Jump to content

Uhvatili su me sa Marihuanom


kuhane_patate

Preporučene objave

Uhvatili su me sa marihuanom, 2 pvc vrećice u svakoj po 2 grama, oduzeli su mi mobitel i privremeno su mi ga oduzeli, našli su mi 1600 kuna i privremeno su mi ih oduzeli. Kasnije su mi našli dok su mi pretresali kuću, tj. dobrovoljno sam im dao još jedan pvc paketić gdje je bilo 2 grama trave. Ovo mi je prvi put da sam kažnjavan i imam 19 godina. Još idem u srednju školu. Jeli mi možete reći koje posljedice me mogu čekati i kako da prođem što bolje mogu. Sumljaju da preprodajem drogu. Ako vas zanima još informacija slobodno pitajte. Neznam što bih očekivao molim bez zafrkancije. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jeli ja moram reći odakle mi marihuana? i kako da ja njih uvjerim da nisam diler nego korisnik jer svi dokazi vode tome da sam diler. A i uzeli su mi i mobitel a imam svakakve poruke na njemu kad me prijatelji pitaju da im nabavim. Jeli mogu to koristiti protiv mene.

Hvala već sam pregledao forum prije nego li sam otvorio ovu temu, ali nema ništa slučno kao ovaj slučaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sudu je bitno samo to da si posjedovao, ali sigurno će te pitati od kuda ti.

Ako su ti uzeli mobitel i imaš takve poruke unutra, onda to još nije gotovo. Poruke mogu koristiti protiv tebe, ali će ispitivati i one s kojima si komunicirao, pa će i njihove izjave biti dokaz. Ako će imati dokaze da si nabavljao, onda te mogu tužiti i za prodaju (ako si prodavao) ili za omogućavanje (ako si samo davao bez da si uzimao novac), a to će biti kazneni postupak i malo složeniji i konkretniji od ovog. U tom slučaju će ti trebati odvjetnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam što bih ti rekao, ali nemam dojam da su to ozbiljno shvatili. Da su mislili ići na kazneno djelo, onda bi i ovu pronađenu drogu uklopili u tu prijavu, ne bi te gonili prekršajno. S druge strane, da su mislili ići samo na prekršajno, ne bi ti uzimali mobitel... Nisu pogriješili jer može i odvojeno, ali nije uobičajeno da se takvi postupci razdvajaju.

U kuću si ih pustio ili su nabavljali nalog?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nabavili su nalog i bila su dva svjedoka, njih je bilo petero, ženska mi je pročitala prava i pitala me jeli želiš odvjetnika. 

Ali me zanimaju informacije za taj mobitel. Jeli postoji rok koliko dugo mi mogu držati mobitel i jeli mogu ja uzeti one novce (1600), ako imam dokaz i svjedoke da nisu ilegalno zarađeni

.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , kuhane_patate je napisao:

A i uzeli su mi i mobitel a imam svakakve poruke na njemu kad me prijatelji pitaju da im nabavim. Jeli mogu to koristiti protiv mene.

Mogu itekako, jer čak i da ste prijateljima to dali bez novčane naknade, počinili ste kazneno djelo.

U svakom slučaju, treba pričekati ishod ovoga, osobno smatram da će ići i kazneni postupak budući su ove poruke prilično jasan dokaz kaznenog djela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da neče iči na kazneni postupak,ali ja to samo mislim po mojem saznanju, iskustvu. 

Jer bitno je da nije veča količina primjer vise od cca 10-15 grama i nema vage. Da su ti kojem slučajem  našli vagu automatski (večina slucajeva)bi odgovaro kazneno..  inače za drogu njezinu preprodaju i prodaju u zadnjih godina idu isključivo mjere pračenja pa onda uhočenja..

 

skoro pa sto posto sam uvjeren da je to to.. prekršajno češ odgovarat,ali njima je bitno da te sad imaju u dosjeu stoga pokušaj u budučnosti da se odmaknes od konzumacije kao i od prodaje,preprodaje i tzv: “sređivanja” paketa grama i slično..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , Kristijann je napisao:

Mislim da neče iči na kazneni postupak,ali ja to samo mislim po mojem saznanju, iskustvu. 

Jer bitno je da nije veča količina primjer vise od cca 10-15 grama i nema vage. Da su ti kojem slučajem  našli vagu automatski (večina slucajeva)bi odgovaro kazneno..  inače za drogu njezinu preprodaju i prodaju u zadnjih godina idu isključivo mjere pračenja pa onda uhočenja..

 

skoro pa sto posto sam uvjeren da je to to.. prekršajno češ odgovarat,ali njima je bitno da te sad imaju u dosjeu stoga pokušaj u budučnosti da se odmaknes od konzumacije kao i od prodaje,preprodaje i tzv: “sređivanja” paketa grama i slično..

Ja se nadam da će to biti tako. Ali uostalom neshvaćam zašto bi mi oduzeli mobitel i 1600 kn koji su ustvari moji. 

Još uvijek me nisu zvali na drugo ispitivanje i nisu mi dali nikakve informacije o slučaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jeli mogu ja doći tamo na saslušanje i reći im da ne želim odgovarati na nikakva pitanja i otići doma?

I ja mislim da nije ovo ništa ozbiljno. Imaju neke dječije poruke, ja msm da sam ja sitna riba i da se neće peglati oko mene. A ako mi daju odvjetnika ja mislim da tek tada to mogu shvatiti ozbiljno.

U svakom slučaju prekršajnu prijavu sam platio. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 4 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija