Jump to content

J.d.o.o. kaznena prijava


Nazim

Preporučene objave

Pozdrav,

  posto sam bio pprisiljen zbog nelojalne konkurencije otvarati tvrtke i seliti robu iz jedne u drugu te nastavljati poslovanje sa novom tvrtkom,

te stara tvrtka nije napravila nikakve dugove, sve place i doprinose plaetila, struja, voda, komunalije itd.

 

Stigla mi porezna, te kazu da je to zloporaba zakona o PDVu te da oni 4 tvrtke koje sam otvorio gledaju kao jednu cjelinu i da ce me kazneno goniti.

 

Dali je to moguce,?? Ili me samo plase jer su mi nakalemili neku kaznu za propuste unazat 5 godina, cca 90.000 kn te me plase da to platim.

 

Iskreno kolko se ja razumijem, svaka tvrtka je pojedinac, pravna osoba za sebe, sa svojim oibom. Mislim da se to nemoze samo tako spajati i ozezi po djepu.

 

 

Lp

uređeno: od Nazim
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Nazim je napisao:

Pozdrav,

  posto sam bio pprisiljen zbog nelojalne konkurencije otvarati tvrtke i seliti robu iz jedne u drugu te nastavljati poslovanje sa novom tvrtkom,

te stara tvrtka nije napravila nikakve dugove, sve place i doprinose plaetila, struja, voda, komunalije itd.

 

Stigla mi porezna, te kazu da je to zloporaba zakona o PDVu te da oni 4 tvrtke koje sam otvorio gledaju kao jednu cjelinu i da ce me kazneno goniti.

 

Dali je to moguce,?? Ili me samo plase jer su mi nakalemili neku kaznu za propuste unazat 5 godina, cca 90.000 kn te me plase da to platim.

 

Iskreno kolko se ja razumijem, svaka tvrtka je pojedinac, pravna osoba za sebe, sa svojim oibom. Mislim da se to nemoze samo tako spajati i ozezi po djepu.

 

 

Lp

Možete li malo bolje objasniti, koliko tvrtki imate, čime se bave, da li su u sustavu PDV-a?

Ukoliko ste otvorili 4 tvrtke koje se bave jednim te istim poslom, imaju iste klijente, vlasnici su povezane osobe, dijele opremu, rade u istim prostorima itd ,nijedna nije u PDV-u izlažete se određenom poreznom riziku. 

Isto tako, ako ste na jednoj od firmi imali dugove, pa otvorili drugu u koju ste prebacili opremu, radnike i sl, to je opet određeni rizik. 

Međutim, ako su firme međusobno neovisne po više parametara, onda rizika nema, po meni. 

Pokušajte biti malo detaljniji o čemu se radi. 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, Mario137 je napisao:

Možete li malo bolje objasniti, koliko tvrtki imate, čime se bave, da li su u sustavu PDV-a?

Ukoliko ste otvorili 4 tvrtke koje se bave jednim te istim poslom, imaju iste klijente, vlasnici su povezane osobe, dijele opremu, rade u istim prostorima itd ,nijedna nije u PDV-u izlažete se određenom poreznom riziku. 

Isto tako, ako ste na jednoj od firmi imali dugove, pa otvorili drugu u koju ste prebacili opremu, radnike i sl, to je opet određeni rizik. 

Međutim, ako su firme međusobno neovisne po više parametara, onda rizika nema, po meni. 

Pokušajte biti malo detaljniji o čemu se radi. 

 

 

Radi se o tome da mi je porezna na prvoj tvrtci koja je bila u sustavu PDVa blokirala racun jer nisam mogao platiti PDV zbog nelojalne konkurencije.

Nakon sta je blokirala nisam imo izbora  vec sam otvorio novu tvrtku i prebacio sve na nju, opremu, radnike, isti vlasnik, isti direktor. 

Posto su blokirali nisam mogao isplatiti place radnicima koje sam uredno placao prije toga.

Nakon toga iz istog razloga sam otvorio i trecu, i cetvrtu, koje nisu bile u sustavu pdva.

Niti jedna kasnije nije radnicima niti ikome bila duzna.

To sam upravo radi toga radio da nebi ponovo bio blokiran te duzan drzavi.

Ja mislim da ram radio sve ok po zakonu, heh sad, nemam pojma...

 

Lp

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
, Nazim je napisao:

Radi se o tome da mi je porezna na prvoj tvrtci koja je bila u sustavu PDVa blokirala racun jer nisam mogao platiti PDV zbog nelojalne konkurencije.

Nakon sta je blokirala nisam imo izbora  vec sam otvorio novu tvrtku i prebacio sve na nju, opremu, radnike, isti vlasnik, isti direktor. 

Posto su blokirali nisam mogao isplatiti place radnicima koje sam uredno placao prije toga.

Nakon toga iz istog razloga sam otvorio i trecu, i cetvrtu, koje nisu bile u sustavu pdva.

Niti jedna kasnije nije radnicima niti ikome bila duzna.

To sam upravo radi toga radio da nebi ponovo bio blokiran te duzan drzavi.

Ja mislim da ram radio sve ok po zakonu, heh sad, nemam pojma...

 

Lp

 

Dakle, prva tvrtka je imala duga i vi ste je napustili dok ima dug prema državi, imovinu i radnike prebacili na druge firme? Ako je tako, izlažete se opasnosti tzv 'proboja pravne osobnosti' iz OPZ-a, iako je isto vrlo teško dovesti do kraja od strane poreznog tijela.

Drugi problem su te 3-4 firme u naravi jedna te ista firma koja je samo formalno podijeljena na više pravnih osoba. Ako je tako može vam se i to osporavati zbog porezne evazije PDV-a. 

Jedina dobra vijest za vas je što je oboje izuzetno težak i dugotrajan postupak za porezno tijelo. 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija