Jump to content

Priznavanje HRVI


gmail

Preporučene objave

Dobro veće suborci!komisija u Osijeku je odrađena i ja zadovoljan,povečanje R.V.I. kao i ostali a bilo nas je tridesetak i svi zadovoljni! podigli mi mojih 30% ni u ludilu se nisam nadao e sad još drugostupanjska komisija valjda neče puno skinuti.koliko se čeka na odgovor iz Zagreba ako je neko prošao to zna eto toliko,pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ova objava mi je genijalna bilo vas 30 i svi prošli svi zadovolnji sve po pravilu službe sve bajno komisija korektna. 😆Izgleda da se poklopio dan da svi pozvani imaju kontinuitet malo mi to nije realno jer brojke odobrenih rvi-a ne idu baš u prilog. Vezano za čekanje drugostupanjske komisije evo ja čekam 3 mjeseca još nisam dobio riješenje.Nisam optimističan.🤔

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Komisija je bila u tvrđi a valjda su taj dan pozvali za prolaz sa jakim papirima a ja od prije imam 30% na PTSP trajno a išao sam zbog druge bolesti koju ne bi poželio nikom i to su spojili a posljedica rata a šta če Zagreb odlučiti to je na njima i ja se ne nadam da če tako biti to jest prihvatiti osim ako se budu ravnali po listi ivalidnosti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako bio koji dio nisu uvrstili ili su ocijenili blaze nego sto je stvarno stanje, pisi zalbu na prvostupanjsko rjesenje. Ja i kada sam bio zadovoljan dodjeljenim postotkom invalidnosti, pisao sam zalbu, jer zelim da sve ozljede budu navedene, a ostecenja prikazana onakvima kakva jesu (ako je zivac Peroneus otkinut skupa sa misicem, onda nikako nemoze biti pareza peroneusa, vec mora biti paraliza peroneusa, itd...). Sretno na drugostupanjskoj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Idite u policijsku po čl.6, znatno je veći izračun mirovine nego po čl.11 (invalidska). Samo u slučaju da dobijete opću radnu nesposobnost mirovina bi bila veća nego po čl. 6, a to na temelju PTSP više nitko ne dobiva. Kad i ako dobijete trajno HRVI zatražite mirovinu po Zakonu o Hrvatskim Braniteljima, međutim obzirom na povećanje osobnog boda pri izračunu policijske mirovine od 45 %, status dragovoljca, borbeni sektor-broj dana, osobno zvanje, te naposljetku mišljenje vještaka HZMO teško da će i ta mirovina za Vas biti povoljnija osim ako ne dobijete odnos rat-mir 60-40 %.

PS. Ljudi često pričaju bajke o iznosu braniteljskih mirovina, a nije sve tako bajno i golemo- vrlo često su to minimalne braniteljske mirovine. Moj kolega se godinama liječi, obilazi doktore, vještake, doslovno je pogoršao zdravstveno stanje nervirajući se, da bi na kraju shvatio da je najpovoljnija mirovina po čl. 6 u koju je i otišao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Papirnati je napisao:

 Neki dan bio. Da radio cijelo vrijeme. Nisam nista trazio do sada. A cini mi se da necu nista dobiti ni sada   nije htio uzeti ove nove papire sto sam dostavio kaze kad se budes zalio dostavi sam. 

Ako si imao ptsp utvrđen još za vrijeme DR zašto nikad prije nisi probao ostvariti status rvi ? ( DVO,Policija ili profesionalni vozač ?).samo je njima "smetao" status rvi po ptsp.za ostala zanimanja moglo se bez problema imati status rvi i raditi i dalje u firmi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , Papirnati je napisao:

Radim u policiji cijelo vrijeme, nisam htio biti besposlen ali sad vise nemogu izdrzati svega mi preko glave. Molio bih ako netko zna da mi kaze ako slucajno dobijem 20% dali onda te tri godine imam pravo na ljecenje (sad imam 100%bolovanje)i punu placu??? Inace imam 48 g starosti i 42 g radnog staza.

Bit ćeš na bolovanju koliko Ti doktor odredi .tri puta moraš izlaziti na komisiju.uvjete za mirovinu već imaš, ali vjerovatno čekaš rvi za stalno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Vaš liječnik treba popuniti potrebne obrasce i uputiti Vas na zdravstvenu komisiju MUP-a, putem Vaše PU. Kad Vas komisija MUP-a proglasi nesposobnim za  poslove policajca, stavlja Vas na skrb (primate plaću prosjek zadnjih tri mjeseca dok ste radili) a Vaš predmet se šalje na invalidsku komisiju Mirovinskog. Tamo nećete dobiti opću nesposobnost zbog PTSP-a na što ćete se žaliti. Sve do drugostupanjskog rješenja invalidske komisije mirovinskog Vi ste i dalje na skrbi i imate prava kao da radite (plaća, staž). Prije nego drugostupanjsko rješenje postane pravomoćno Vi napišete dopis PU i zatražite odlazak u mirovinu po čl.6, ujedno na broj predmeta po invalidskoj koji se vodi u mirovinskom napišete dopis da se odričete prava na invalidsku mirovinu i da tražite priznanje prava na  i isplatu mirovine po čl.6. Mirovina po čl.6 bit će Vam oko 20% veća od profesionalne invalidske mirovine. Jedino ukoliko dobijete opću invalidnost imat ćete 100-tinjak kuna veću invalidsku mirovinu od policijske.

Što se tiče HRVI vidite moju prethodnu objavu, dakle u velikom broju slučajeva najpovoljnija mirovina je ona po čl.6 Zakona o mirovinskim pravima DVO i PS. Teško da će i kod Vas taj odnos biti drugačiji.

Polako i strpljivo, koštat će Vas puno živaca. Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , marona5 je napisao:

Vaš liječnik treba popuniti potrebne obrasce i uputiti Vas na zdravstvenu komisiju MUP-a, putem Vaše PU. Kad Vas komisija MUP-a proglasi nesposobnim za  poslove policajca, stavlja Vas na skrb (primate plaću prosjek zadnjih tri mjeseca dok ste radili) a Vaš predmet se šalje na invalidsku komisiju Mirovinskog. Tamo nećete dobiti opću nesposobnost zbog PTSP-a na što ćete se žaliti. Sve do drugostupanjskog rješenja invalidske komisije mirovinskog Vi ste i dalje na skrbi i imate prava kao da radite (plaća, staž). Prije nego drugostupanjsko rješenje postane pravomoćno Vi napišete dopis PU i zatražite odlazak u mirovinu po čl.6, ujedno na broj predmeta po invalidskoj koji se vodi u mirovinskom napišete dopis da se odričete prava na invalidsku mirovinu i da tražite priznanje prava na  i isplatu mirovine po čl.6. Mirovina po čl.6 bit će Vam oko 20% veća od profesionalne invalidske mirovine. Jedino ukoliko dobijete opću invalidnost imat ćete 100-tinjak kuna veću invalidsku mirovinu od policijske.

Što se tiče HRVI vidite moju prethodnu objavu, dakle u velikom broju slučajeva najpovoljnija mirovina je ona po čl.6 Zakona o mirovinskim pravima DVO i PS. Teško da će i kod Vas taj odnos biti drugačiji.

Polako i strpljivo, koštat će Vas puno živaca. Sretno!

Tako je marona5, nekako slično sam i ja otišao u mirovinu, kada sam dobio prof. nesposobnost te su me htjeli umiroviti po čl.11, predao sam zahtjev za mirovinu po čl.6. Kada sam dobio rješenje ministra MUP o starosnoj mirovini po čl. 6 u mirovinskom sam dao izjavu da odustajem od invalidske mirovine po čl.11., te sam otišao po čl. 6.  Pošto mi je poštovani PROF izračunao mirovinu po čl.6 i po čl. 11 prof. nesposobnost razlika je bila za 100 kn u korist čl.6, jedina stvar je ova sad velika otpremnina od 60.000kn po čl. 6. Što se tiče invalidske mirovine prema zakonu o braniteljima uz ostvareni HRVI trajno u mom slučaju bi bila povoljnija mirovina kako mi je izračunao poštovani PROF a njegova tablica mi je izračunala i ovu mirovinu u kojoj sam sad i pogriješio je u samo 3 lipe i to zbog mog ne točnog staža od nekoliko dana koji sam mu krivo napisao ;-)  Uglavnom najpovoljnija mirovina je trenutno  po čl. 6 i otpremnina a za HRVI treba vremena da bude za trajno pa se traži ponovni izračun i vidjet će te što je za vas povoljnije. Za to vrijeme čuvajte živce i zdravlje jer sve ide svojim tokom a vi uživajte u svakom trenutku ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Prije 9 minuta, Kušević Dražen je napisao:

Ja sam u 2 mjesecu obavio vještačenje a još čekam prvu komisiju. Neznam više kolko čekat.

Kod mene sličan slučaj, bio na vještačenju krajem 3 mjeseca. Ako se radi o Karlovačkoj županiji, tj. ako si bio na vještačenju u Ogulinu, sva dokumentacija svih vještačenja ( od 2/19) branitelja je vraćena

zbog neadekvatno ispunjene dokumentacije doktora iz Ogulina, jer su u Zagrebu postrožili kriterije a ovi to nisu pratili. A od 01.07.2019 se vještačenje radi u OP Karlovac, kako je ustvari i prije trebalo biti.

Ogulin još nije poslao ništa niti u Karlovac, koji to prosljeđuje u Zagreb. Kolega koji je obavio u Ogulinu vještačenje u 9/2018, bio je u Zagrebu, obavio vještačenje , dobio prije 2 mjeseca privremeno rješenje na 20%.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...
prije 2 sati , Žarenica je napisao:

Pozdrav,

u DR mi je utvrďen PTSP, na kasnijoj komisiji u Zagrebu mi nisu priznali niti 1% za PTSP?! Rješenje prvostupanjske niti odgovor drugostupanjske još nisam dobio. Imate li savjet što slijedi i kako dalje. 

Kako 1% ??? Može samo manje od 20%.

Kada dobiješ rješenje možeš se žaliti na ishod.u rješenju će pisati pravni lijek.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 47 minuta, Žarenica je napisao:

Tako se kaže niti 1%. Time sam želio napisati da uopće nisu uzeli u obzir da mi je diagnosticiran PTSP još 1992. Od tada redovno posjećujem doktora i uzimam ljekove no kada sam došao na vještačenje, PTSP nisu niti spomenuli.

Koji je razlog da nisi otišao u mirovinu prije,ako se liječiš od '92 ?? Zašto nisi podnio zahtjev 2005 ? 

Što to piše u med.dokumentaciji da poslije liječenja od 28 godina nisi dobio rvi ???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Žarenica je napisao:

Tako se kaže niti 1%. Time sam želio napisati da uopće nisu uzeli u obzir da mi je diagnosticiran PTSP još 1992. Od tada redovno posjećujem doktora i uzimam ljekove no kada sam došao na vještačenje, PTSP nisu niti spomenuli.

Zavisi kojeg doktora posjećuješ.

Za ptsp ti se računa samo ono od specijaliste psihijatra i psihologa. 

Ostalo se ne gleda. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Žarenica je napisao:

Pozdrav,

u DR mi je utvrďen PTSP, na kasnijoj komisiji u Zagrebu mi nisu priznali niti 1% za PTSP?! Rješenje prvostupanjske niti odgovor drugostupanjske još nisam dobio. Imate li savjet što slijedi i kako dalje. 

Poštovani kolega, koliko sam shvatio još niste dobili rješenje od ureda za branitelje a koje se veže na mišljenje I i II stupanjske zdravstven komisije iz Mihanovićeve. Meni se isto nešto odužilo i zvao sam Mihanovićevu gdje su mi rekli da je predmet u rješavanju i za nekih 3 tjedna su me zvali iz ureda za branitelje. Slobodno nazovite Mihanovićevu imate broj na internetu piše vještačenje branitelja tako nešto. Da li ste još uvijek na 100% bolovanju ili ste otišli u mirovinu. Meni nisu niti priznali 100% bolovanje a RVI 20% privremeno, pa sam otišao u starosnu po čl. 6 DVO i PS s 41 staža.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolega,  zahvaljujem za Vaš odgovor. Veoma si cijenim ovih vrijednih informacija. Točno, nisam još dobio odgovor a nisam niti u starosnoj niti na bolovanju. Živim u inozemstvu i imam djecu o koju se Moran pobrigati. Još su u školi. 1998 sam dobio privremeno rješenje  na 20%. Pošto sam bio "vani" nisam saznao o doručenju rješenja tako da mi je to propalo. Ponovo sam zatražio vještačenje kada nam je to bilo omogućeno. U meďuvremenu sam se cijelo vrijeme liječio na PTSP, izgubio zbog toga prvu obitelj i posao nekoliko puta. Znalo se dogoditi da sam bio bez sna i 4 dana i 4 noći u komadu a putovao sam na posao 90km u jednom smjeru i nazad svaki dan. Poslije tri godine sam puko. Na drugo vještačenje sam predao tri vrste oštećenja organizma; 50%gluh, imam od doktora iz države gdje živim prevedeno i ovjereno na HRVATSKI, dalje oštećenje noge už rata ranjavanjem, te PTSP isto tako od vojnog doktora iz državě gdje živim. Gluhaća je samo 5% rekli sú mi na vještačenju?!? PTSP nisu niti spomenuli a priznali su mi samo 20% za dio tjela gdje sam bio ranjen poslije operiran. Od toga imam své papire od doktora. Kristin ljekove za smirenje i spavanje više od 20 godina... Nežalim se ali niti znam što da si o tome svemu mislim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

Veliki pozdrav svima, nakon što sam pročitao gotovo sve postove na ovu temu, nisam pronašo odgovore na svoja pitanja pa se javljam za pomoć.

Upravo sam zaprimio rješenje (dakle obavljena I. i II. stupanjsko vještačenje) kojim je priznato oštećenje organizma 20% po osnovi PTSP privremeno na godinu dana, dok mi je odbijen zahtjev po osnovi bolesti srca (oba vijeća vještaka navode ne postoji uzročno posljedična veza između bolesti srca i sudjelovanja u ratu).

Razmišljam da li da se žalim na navedeno rješenje na postotak oštećenja organizma i na odbijenicu za srce i zanima me:

  1. Ima li netko iskustva što se tiče priznavanja statusa HRVI na osnovu bolesti srca? Ako je to nešto što se uobičajeno ne priznaje da se ni ne žalim. Inače, otpušten sam iz vojske zbog problema sa srcem koji su počeli već u ratu.
  2. Ako se žalim na postotak za PTSP, je li moguće da Ministarstvo branitelja kao žalbeno tijelo, po mojoj žalbi, ukine i ovih 20% koje sam dobio za PTSP.

Unaprijed hvala na bilo kakvoj pomoći.

Pozdrav!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, gremlinito90 je napisao:

Veliki pozdrav svima, nakon što sam pročitao gotovo sve postove na ovu temu, nisam pronašo odgovore na svoja pitanja pa se javljam za pomoć.

Upravo sam zaprimio rješenje (dakle obavljena I. i II. stupanjsko vještačenje) kojim je priznato oštećenje organizma 20% po osnovi PTSP privremeno na godinu dana, dok mi je odbijen zahtjev po osnovi bolesti srca (oba vijeća vještaka navode ne postoji uzročno posljedična veza između bolesti srca i sudjelovanja u ratu).

Razmišljam da li da se žalim na navedeno rješenje na postotak oštećenja organizma i na odbijenicu za srce i zanima me:

  1. Ima li netko iskustva što se tiče priznavanja statusa HRVI na osnovu bolesti srca? Ako je to nešto što se uobičajeno ne priznaje da se ni ne žalim. Inače, otpušten sam iz vojske zbog problema sa srcem koji su počeli već u ratu.
  2. Ako se žalim na postotak za PTSP, je li moguće da Ministarstvo branitelja kao žalbeno tijelo, po mojoj žalbi, ukine i ovih 20% koje sam dobio za PTSP.

Unaprijed hvala na bilo kakvoj pomoći.

Pozdrav!

 

Kada sam prije puno godina bio na povjerenstvu za ostvarivanje statusa RVI ( Park stara Trešnjevka) bio je jedan čovjek sa potpuno istim problemom. Činilo mi se da im je bilo neugodno odbiti ga s obzirom na njegovu bolest srca ali su ga odbili i savjetovali ga. U povjerenstvu je bio psihijatar, ortoped, kirurg i oni su mu rekli da oni nisu dovoljno stručni da na osnovu tih njegovih nalaza donesu rješenje, nego da on slijedeći put od nekog specijalista ili više njih i donese opširnu detaljnu dokumentaciju koju će oni prihvatiti.

Na žalost to su bila vremena kada je kod liječnika još postojalo poštovanje i empatija prema braniteljima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gremlin, ja sam podnio zahtjev po osnovi bolesti srca, liječio sam se kod svojeg doktora, kod doktora u vojarni, te sam i otpušten radi bolesti. Zahtjev sam podnio kompletan već 18.12.2017. godine, bio sam jedino u Dubravi na stručnoj komisiji sa 5 liječnika ali još ni jedno rješenje nisam dobio, već samo zaključak za vještačenje.  Paralelno sam rješavao i civilni invaliditet čak preko Upravnog suda dobio sam 100%, stupanj 4 i invalidnost razine 4 a time i osobnu invalidninu  od 1500,00 kn mjesečno. E sad, kako nema rješenja za HRVI poslao sam e-mail na Vladu Plenkoviću, ministrima Berošu, Medvedu i Malenici. Za 7 dana došlo je konačno stručno mišljenje iz Dubrave i sad čekam vještačenje. Inače sam bio  4 puta na vještačenju za civilne potrebe. Isto tako tražio sam nalaz i mišljenje Stručne komisije (desetak listova) u kojem piše da je bolest srca uzročno povezana sa ratom. Preporučio bi ljudima koji pišu žalbe da obavezno traže Stručna mišljenja kao i Nalaz vještaka iz čega je jasno vidljivo po kojoj osnovi je odbačen zahtjev (lakše je sastaviti žalbu). Imam informaciju da se vještačenje radi samo na osnovu dokumentacije.

Mislim da je kod tebe važno što misli Stručna komisija, ako postoji veza bolest - rat, vještaci samo procjenjuju postotak opet ovisi o dijagnozi bolesti srca

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , gremlinito90 je napisao:

Veliki pozdrav svima, nakon što sam pročitao gotovo sve postove na ovu temu, nisam pronašo odgovore na svoja pitanja pa se javljam za pomoć.

Upravo sam zaprimio rješenje (dakle obavljena I. i II. stupanjsko vještačenje) kojim je priznato oštećenje organizma 20% po osnovi PTSP privremeno na godinu dana, dok mi je odbijen zahtjev po osnovi bolesti srca (oba vijeća vještaka navode ne postoji uzročno posljedična veza između bolesti srca i sudjelovanja u ratu).

Razmišljam da li da se žalim na navedeno rješenje na postotak oštećenja organizma i na odbijenicu za srce i zanima me:

  1. Ima li netko iskustva što se tiče priznavanja statusa HRVI na osnovu bolesti srca? Ako je to nešto što se uobičajeno ne priznaje da se ni ne žalim. Inače, otpušten sam iz vojske zbog problema sa srcem koji su počeli već u ratu.
  2. Ako se žalim na postotak za PTSP, je li moguće da Ministarstvo branitelja kao žalbeno tijelo, po mojoj žalbi, ukine i ovih 20% koje sam dobio za PTSP.

Unaprijed hvala na bilo kakvoj pomoći.

Pozdrav!

 

Da li si " usporedio" svoju bolest srca sa bolestima srca koja su navedena u tablici za priznavanje rvi ? Ovdje navodiš da Ti nisu priznali bolest u direktnoj vezi sa DR.

Što dobivaš sa žalbom sa 20% na 30% ? 

- povećanu invalidninu

-malo više dionica ( sa 18500 na 24500 kn)

-povećan odbitak koji se ne vraća za 10% u slučaju kredita za stan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
, Skywalker007 je napisao:

Žalio sam se prije 7 dana na rješenje drugostupanjske iz Zagreba. Zvao sam pa mi kažu da se čeka oko 2-3 mjeseca na novo rješenje po reviziji.

Nakon uložene žalbe dobio sam poziv da dođem.na komisiju u Mihanovićevoj nakon sam bio prošli tjedan 20%HRVI privremeno,od podnošenja žalbe do komisije prošlo45 dana.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani: predao sam sve papire u svezi ostvarenja statusa Hrvi. U Svibmju 2020. Telefonski sam obavješten da su moji papiri prosljeđeni u Zagreb te da bi predmet trebao kroz 3 miseca biti rješen. Znači prošai sam predkomisiju i 1.stupanjsku komisiju i od tad ništa. Postoji li način za privjeru što je sa predmetom i koliko se dugo čeka odgovor na 2. Stupnju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Genda, ja čekam rješenje već 3 godine, prošao sam stručnu komisiju i čekam vještačenje. Kako nije bilo rješenja, neki dan sam zvao Zavod za vještačenje, kaže mi čovjek pa to je završeno  točno 09.12.2020. i poslano u županijski ured. Pitam jučer u županijskom uredu, ništa nije stiglo. Kako to pitam putuje 30 dana, kaže on pa moguće je. Ne mogu si ništa pomoći, nemam se na što žaliti jer nemam rješenje.

Pitaj u Zavod za vještačenje oni otprilike kažu kad si na redu ili je gotovo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , scvrtil6 je napisao:

Genda, ja čekam rješenje već 3 godine, prošao sam stručnu komisiju i čekam vještačenje. Kako nije bilo rješenja, neki dan sam zvao Zavod za vještačenje, kaže mi čovjek pa to je završeno  točno 09.12.2020. i poslano u županijski ured. Pitam jučer u županijskom uredu, ništa nije stiglo. Kako to pitam putuje 30 dana, kaže on pa moguće je. Ne mogu si ništa pomoći, nemam se na što žaliti jer nemam rješenje.

Pitaj u Zavod za vještačenje oni otprilike kažu kad si na redu ili je gotovo

Na koji broj telefona se može nazvati zavod za vještačenje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Josip Genda je napisao:

Poštovani: predao sam sve papire u svezi ostvarenja statusa Hrvi. U Svibmju 2020. Telefonski sam obavješten da su moji papiri prosljeđeni u Zagreb te da bi predmet trebao kroz 3 miseca biti rješen. Znači prošai sam predkomisiju i 1.stupanjsku komisiju i od tad ništa. Postoji li način za privjeru što je sa predmetom i koliko se dugo čeka odgovor na 2. Stupnju.

Ja sam tj. moj je predmet nedavno ponovo bio na drugostupanjskoj po 2. put. U oba slučaja čekao sam oko 3 mjeseca od prvostupanjske. Prvostupanjska je bila u Zadru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...

Bog daj suborci,

ogledno drugostupanjske komisije i sticanja statusa HRVI;

Prošao sam cijeli proces od podnošenja zamolbe do sad  -  Upravnog postupka).

Naime, živim izvan domovine (svaki put kada sam došao na tkz. pregled u Zagreb , put si plati sam, i sve što uz to ide... - NEMA putnih troškova! Svaki dokumenat se mora prevesti na HRVATSKI jezik, dobro! No pri dolasku una komisiju u Zagrebu u ugovoreno vrijeme  pregleda (15:40), gospoda piju kavu 10,15,20 minuta...) ima vremena ne?! 

Ulazim unutra u sobu na drugom katu, njih četvero sjede kao inkvizicija.

Poslije toga što je predsjednica Komisije (po zakonu  predstavila člasnove) slijedilo je:

Tvoja žalba se odbija, ovo što uvodiš za ozlijede nije zadobljeno u ratu! Čovječe!?

Kao da sam s njima paso krave, sve na ti!

Dobro, i što dalje?!

Gospon DOKTOR kirurg veli a zašto si ti išo preko advokata kad si to mogo predat sam. Plaćaš 1500 ili 2000 Kuna bezveze. Nekužim veli. 

E, pa ako Vi nekužite, ja nerazumijem pogotovo. Prvo Bezveze a drugo od kud Vama pravo da me pitate na koji način sam uložio i preko koga žalbu...Dali je to predmet rasprave i ocjene invaliditeta?!

Dvije DOKTORICE jedna za Psihijatrijske tegobe - za PTSP, i druga predsjednica komisije, kao da nisu nikada čule da je u Republici HRVATSKOJ bio rat i da su ljudi bili na bojišnici.

Sjede u toplom, piju kavu, i onako sa "visine" ono kao iz titule Doktora; 

Vidi, ti nemaš pravo na ništa jer nemaš nikakvu dokumentaciju koja kaže da si zadobio povrede u ratu...

Osim ratnog puta i zapisa kako je došlo do ranjavanja (od svjedoka koji je s menom bio na ratištu kada sam zadobio povrede), sve dokumentirano od 91, povijest bolesti, pregledi, testiranja, operacije rehabilitacije, bla bla bla....  

Kakav PTSP?! veli ova plavuša, pola sestara, nastavlja, na KBC Rebro u Zagrebu ima PTSP. Tu su nam dolazili muški na kolicima, pa nisu ništa dobili. 

Onako samo za informaciju: Svaka čast sestrama na KBC REBRO u Zagrebu, no u ovom slučaju se nerješavaju tegobe sestara na KBC Rebro Zagreb ali na službenoj drugostupanjskoj komisiji o pripadniku DOMOVINSKOG rata koji traži da mu se prizna status HRVI na osnovu povreda organizma i psihe zadobivenih u DR. 

Ajde nemamo mi vremena slušati tu tvoje priče ovo je komisija a ne ljekarski pregled! 

Nisu saslušali argumente, niti su pogledali dodatne dokumente koje sam donio - prevedene, od vojnih doktora iz inozemstva, povijest bolesti...

Kažem sebi ovo je niže klasa nego turska pijaca. Ajde ti doma vozi nazad 700Km! 

Kolege netržim Vas za savijet, netražim pomoć, nego, eto, da znate sa kojom vrstom "PROFESIONALIZMA" će te se sresti ako idite sa žalbom na drugostupanjsku komisiju u Zagreb.

Zajednoi smo jači! 

 

Plavi 3

uređeno: od Spitfire
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
prije 1 sat , Akiko je napisao:

Bog, poštovanje,

ja sam sad nedavno bio na prvostupanjskoj, i dobio sam 30 % za stalno - su mi rekli - doktorica u sredini, s osmjehom. Drugi članovi lijevo i desno isto su se smješili. Osječao sam se kao u kazaližtu.

Pitanje je sam što će biti u Zagrebu na drugostupanjskoj?!

U kojoj županiji ste bili na komisiji i koliko ste puta dosada izlazili na vještačenje vidim da ste napisali da ste na prvostupanjskoj dobili 30% dali se radi o ranjavanju ili ptsp i koliko godina ste u postupku za rvi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , huskyCRO je napisao:

U kojoj županiji ste bili na komisiji i koliko ste puta dosada izlazili na vještačenje vidim da ste napisali da ste na prvostupanjskoj dobili 30% dali se radi o ranjavanju ili ptsp i koliko godina ste u postupku za rvi.

Bok, poštovanje,

Bio sam u Splitu na prvost. komisiji.  2 puta. Nisu me ni jedan put odbili.  30% sam dobio zbog ptsp. U postupku sam 3 godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 minuta, Akiko je napisao:

Bok, poštovanje,

Bio sam u Splitu na prvost. komisiji.  2 puta. Nisu me ni jedan put odbili.  30% sam dobio zbog ptsp. U postupku sam 3 godine.

Poštovanje! Zanimalo me baš dali vam je ovo prvi put da izlazite na vještačenje i koliko ste godina u postupku zato što sve jako dugo traje. Ako ste već imali privremeni status a sad ste na prvostupanjskoj dobili 30% trajno nebi trebalo biti problema jedino što če se sve to razvuči. Kad dobijete riješenje za trajno rvi sve nalaze ponovno na mirovinsko za ostvarivanje invalidske mirovine. Zdravlje nam se iz dana u dan pogoršava a procedure traju i traju mnogi ih i ne dočekaju. Želim vam svako dobro i da što prije ostvarite svoja prava. Pozz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Ajme to je bilo 2019. godine, žalbu mi nisu uvažili, pa sam opet predao 2020. pa su me odbili ali se nisam žalio, pa sam nakon 6 mjeseci opet predao, dobio na 1 god privremeno i pošto se promijenila metodologija vještačenja i nakon 5 hospitalizacija i 22 ambulantna liječenja dobio za stalno. Pokrenuo radnu nesposobnost za braniteljsku mirovinu pošto sam u starosnoj bio s 41 god. staža i sad se opet žalio na rješenje mirovinskog ali sam ovog puta uzeo odvjetnika i mislim da će to biti tužba na upravnom sudu ali imam odvjetnika da se on bavi time jer je to veliki stres i ne želim se više osobno baviti time.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
prije 2 sati , zlatko1234 je napisao:

Hvala Vam Kruno76. Ma mislio sam dali se isplati predavati papire ako neće biti uvećanja mirovine. Kako vidim u svom rješenju od opće nesposobnosti koeficijent mi je 1,oo,neznam dali priznaju čin i dali se podiže koeficijent u novom izračunu sa rvi. Puno svakakvih informacija pa se sve zbrka u glavi. Lp

Postivani, Zvanje koje ste imali Mup-u vam se prebacuje u vojni čin. Npr. Pol.narednik= nadnarednik, viši pol.narednik= stožerni narednik. Dragovoljac i br.dana borbenog sektora vam svakako- dosta dižu mirovinu. Postoji samo kvaka da komisije danas daju djelomičnu nesposobnost, a potpuna je jackpot. Ali opet ništa ne gubite, jer imate pravo zadržavanja mirovine koja je izracunom povoljnija za vas. Tako da samo pokrenite postupak preko dr. I hzmo-a. Uvijek imate pravo i žalbe na njihovo rješenje. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , zlatko1234 je napisao:

Poštovani suborci. U invalidskj sam mirovini opća nasposobnost(povreda na radu kao policijski službenik). Dobio nedavno 20 posto rvi trajno. Dali mogu očekivati povećanje mirovine sa omjerom 20/80.Dragovoljac 2100 dana borb. sektor. Lp

Poštovani zlatko,

u donju proaktivnu tablicu ubacite Vaše podatke pa vidite što je pred Vama.

Izracun mirovine.jpg

zlatko1234 izračun braniteljskih mirovina.makroenabled.xlsm

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , zlatko1234 je napisao:

U invalidskj sam mirovini opća nasposobnost(povreda na radu kao policijski službenik). Dobio nedavno 20 posto rvi trajno. Dali mogu očekivati povećanje mirovine sa omjerom 20/80.Dragovoljac 2100 dana borb. sektor. Lp

 

prije 3 sati , zlatko1234 je napisao:

Ma mislio sam dali se isplati predavati papire ako neće biti uvećanja mirovine. Kako vidim u svom rješenju od opće nesposobnosti koeficijent mi je 1,oo,neznam dali priznaju čin i dali se podiže koeficijent u novom izračunu sa rvi. Puno svakakvih informacija pa se sve zbrka u glavi. Lp

s obzirom da imaš već nekakav omjer (pretpostavljam 20% u svezi rata) svakako će doci do povećanja , ali  hrvi utiče samo kod dijela od 20 % u svezi rata i taj dio povisi za jedno 30% posto........npr ako si imao 1,5 sad češ imati 1.85 koeficijent

možda bi bilo dobro da napraviš ponovo obradu kod doktrora opče prakse i da ideš ponovo na komisiju ........ali sam zaključi da li ti se isplati podizati udio u svez rata jer onda pada udio izvan rata..

primjer

pogledaj u rješenju i ako imaš dio u svezi rata npr. (20%) 1000kn,a dio izvan (80% ) 4000kn tebi neće pomoći dizanje udijela u svezi rata jer će pasti ovaj drugi dio..........naveo sam neisplativi primjer a ti možeš (iz svojih podataka) zaključiti jel ti se isplati ponovo ici na komisiju ili samo predati to (hrvi) za novi obračun

što se tiče čina koji utiče na obračun dijela u svezi rata...neznam kako je sad ,ali znam da je prije bilo problema,odnosno nisu htjeli priznati čin koji je dobijen naknadno što ste umirovljeni za obračun vojnog dijela

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Mister-X je napisao:

 

s obzirom da imaš već nekakav omjer (pretpostavljam 20% u svezi rata) svakako će doci do povećanja , ali  hrvi utiče samo kod dijela od 20 % u svezi rata i taj dio povisi za jedno 30% posto........npr ako si imao 1,5 sad češ imati 1.85 koeficijent

možda bi bilo dobro da napraviš ponovo obradu kod doktrora opče prakse i da ideš ponovo na komisiju ........ali sam zaključi da li ti se isplati podizati udio u svez rata jer onda pada udio izvan rata..

primjer

pogledaj u rješenju i ako imaš dio u svezi rata npr. (20%) 1000kn,a dio izvan (80% ) 4000kn tebi neće pomoći dizanje udijela u svezi rata jer će pasti ovaj drugi dio..........naveo sam neisplativi primjer a ti možeš (iz svojih podataka) zaključiti jel ti se isplati ponovo ici na komisiju ili samo predati to (hrvi) za novi obračun

što se tiče čina koji utiče na obračun dijela u svezi rata...neznam kako je sad ,ali znam da je prije bilo problema,odnosno nisu htjeli priznati čin koji je dobijen naknadno što ste umirovljeni za obračun vojnog dijela

Neće dobit uvećanje čina već onaj koji je imao dok je radio. Moj kolega koji je otišao prije par godina nedavno dobio rješenje Mirovinskog- da mu Mup odredi čin. Uvećanje se dobiva jedino ako iz sustava ide u mirovinu, naravno s hrvi statusom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolega Zlatko koliko sam ja shvatio vi ste u invalidskoj mirovini povreda na radu kao policijski službenik sigurno po članku 11. Zakona o mirovinskom osiguranju DVO i PS. Prema mojim nekakvim saznanjima moglo bi biti nekog povećanja kada vam odrede omjer rat-mir ako imate hrvi za stalno 20% onda će biti 20 rat-80 mir, status dragovoljca 1.85, dani u borbenom sektoru imate maksimum 30%, dragovoljac još 10% i čin tj. policijsko zvanje. Probajte ubaciti svoje podatke u tablicu poštovanog Profa ili ako ne znate napišite ovdje što vam piše na tom rješenju. Znači koje godine ste rođeni, PROSJEČNI VRIJEDONOSNI BOD, koliko imate ukupno staža, koje policijsko zvanje ste imali. Napišite i kolika vam je trenutna mirovina u kunama da se može usporediti da li bi bilo nekog većeg povećanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošto se vi već nalazite u braniteljskoj invalidskoj mirovini prema zakonu o ZOPHBDR, i imate omjer rata 20%- mira 80% mišljenja sam pošto ovdje nigdje ne vidim da ste otišli s polaznim faktorom 1.50 i da sada s hrvi trebate dobiti 1.85. Po meni svakako bi trebali predati na novi izračun u mirovinsko pogotovo prema ovom novo članku 52c a koje upute su dobili udruge gardijskih brigada od Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje. Imate ovdje na forumima upute i šprancu zahtjeva.

Pogledajte komentar od 28.11.2022. ponedjeljak

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , zlatko1234 je napisao:

Hvala vam. Svakako ću predati dokumentaciju. Pa vam javim. Lp

Zlatko,pošto imate čin,status dragovoljca i hrv i podosta dana,to dosta utiče na dio u svezi rata,ali je problem što je to samo 20%.........moj prijedlog (nemate tu šta izgubiti,osim živaca i nove dokumentacije ) da napraviite novu mirovinsku obradu kod dr.opče prakse i da idete na novo vještaćenje tako da vam se možda poveća dio (omjer) u svezi rata.....tu ima prostora za napredak jer manje od 20% što imate sad ne možete dobiti.........osim da utvrde da ste u međuvremenu ozdravili pa vas skinu iz mirovine :)

naravno ,vi možete sad odmah predati i za novi obračun,kao i jedno i drugo....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija