Jump to content

Istek prometne dozvole


nikadneznam

Preporučene objave

Pozdrav,

trebam savjet u vezi prekršaja prema čl. 238. st. 8 ZSPC (isteklo važenje prometne dozvole).

Činjenice su ovakve:

- 2. 5. uplaćena premija osiguranja vozila (2 tjedna prije isteka)

- 14. 5. vozilo nije prošlo tehnički pregled (u godinu dana pad točke vrelišta kočione tekućine sa 220°C na 134°C i naravno pad na tehničkom)

- 16. 5. prometna dozvola je istekla

- 22. 5. (dan kada sam trebao otići automehaničaru popraviti nedostatke na automobilu zbog kojih vozilo nije prošlo teh. pregled me zaustavio policajac i ispisao prekršajni nalog prema čl. 238. st. 8 ZSPC (isteklo važenje prometne dozvole)

Zanima me kakva je praksa sa prigovorima na ovakav prekršaj i mogućnost da se isti ne plati? Prekršajno sam kažnjavan jednom za nepropisno parkiranje u 10 god. vožnje automobila. Stanica za tehnički pregled radi samo utorkom i četvrtkom poslijepodne te nisam zbog poslovnih obaveza i putovanja mogao obaviti ponovljeni tehnički pregled, odnosno odvesti auto mehaničaru prije toga.

Hvala na savjetima!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Pozdrav! imam donekle sličan problem, zaustavili su me na granici i utvrdili da je istekla prometna 10 dana prije. Naravno, nisu mi dali da pređem granicu. Taj isti dan uspjela sam u mjestu u blizini obaviti registraciju i produziti prometnu.

 Kako je auto na firmu, stigao je obv. prekrsajni nalog za pravnu osobu i odgovornu osobu u pravnoj osobi.

U ovom slučaju ne primjenjuje se onih 15 dana "tolerancije"? i isplati li se pisati prigovor s obzirom da sam isti dan odmah sve obavila te ako da mogu li tražiti samo ublaženje kazne ili da me se oslobodi kazne? 

 

Hvala unaprijed na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 14 minuta, drot13 je napisao:

Nema tolerancije, samo je manja kazna do 15 dana.

Prigovor s priznanjem, olakotnim okolnostima (nekažnjavanost, sve je odmah riješeno...), objašnjenjem situacije i molbom za ublažavanjem kazne.

a koliko manja? pitam za tih 15 dana (tj. nisam sigurna primjenjuje li se ikako u mom slučaju) jer se u ZSPC ne spominje kod pravne i odgovorne osobe, već samo kod "vozaca". 

Ako bi se uspjelo s prigovorom, pretpostavljam da kazna moze biti umanjena do zakonskog minimuma, tj. 2000 kn za pravnu osobu..a sto je onda s odgovornom osobom buduci da se u pogledu nje ublazavanje kazne ne spominje u ZSPC?

Takoder, pretpostavljam da bih svejedno presudom bila obvezna platiti troskove izdavanja prekrsajnog naloga? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija