Jump to content

porez na dohodak


Hmelj

Preporučene objave

Dobila sam rješenje od porezne uprave u kojem moram platiti 5100 kuna poreza na dohodak.Kćer sam odjavila sa svoje PK kartice 19.11.2018.g.Od tada mi je smanjena i plaća.No ,došlo mi je rješenje o uplati jer je kćer ,prema njihovoj evidenciji ostvarila u 2018.g.prihod veći od 15000 kuna.Tu su računali i njenu plaću koju je dobila jer je počela raditi.Počela je raditi tek nakon što sam je ja skinula sa svoje plaće jer je billa preko mene prijavljena kao student a samim time i meni porezna olakšica.U poreznoj su mi rekli da oni gledaju cijelu godinu bez obzira na datum odjave.Da li itko zna je li ovo ispravno?Kako mogu platiti porez a sve smo po zakonu napravili?Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , Hmelj je napisao:

Dobila sam rješenje od porezne uprave u kojem moram platiti 5100 kuna poreza na dohodak.Kćer sam odjavila sa svoje PK kartice 19.11.2018.g.Od tada mi je smanjena i plaća.No ,došlo mi je rješenje o uplati jer je kćer ,prema njihovoj evidenciji ostvarila u 2018.g.prihod veći od 15000 kuna.Tu su računali i njenu plaću koju je dobila jer je počela raditi.Počela je raditi tek nakon što sam je ja skinula sa svoje plaće jer je billa preko mene prijavljena kao student a samim time i meni porezna olakšica.U poreznoj su mi rekli da oni gledaju cijelu godinu bez obzira na datum odjave.Da li itko zna je li ovo ispravno?Kako mogu platiti porez a sve smo po zakonu napravili?Pozdrav!

Poštovani,

ukoliko je prešla prag od 15.000 kn dok je bila na Vašoj poreznoj kartici morate vratiti tj. uplatiti poreznu olakšicu u proračun bez obzira što ste je naknadno odjavili.

Kada ste odjavili dijete sa svoje PK kartice da li je dijete napravilo svoju PK karticu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija