Jump to content

Samohrani otac malodobnog djeteta, lijeci se na psihijatriji, supruga umrla...


MD2709

Preporučene objave

Pozdrav!
Zovem se Marin, imam 33 god.
Samohrani sam otac sina od 5 godina...
Supruga je nakon duge i teske bitke preminula od tumora na mozgu prije 4 godine...
Od tada smo ja i sin sami...
Nikakvu imovinu ni ustedjevinu nemamo.
Zivimo kod mojih roditelja...
Glavni izvor prihoda su nam moj posao (nisam stalno zaposlen, ali radim honorarno) i pomoc koju nam pruzaju moji roditelji...

Jedna bitna stavka je cinjenica da se ja, nakon smrti supruge, lijecim na psihijatriji.
Problemi su bili razni...
Od ovisnosti o tabletama i alkoholu, do depresije, anksioznosti, bipolarnog poremecaja, pasivno-agresivnog ponasanja, suicidalnih misli (uz jedan ozbiljan pokusaj), itd.

Ne bjezim od toga...
Prihvatio sam sve terapije i zelim biti bolji...
Prvenstveno zbog sina...
Medjutim,
Zanima me sto bi se desilo da meni "prisiju" neku opaku dijagnozu, tipa Shizofrenija, PTSP, Ovisnost, itd.

Da li bi mi tada uzeli skrbnistvo ili bi cak bilo suprotno - Da mali zbog toga dobiva neku novcanu naknadu i da nas se okarakterizira kao obitelj kojoj treba pomoc?

Takodjer, zanima me...
Iako imam tek 33 godine, bi li mogao "izvuci" neke benefite i mozda cak mirovinu, ako mi se potvrdi ozbiljna psihijatrijska dijagnoza (uzevsi u obzir i citavu situaciju)?

Unaprijed hvala,
Marin
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija