Jump to content
debil00

Kada je pretres dozvoljen

Preporučene objave

Pozdrav, zanima me koja su moja prava prilikom pretresa, kada me se smije pretrest, smije li se pretrest maloljetnika i koliko daleko taj pretres smije ici.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Pa evo živim u malom gradiću di ima dosta droge i vjerujem da zbog toga inspektori i policija non-stop pregledavaju osobe.

situacije koje su se meni osobno dešavale: zaustavljanje prilikom vožnje bez počinjenih prekršaja na cesti te pregled cijelog auta, zaustavljanje na ulici usred grada te diranje džepova, rukava, nogu, ponekad i do krajnje granice spolovila, skidanje patika te prekopavanje torbi i torbica, zaustavljanje pješke te prilikom pronalazaka ključeva auta zahtijevali su da ih odvedem do auta te su i njega pretresli.

zanima me što je od ovog dozvoljeno, pogotovo bez ikakve opravdane sumnje, ovo se dešava i mojim maloljetnim prijateljima(imam nedavno napunjenih 18), smiju li njima to raditi?

Uređeno od debil00

Podijeli ovu objavu

Dozvoljeno je, i tebi i prijateljima. Ako mislite da vas se osobno cilja bez razloga, možete poslati pritužbu na rad policije (MUP-u) idući put kad se dogodi, ali oni vas smiju i legitimirati i pregledati. Ne smiju vas skidati do gola niti sami otvarati predmete (npr. torbe) i vozila, ali mogu vas tražiti da to napravite. Niste dužni po tome postupiti, ali u protivnom vas mogu uhititi i tražiti nalog (za koji je potrebna konkretnija sumnja, ali teško je napamet reći s čim oni raspolažu).

Podijeli ovu objavu

Kao što je Drot naveo, ako se to opetovano dešava od strane istih policijskih službenika, možete podnijeti pritužbu, jer takvo što bi već spadalo u uznemiravanje (govorim o "ciljanju" vas od strane istih policajaca).

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Online korisnici