Jump to content

zaštita osobnih podataka


kira

Preporučene objave

Koje su ovlasti državnog inspektorata u zaštiti osbnih podataka, Naime, vodim spor s jedinim KTD,..pa sam istog  između ostalog prijavio i državnom inspketoratu(gospodarska inspekcija) a u svezi sumnje za nezakonito postupanje, tog KTD u vršenju svojih usluga,,No inspektorat, tijekom "nadzora" zaprao nadzire mene to jest koristi moje osobne podatke kako bi meni odgovorili zapravo iznosili podatke, primjerice o broju noćenja u mojoj kući koja je inače registrirana za bavljnje uslugama u turizmu,,

Gosti se inače prijavljuju putem sustava e-Wisitor s prethodno dodijeljenom šifrom i lozinkom,,,

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, kira je napisao:

Koje su ovlasti državnog inspektorata u zaštiti osbnih podataka, Naime, vodim spor s jedinim KTD,..pa sam istog  između ostalog prijavio i državnom inspketoratu(gospodarska inspekcija) a u svezi sumnje za nezakonito postupanje, tog KTD u vršenju svojih usluga,,No inspektorat, tijekom "nadzora" zaprao nadzire mene to jest koristi moje osobne podatke kako bi meni odgovorili zapravo iznosili podatke, primjerice o broju noćenja u mojoj kući koja je inače registrirana za bavljnje uslugama u turizmu,,

Gosti se inače prijavljuju putem sustava e-Wisitor s prethodno dodijeljenom šifrom i lozinkom,,,

 

Molim iskustva,znanja i informacije na naznačenu temu,,

lp

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Hvala svima na javlajnju mišljenjima i savjetima,,,

Riječ o sljedećem,:,prijavio sam jedno komunalno društvo koje isporučuje vodu, budući da mi je račun za jedan mjesec u odnosu na dosadašnju potrošnju uvećan za 250 %, bez ikakavog utemeljenjaza povećanu  potrošnjeu,sve kontrolirano i provjereno, prethodno sam tražio od isporučetalja usluge a u svezi sa Zakonom o zaštiti potrošača da  ispitaju račun, da provjere sve instalacije uključivo i plombu na brojilu,,,no ništa od toga,

Dakle, slijedi prijava inspektorati s iscrpnim objašnjenjem,,nio ispektorat mi dostavlja "obavijest", u kojem dostavlja presliku Općih i tehničkih uvjeta isporučitalja, (koja je poznata i vidljiva na stranicama ispručeitalja/mada je u suprotnosti s Zakonom o vodama), te tvrdi da je isporučitelja postupao po istima,,i u toj obavijesti tvrdi: da je nadzorom utvrđeno da sam ja tijekom 2017 i 2018 g, imao prijavljene goste i noćenja(dakle broj gosta i noćenja), valjda misleći da je to razlog povećane potrošnje vode s stim da je upravo taj mjesec imao najmanje gosta i najmanje noćenja, isto tako iskazani podaci općenito su netočno utvrđeni(provjera na turističkom uredu),,

Moje pitanje je temeljem koje ovlasti , i od koga je te podatke inspektor dobio, kada se gosti prijavljuju kroz sustav eVisitor,(zaštićena šifra i kod),isto tako meni o tome ništa nije rekao, niti sam kakvu obavijest dobio, dakle ja nisam bio predmet nadzora i ako sam bio trebalo je ispoštovati prethodnu proceduru,,"osim ako je nadzor bio tajan zbog većih interesa" s tim u svezi zašto sam ja postao nadzirani u odnosu na prijavljenoga,..

 

, Ruby_Danderfluff je napisao:

Vidite si također čl. 56. i 57. Zakona o državnom inspektoratu, koji regulira inspekcijsku tajnu. Nažalost, kao podnositelj predstavke ili prijave ne možete izbjeći to da će se provjeravati i navodi koje Vi iznosite (pretpostavljam o broju gostiju, jesu li prijavljeni ili ne i slično).

gosti uredno prijavljeni,,,to nije predmet nadzora,poglavito Tržišnog inspektora,,,

 

, Ruby_Danderfluff je napisao:

Slažem se, osobni podatci se štite samo od neovlaštenog presizanja institucija i korporacija prema građanima - fizičkim osobama, to je zaštitni objekt, dok ako obavljate registriranu djelatnost, takvu zaštitu ne uživate.

utvrđivani su podaci o broju gosta i noćenjima, po godinama,,to je jedan korak do imana gostiju,porijeklo, gosti se prijavljuju kroz sustav eVisitor, s kodom i šifrom koju samo zna vlasnik,,ove podatke može nadzirati; porezna,carina,policija turistička enspekcija,,ali mislim da za to moraju biti ispoštovane procedure,,nalozi,ovlaštenja, s mojim upoznavanjem,...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se, međutim, sve se provodi u povodu Vaše prijave, a radi objašnjenja zašto je cijena usluge veća (dakle, postupak upravnih tijela radi provedbe zakona). Praktički tjeraju Vas da priznate da ste imali neprijavljene goste (ili to insinuiraju), ili da im dokazujete i vadite podatke o drugim mjesecima, što ćete zacijelo morati učiniti. Nažalost, mislim da tu neće biti mjesta primjeni zaštite osobnih podataka, jer evo što AZOP kaže što jesu ili nisu osobni podaci:

Osobni podaci su primjerice:

  • Ime i prezime
  • Adresa fizičke osobe
  • E-mail adresa
  • Podaci o zdravlju
  • Identifikacijska oznaka građana
  • Podaci o plaći
  • Ocjena đaka u školi, ponašanje
  • Bankovni računi
  • Porezne prijave
  • Podaci o posudbi
  • Biometrički podaci (npr. otisak prsta)
  • Broj putovnice, broj osobne iskaznice i sl.

Posebne kategorije osobnih podataka:

  • Osobni podaci koji se odnose na rasno ili etičko podrijetlo
  • Politička stajališta
  • Vjerska ili druga uvjerenja
  • Sindikalno članstvo
  • Zdravlje ili spolni život
  • Osobni podaci o kaznenom i prekršajnom postupku

Osobni podaci nisu:

  • matični broj pravne osobe,
  • naziv pravne osobe,
  • poštanska adresa pravne osobe,
  • e-mail pravne osobe,
  • financijski podaci pravne osobe,
  • podaci o umrlima i sl.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Već sam ranije opisao cijeli tijek postupka,,no sve uredu,očito su nadzorom po mojoj prijavi išli nadzirati i prijavitelja zapravo mene,,široki pojas,da bi opravdali ne zakonito postupanje prijavljenog,,ostaje dvojba kako su došli do tih podataka i slali ih dalje,,,čekam odgovor "azop"..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija