Jump to content
Sign in to follow this  
psihozg

naplata ležarine osiguranju

Preporučene objave

Imao sam prometnu nesreću u kojoj mi je vozilo oduzelo prednost. Policija je izašla na uviđaj, koji sada čekam (rekli su do mjesec dana).
Odšlepao sam auto limaru kod kojeg se i trenutno nalazi vozilo. 
U međuvremenu je procjenitelj osiguranja izvršio procjenu i proglasio totalnu štetu. 
Budući da limar samim time na automobilu nema nikakvih radova, naplaćuje mi ležarinu za automobil. Ako ću čekati i mjesec dana zapisnik, ležarina će iznositi 900kn.
Da li i trošak ležarine snosi osiguranje od automobilske odgovornosti? Mogu li u to uvrstiti i trošak šlep službe? 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Provjeri si što ti piše u policiji, a ležarina bi trebala biti posebno navedena (ako ju polica pokriva).

Što se tiče potvrde, odeš u policijsku postaju i zatražiš ju (zapisnici se više ne izdaju, a potvrda se može dobiti odmah).

Podijeli ovu objavu

Hm. Bio sam u policiji, upravo danas, prošlo je dva tjedna od nezgode. Kažu da još nije gotov zapisnik i da nazovem krajem idućeg tjedna. Zapisnik bi trebao definirati tko je krivac za nezgodu, na temelju čega će osiguranje okrivljenog ponuditi i isplatiti štetu. Međutim dok čekam da policija razriješi slučaj ta ležarina teče, a budući da nisam krivac za nezgodu, što bi policija trebala i utvrditi, smatram da nije u redu da ja plaćam ikakve troškove, a s druge strane sumnjam da konkretno negdje u polici osiguranja stoji "snosimo troškove ležarine".

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this