Jump to content
Sign in to follow this  
asimicko

Rješavanje imovinsko pravnih odnosa

Preporučene objave

Poštovani molim savjet za najbrže/najpovoljnije rješenje imovinsko pravnih odnosa.

Situacija je sljedeća:

Na čestici zemlje na kojoj planiram izgraditi kuću ZK ulošku zavedeni su:

1.moja baka (davno umrla)

2.moj pok. otac (iza njega ja, brat i sestre kao nasljednici temeljem rj. iz 2007.g. ali nije zavedeno u ZK)

3. brat moga djeda, odnosno njegovi nasljednici, koji se zbog nesređenih knjiga vode na toj čestici (također neki umrli)

Moj brat i sestre složni su da se čestica stavi na moje ime. Što se tiče djedovih srodnika, navedena čestica je u našem posjedu i oni se slažu da se ja zavedem kao vlasnik, također zbog nesređenih zemljišnih knjiga postoje čestice koje su u njihovom posjedu ali se i mi vodimo kao suvlasnici.

Molim savjet za rješavanje navedene problematike, koja je procedura?

Unaprijed Hvala

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
, asimicko je napisao:

1.moja baka (davno umrla)

Jel provoden ostavinski postupak, ako nije, učinite to. 

, asimicko je napisao:

2.moj pok. otac (iza njega ja, brat i sestre kao nasljednici temeljem rj. iz 2007.g. ali nije zavedeno u ZK)

Koji je razlog odlaganja provedbe rješenja u zemljišnim knjigama? 

, asimicko je napisao:

Što se tiče djedovih srodnika, navedena čestica je u našem posjedu i oni se slažu da se ja zavedem kao vlasnik, također zbog nesređenih zemljišnih knjiga postoje čestice koje su u njihovom posjedu ali se i mi vodimo kao suvlasnici.

Glede citiranog je moguće stanje ispraviti međusobnim darovanjem, odnosno ugovorom o zamjeni nekretnina. 

Podijeli ovu objavu

, Matrix je napisao:

Jel provoden ostavinski postupak, ako nije, učinite to. 

Postupak je proveden, ali ne ispravno, naime nije dobro utvrđena imovina, neki od ZK uložaka nisu spomenuti što je razlog nesređenog stanja.

LP

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this  

• Similar Content

• objavio hr1u00
      Poštovani,

suvlasnik sam čestice koje se vodi kao putu ZK  i u stvarnosti jest put koji vodi do moje parcele i susjedne parcele. Nas četiri okolna vlasnika smo od djelova svojih parcela davno formirali taj put, upisan je u ZK kao zasebna čestica, put.
      Put je u takvom stanju da zarastao i nije moguće voziti automobil po njemu.  Ja bih htio taj put urediti na način da u njega ukopam struju, vodu i slilčno, tamponiram put i uredim ga da se može njime voziti auto, bicikla i hodati na korist svih suvlasnika, o svom trošku.
      To bih napravio jer mi je to jedini put do moje parcele na kojoj gradim na osnovu pravomoćne dozvole.
      E sad jedan od suvlasnika ima problem s mojom gradnjom kuće i ne želi dati suglasnost za takve radove na zajedničkom putu.
      Zanima me da li je navedene radove moguće podvesti pod poslove redovite uprave u suvlasničkoj zajednici kako bi mogao iskoristiti to što je taj susjed u debeloj manjini po suvlasničkom udjelu, budući da svi ostali suvlasnici će potpisati suglasnost ?

Hvala
      Lp
    • objavio aquarius1
      Postovani,
      zanima me da li hrvatska drzavljanka koja zivi i radi u Hrvatskoj moze pruzati ugostiteljske usluge u domacinstvu pomocu nekretnine koja je u vlasnistvu njene kcerke i kcerkinog prijatelja (50:50). Prijatelj ima srpsko drzavljanstvo i ne zivi u zajednickom domacinstvu s kcerkom. Kcerka je hrvatska drzavljanka koja radi u Srbiji i tamo ima privremeni boravak.
      Zanima me da li je ovo u skladu sa zakonom.
      Hvala
    • objavio ABZ
      Poštovani,
      Naslijedili smo nekretninu koje je prema Posjedovnom listu vlasnik moj djed u katastru, ali ne i u zemljišno-knižnom odjelu.
      Upućeni smo da nas 2 suvlasnika pokrenemo Pojedinačni ispravni postupak, kako bismo upisali vlasništvo na sebe (putem Rješenja o nasljeđivanju), i ostalih pratećih dokumenta.
      Ovim putem molim informaciju: dali se na istom (jednom) obrascu za pokretanje Pojedin.ispravnog postupka navode imena i podaci obadva podnostitelja, ili samo jedan?
      I dali se oba dva navedena suvlasnika navode i kao stvarni vlasnici, ili se navodi osoba iz Posjednovnog lista (u ovom slučaju naš djed)?
      Hvala na odgovoru!

• objavio Ruby_Danderfluff
      Od kolovoza 2015. godine, izmjenom Zakona o putnim ispravama, djeca mlađa od 14 godina više ne trebaju pisanu suglasnost drugog roditelja za prelazak državne granice. Ima li netko iskustva kako se sada u praksi provode granične kontrole, posebno u situacijama u kojima postoji mogućnost da roditelj čini roditeljsku otmicu djeteta?
  • Online korisnici