Jump to content
smuk

prelazak iz firme u firmu

Preporučene objave

Kako uskoro prelazim iz firme u firmu (sporazumni otkaz , neiskorišteni godišnji će mi biti plaćen), zanima me rok od 8 dana, kako sam shvatio ako prođe više od 8 dana od dana odjave iz stare firme do prijave u novu ja bi u novoj firmi stekao pravo na novi cijeli godišnji (ako budem radio 6 mjeseci u tekućoj godini), a ako bude prekid kraći od 8 dana onda nebi stekao puni godišnji.

Ovo mi nije baš logično, koje su u stvari prednosti/nedostaci tog roka od 8 dana.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Tako bi bilo prema aktualnoj legislativi. Nije logično, slažem se, ali dosad se nitko nije javio sa pravomoćnom sudskom praksom koja bi sugerirala drugačije. Slobodno me ispravi netko od modera ili korisnika, koji imaju praksu.

Podijeli ovu objavu

U srijedu 22. 5. počinje nam u firmi raditi nova zaposlenica kojoj će 21. 5. biti zadnji dan kod prijašnjeg poslodavca. Dakle, nema prekida. Možemo li mi njoj nakon 6 mjeseci dati puni godišnji odmor za ovu godinu?

Podijeli ovu objavu

Prije 30 minuta, NutCoco je napisao:

U srijedu 22. 5. počinje nam u firmi raditi nova zaposlenica kojoj će 21. 5. biti zadnji dan kod prijašnjeg poslodavca. Dakle, nema prekida. Možemo li mi njoj nakon 6 mjeseci dati puni godišnji odmor za ovu godinu?

Pozdrav, u situaciji koju navodite djelatnica ima pravo na puni GO i ranije, ukoliko je ispunjen preduvijet da je napunila 6 mj staža još kod prošlog poslodavca a obzirom da prekid između završetka starog i početka novog radnog odnosa nije duži od 8 dana.

Sukladno ZOR-u djelatnik koji napuni 6 mjeseci staža kod istog poslodavca svakako ima pravo na puni GO za kalendarsku godinu bez obzira na to koliko je dugo radio kod bivšeg poslodavca.

Lp

Podijeli ovu objavu

, G-man je napisao:

Tako bi bilo prema aktualnoj legislativi. Nije logično, slažem se, ali dosad se nitko nije javio sa pravomoćnom sudskom praksom koja bi sugerirala drugačije. Slobodno me ispravi netko od modera ili korisnika, koji imaju praksu.

onda je za mene pametnije da započnem rad u drugoj firmi nakon 8 dana

Podijeli ovu objavu

, NutCoco je napisao:

Moje mišljenje je da ne budući zakon ističe da pravo na puni GO stječe nakon 6 mjeseci rada stječe radnik, koji se prvi puta zapošljava ili ima prekid radnog odnosa dulji od 8 dana. Kako ovdje to nije slučaj, išao bi razmjerni GO.

, smuk je napisao:

onda je za mene pametnije da započnem rad u drugoj firmi nakon 8 dana

Slažem se (osim ako se sudska praksa u međuvremenu iskristalizirala, pa onda ne bi bilo razlike).

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad