Jump to content
billynik

Zastara - otkup stana

Preporučene objave

Poštovani, 

Dobio sam opomenu na kojoj piše da je uvidom u evidenciju naplate cijene stana obročnom  otplatom, utvrđeno da nisam podmirio  dospjelu ratu za otkup stana i onda se navodi dvije rate u 2002 godini i jedna iz 2008. godine. Iskreno nema pojma da li sam to platio ali to čuva račune 17 godina. Zanima me da li se mogu pozvati na zastaru i kad zastara nastupa u ovom slučaju je nisam našao u zakonu o obaveznim odnosima,odnosno nisam siguran gdje spada obročni otkup stana. Unaprijed hvala!

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Nažalost, po mom mišljenju, radi se o zastari za ugovornu obvezu po ugovoru o otkupu stana, Vi možda možete prigovarati zastari pojedinog obroka (koja po mom mišljenju nastupa istekom 5 godina od dospijeća), no neisplatom svih obroka za otkup stana, grad Vam neće izdati tabularnu ispravu za upis u stan, pa predlažem da podmirite i te tražbine koje su zastarjele, no to je samo moje mišljenje, predlažem da pričekate i neka druga iskustva.

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat, Ruby_Danderfluff je napisao:

grad Vam neće izdati tabularnu ispravu za upis u stan, pa predlažem da podmirite i te tražbine koje su zastarjele

Upravo tako, bez podmirenog računa nema upisa.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad