Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

gmail

Priznavanje HRVI

Preporučene objave

Dobro veće suborci!komisija u Osijeku je odrađena i ja zadovoljan,povečanje R.V.I. kao i ostali a bilo nas je tridesetak i svi zadovoljni! podigli mi mojih 30% ni u ludilu se nisam nadao e sad još drugostupanjska komisija valjda neče puno skinuti.koliko se čeka na odgovor iz Zagreba ako je neko prošao to zna eto toliko,pozdrav

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Ova objava mi je genijalna bilo vas 30 i svi prošli svi zadovolnji sve po pravilu službe sve bajno komisija korektna. 😆Izgleda da se poklopio dan da svi pozvani imaju kontinuitet malo mi to nije realno jer brojke odobrenih rvi-a ne idu baš u prilog. Vezano za čekanje drugostupanjske komisije evo ja čekam 3 mjeseca još nisam dobio riješenje.Nisam optimističan.🤔

Podijeli ovu objavu

Komisija je bila u tvrđi a valjda su taj dan pozvali za prolaz sa jakim papirima a ja od prije imam 30% na PTSP trajno a išao sam zbog druge bolesti koju ne bi poželio nikom i to su spojili a posljedica rata a šta če Zagreb odlučiti to je na njima i ja se ne nadam da če tako biti to jest prihvatiti osim ako se budu ravnali po listi ivalidnosti

Podijeli ovu objavu

Ako bio koji dio nisu uvrstili ili su ocijenili blaze nego sto je stvarno stanje, pisi zalbu na prvostupanjsko rjesenje. Ja i kada sam bio zadovoljan dodjeljenim postotkom invalidnosti, pisao sam zalbu, jer zelim da sve ozljede budu navedene, a ostecenja prikazana onakvima kakva jesu (ako je zivac Peroneus otkinut skupa sa misicem, onda nikako nemoze biti pareza peroneusa, vec mora biti paraliza peroneusa, itd...). Sretno na drugostupanjskoj.

Podijeli ovu objavu

Ako ne prođes na tom vjestacenju u Os (dobijes manje od 20%)  Dali se dobije rijesenje iz Os ili Zagreba? 

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat , Govno je napisao:

Ako ne prođes na tom vjestacenju u Os (dobijes manje od 20%)  Dali se dobije rijesenje iz Os ili Zagreba? 

cekas rijesenje drugostepene iz Zg...

oni ga mogu promijenit ili potvrdit

Podijeli ovu objavu

prije 10 sati , orao je napisao:

cekas rijesenje drugostepene iz Zg...

oni ga mogu promijenit ili potvrdit

, Skywalker007 je napisao:

Tako sam i ja Osijek 30 % normalno zadovoljan sve se zvijezde i horoskop poklopio kad Zagreb 19 % :-(

Podijeli ovu objavu

Idite u policijsku po čl.6, znatno je veći izračun mirovine nego po čl.11 (invalidska). Samo u slučaju da dobijete opću radnu nesposobnost mirovina bi bila veća nego po čl. 6, a to na temelju PTSP više nitko ne dobiva. Kad i ako dobijete trajno HRVI zatražite mirovinu po Zakonu o Hrvatskim Braniteljima, međutim obzirom na povećanje osobnog boda pri izračunu policijske mirovine od 45 %, status dragovoljca, borbeni sektor-broj dana, osobno zvanje, te naposljetku mišljenje vještaka HZMO teško da će i ta mirovina za Vas biti povoljnija osim ako ne dobijete odnos rat-mir 60-40 %.

PS. Ljudi često pričaju bajke o iznosu braniteljskih mirovina, a nije sve tako bajno i golemo- vrlo često su to minimalne braniteljske mirovine. Moj kolega se godinama liječi, obilazi doktore, vještake, doslovno je pogoršao zdravstveno stanje nervirajući se, da bi na kraju shvatio da je najpovoljnija mirovina po čl. 6 u koju je i otišao.

Podijeli ovu objavu

, Skywalker007 je napisao:

Tako sam i ja Osijek 30 % normalno zadovoljan sve se zvijezde i horoskop poklopio kad Zagreb 19 % :-(

Koloko dugo si cekao rijesenje iz Zagreba?

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat, Papirnati je napisao:

Koloko dugo si cekao rijesenje iz Zagreba?

jedan lega je ceko 3 tjedna a drugi 2,5 mj..zajedno su isli na komisiju

oba dva dobili 19% u Os a drugostepena digla obojici na 20%

Podijeli ovu objavu

Jesi se ti žalio???? Malo mi nisu jasne te proporcije. Ja imam ptsp jos od rata ali nemam rvi. Imam par kila papira, ratni put dva lista i kaze meni onaj u Os da nemam na konto cega dobiti inval vecu od 17-18%.

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat, Papirnati je napisao:

Jesi se ti žalio???? Malo mi nisu jasne te proporcije. Ja imam ptsp jos od rata ali nemam rvi. Imam par kila papira, ratni put dva lista i kaze meni onaj u Os da nemam na konto cega dobiti inval vecu od 17-18%.

Koliko puta si " izlazio" na PLP ?

Podijeli ovu objavu

Neki dan bio. Da radio cijelo vrijeme. Nisam nista trazio do sada. A cini mi se da necu nista dobiti ni sada   nije htio uzeti ove nove papire sto sam dostavio kaze kad se budes zalio dostavi sam. 

Podijeli ovu objavu

prije 21 sati , Papirnati je napisao:

Neki dan bio. Da radio cijelo vrijeme. Nisam nista trazio do sada. A cini mi se da necu nista dobiti ni sada   nije htio uzeti ove nove papire sto sam dostavio kaze kad se budes zalio dostavi sam. 

Ako si imao ptsp utvrđen još za vrijeme DR zašto nikad prije nisi probao ostvariti status rvi ? ( DVO,Policija ili profesionalni vozač ?).samo je njima "smetao" status rvi po ptsp.za ostala zanimanja moglo se bez problema imati status rvi i raditi i dalje u firmi.

Podijeli ovu objavu

Radim u policiji cijelo vrijeme, nisam htio biti besposlen ali sad vise nemogu izdrzati svega mi preko glave. Molio bih ako netko zna da mi kaze ako slucajno dobijem 20% dali onda te tri godine imam pravo na ljecenje (sad imam 100%bolovanje)i punu placu??? Inace imam 48 g starosti i 42 g radnog staza.

Podijeli ovu objavu

prije 18 sati , Papirnati je napisao:

Radim u policiji cijelo vrijeme, nisam htio biti besposlen ali sad vise nemogu izdrzati svega mi preko glave. Molio bih ako netko zna da mi kaze ako slucajno dobijem 20% dali onda te tri godine imam pravo na ljecenje (sad imam 100%bolovanje)i punu placu??? Inace imam 48 g starosti i 42 g radnog staza.

Bit ćeš na bolovanju koliko Ti doktor odredi .tri puta moraš izlaziti na komisiju.uvjete za mirovinu već imaš, ali vjerovatno čekaš rvi za stalno.

Podijeli ovu objavu

Vaš liječnik treba popuniti potrebne obrasce i uputiti Vas na zdravstvenu komisiju MUP-a, putem Vaše PU. Kad Vas komisija MUP-a proglasi nesposobnim za  poslove policajca, stavlja Vas na skrb (primate plaću prosjek zadnjih tri mjeseca dok ste radili) a Vaš predmet se šalje na invalidsku komisiju Mirovinskog. Tamo nećete dobiti opću nesposobnost zbog PTSP-a na što ćete se žaliti. Sve do drugostupanjskog rješenja invalidske komisije mirovinskog Vi ste i dalje na skrbi i imate prava kao da radite (plaća, staž). Prije nego drugostupanjsko rješenje postane pravomoćno Vi napišete dopis PU i zatražite odlazak u mirovinu po čl.6, ujedno na broj predmeta po invalidskoj koji se vodi u mirovinskom napišete dopis da se odričete prava na invalidsku mirovinu i da tražite priznanje prava na  i isplatu mirovine po čl.6. Mirovina po čl.6 bit će Vam oko 20% veća od profesionalne invalidske mirovine. Jedino ukoliko dobijete opću invalidnost imat ćete 100-tinjak kuna veću invalidsku mirovinu od policijske.

Što se tiče HRVI vidite moju prethodnu objavu, dakle u velikom broju slučajeva najpovoljnija mirovina je ona po čl.6 Zakona o mirovinskim pravima DVO i PS. Teško da će i kod Vas taj odnos biti drugačiji.

Polako i strpljivo, koštat će Vas puno živaca. Sretno!

Podijeli ovu objavu

prije 15 sati , marona5 je napisao:

Vaš liječnik treba popuniti potrebne obrasce i uputiti Vas na zdravstvenu komisiju MUP-a, putem Vaše PU. Kad Vas komisija MUP-a proglasi nesposobnim za  poslove policajca, stavlja Vas na skrb (primate plaću prosjek zadnjih tri mjeseca dok ste radili) a Vaš predmet se šalje na invalidsku komisiju Mirovinskog. Tamo nećete dobiti opću nesposobnost zbog PTSP-a na što ćete se žaliti. Sve do drugostupanjskog rješenja invalidske komisije mirovinskog Vi ste i dalje na skrbi i imate prava kao da radite (plaća, staž). Prije nego drugostupanjsko rješenje postane pravomoćno Vi napišete dopis PU i zatražite odlazak u mirovinu po čl.6, ujedno na broj predmeta po invalidskoj koji se vodi u mirovinskom napišete dopis da se odričete prava na invalidsku mirovinu i da tražite priznanje prava na  i isplatu mirovine po čl.6. Mirovina po čl.6 bit će Vam oko 20% veća od profesionalne invalidske mirovine. Jedino ukoliko dobijete opću invalidnost imat ćete 100-tinjak kuna veću invalidsku mirovinu od policijske.

Što se tiče HRVI vidite moju prethodnu objavu, dakle u velikom broju slučajeva najpovoljnija mirovina je ona po čl.6 Zakona o mirovinskim pravima DVO i PS. Teško da će i kod Vas taj odnos biti drugačiji.

Polako i strpljivo, koštat će Vas puno živaca. Sretno!

Tako je marona5, nekako slično sam i ja otišao u mirovinu, kada sam dobio prof. nesposobnost te su me htjeli umiroviti po čl.11, predao sam zahtjev za mirovinu po čl.6. Kada sam dobio rješenje ministra MUP o starosnoj mirovini po čl. 6 u mirovinskom sam dao izjavu da odustajem od invalidske mirovine po čl.11., te sam otišao po čl. 6.  Pošto mi je poštovani PROF izračunao mirovinu po čl.6 i po čl. 11 prof. nesposobnost razlika je bila za 100 kn u korist čl.6, jedina stvar je ova sad velika otpremnina od 60.000kn po čl. 6. Što se tiče invalidske mirovine prema zakonu o braniteljima uz ostvareni HRVI trajno u mom slučaju bi bila povoljnija mirovina kako mi je izračunao poštovani PROF a njegova tablica mi je izračunala i ovu mirovinu u kojoj sam sad i pogriješio je u samo 3 lipe i to zbog mog ne točnog staža od nekoliko dana koji sam mu krivo napisao ;-)  Uglavnom najpovoljnija mirovina je trenutno  po čl. 6 i otpremnina a za HRVI treba vremena da bude za trajno pa se traži ponovni izračun i vidjet će te što je za vas povoljnije. Za to vrijeme čuvajte živce i zdravlje jer sve ide svojim tokom a vi uživajte u svakom trenutku ;-)

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad