Jump to content
dmmig.doo@gmail.com

dražba- stečaj

Preporučene objave

kupio sam nekretninu na elektroničkoj dražbi u stečaju SLOBODNU OD OSOBA I STVARI.

kada sam stupio u posjed ustanovio sam da je nekretnina puna stvari.

kontaktirao sam vlasnika koji je došao i odvezao samo nešto i već se tjedan dana uopće ne javlja.

što da ja radim s njegovim pokretninama, a da ne prekršim zakon.

napominjem da su mu stvari vrlo vrijedne ali meni nisu potrebne i ja samo želim da on to odveze. 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Za početak mu se pismeno (s povratnicom) obratite da u određenom roku preuzme sve svoje pokretnine, jer da ih niste dužni čuvati. Znate li točan sadržaj rješenje o ovrsi na nekretnini temelje kojega je došlo do prodaje nekretnine? 

Podijeli ovu objavu

ovo piše na posl. hrvatskoj u rješenju o otvaranju stečaja

Pokretnine

Prema dopisu PU Osječko-baranjske,PP Donji Miholjac, stečajni dužnik nema u vlasništvu motornih vozila, ali nisam u mogućnosti utvrditi postojanje vlasništva nad drugim pokretninama budući da ne mogu stupiti u kontakt sa zakonskim zastupnikom dužnika.

znači stečajna praviteljica nije uopće do kraja stečajnog postupka uspjela stupiti u kontakt s dužnikom jer u je on uredno izbjegavao.

napominjem da na sudskom rješenju piše da sam kupio oranicu SLOBODNU OD OSOBA I STVARI  budući  građevina nije niti upisana u ZK

ne znam kako dalje a da ne napravim nešto mimo zakona budući sam legalista.

Podijeli ovu objavu

Ako se i nadalje vodi stečajni postupak nad stečajnim dužnikom, obavijestite stečajnu upraviteljicu da ste ulaskom u posjed pronašli stvari stečajnog dužnika, te da predlažete da ista preuzme navedene pokretnine radi daljnjeg unovčenja u stečajnom postupku. Ako Vam se ona očituje da ona to neće ili ne može, onda su to po mom mišljenju, napuštene stvari, koje su po prirodi stvari ničije, i Vi možete steći vlasništvo tih stvari. 

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad