Jump to content

Rješavanje imovinsko pravnih odnosa


asimicko

Preporučene objave

Poštovani molim savjet za najbrže/najpovoljnije rješenje imovinsko pravnih odnosa.

Situacija je sljedeća:

Na čestici zemlje na kojoj planiram izgraditi kuću ZK ulošku zavedeni su:

1.moja baka (davno umrla)

2.moj pok. otac (iza njega ja, brat i sestre kao nasljednici temeljem rj. iz 2007.g. ali nije zavedeno u ZK)

3. brat moga djeda, odnosno njegovi nasljednici, koji se zbog nesređenih knjiga vode na toj čestici (također neki umrli)

Moj brat i sestre složni su da se čestica stavi na moje ime. Što se tiče djedovih srodnika, navedena čestica je u našem posjedu i oni se slažu da se ja zavedem kao vlasnik, također zbog nesređenih zemljišnih knjiga postoje čestice koje su u njihovom posjedu ali se i mi vodimo kao suvlasnici.

Molim savjet za rješavanje navedene problematike, koja je procedura?

Unaprijed Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, asimicko je napisao:

1.moja baka (davno umrla)

Jel provoden ostavinski postupak, ako nije, učinite to. 

 

, asimicko je napisao:

2.moj pok. otac (iza njega ja, brat i sestre kao nasljednici temeljem rj. iz 2007.g. ali nije zavedeno u ZK)

Koji je razlog odlaganja provedbe rješenja u zemljišnim knjigama? 

 

, asimicko je napisao:

Što se tiče djedovih srodnika, navedena čestica je u našem posjedu i oni se slažu da se ja zavedem kao vlasnik, također zbog nesređenih zemljišnih knjiga postoje čestice koje su u njihovom posjedu ali se i mi vodimo kao suvlasnici.

Glede citiranog je moguće stanje ispraviti međusobnim darovanjem, odnosno ugovorom o zamjeni nekretnina. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija