na računalu pod Obrtnim registrom da sam ja imao otvoren Obrt.

Moju argumentaciju da je Obrt BEZ početka datuma rada, koji nije radio - ne prihvaćaju.

Ja ću u svakom slučaju predati Zahtjev, te vidjeti službeni odgovor u slučaju odbijanja istoga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija