Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

yoga

prodaja putem interneta

Preporučene objave

Poštovani,

izrađujem nakit i za sada nemam registriran niti obrt, niti d.o.o. jer je sve još u početnoj fazi. Isti bih prodavala putem internetske stranice Etsy ili sličnih. Zanima me mogu li to kao fizička osoba bez izdavanja računa kupcu ili moram biti registrirana kao pravna osoba i platiti na to porez.

Imam informaciju da dok god se ne radi o velikim iznosima mogu prodavati kao fizička osoba (navodno do 13000 € godišnje), račun kupcu zajedno s robom izdaje Etsy, a oni od moje cijene sebi uzmu svoju proviziju.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Ok, preformulirat ću pitanje: da li prodaja stvari vlastite izrade putem interneta u manjem opsegu predstavlja prekršaj i da li postoji neki limit do kojeg se mogu primati uplate na račun bez pravnih posljedica. Da li netko nadgleda promet na privatnim računima u bankama? 

Dajte, sigurno ima ljudi koji tako prodaju, ako ništa drugo onda rabljene stvari i odjeću koja im više nije potrebna. Kakva su iskustva?

Podijeli ovu objavu

Prije 40 minuta, Lela9 je napisao:

Nisam upoznat s tim do 13000, ali misljenja sam da s pausalnim obrtom mozete to "legalizirati" jeftino i efikasno

Hvala na odgovoru. Trenutno sam u radnom odnosu, da li i u tom slucaju ide opcija s pausalnim obrtom?

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad