Jump to content
Sign in to follow this  
nikadneznam

Istek prometne dozvole

Preporučene objave

Pozdrav,

trebam savjet u vezi prekršaja prema čl. 238. st. 8 ZSPC (isteklo važenje prometne dozvole).

Činjenice su ovakve:

- 2. 5. uplaćena premija osiguranja vozila (2 tjedna prije isteka)

- 14. 5. vozilo nije prošlo tehnički pregled (u godinu dana pad točke vrelišta kočione tekućine sa 220°C na 134°C i naravno pad na tehničkom)

- 16. 5. prometna dozvola je istekla

- 22. 5. (dan kada sam trebao otići automehaničaru popraviti nedostatke na automobilu zbog kojih vozilo nije prošlo teh. pregled me zaustavio policajac i ispisao prekršajni nalog prema čl. 238. st. 8 ZSPC (isteklo važenje prometne dozvole)

Zanima me kakva je praksa sa prigovorima na ovakav prekršaj i mogućnost da se isti ne plati? Prekršajno sam kažnjavan jednom za nepropisno parkiranje u 10 god. vožnje automobila. Stanica za tehnički pregled radi samo utorkom i četvrtkom poslijepodne te nisam zbog poslovnih obaveza i putovanja mogao obaviti ponovljeni tehnički pregled, odnosno odvesti auto mehaničaru prije toga.

Hvala na savjetima!

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Možeš pisati prigovor, pa ćeš vidjeti. Bilo bi dobro da riješiš tehnički, pa u prigovoru napišeš da si riješio, tako da se vidi slijed svih događaja.

A sad, kako će sutkinja/sudac procijeniti, nemoguće je reći...

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this