Jump to content
dmmig.doo@gmail.com

dražba- stečaj

Preporučene objave

kupio sam nekretninu na elektroničkoj dražbi u stečaju SLOBODNU OD OSOBA I STVARI.

kada sam stupio u posjed ustanovio sam da je nekretnina puna stvari.

kontaktirao sam vlasnika koji je došao i odvezao samo nešto i već se tjedan dana uopće ne javlja.

što da ja radim s njegovim pokretninama, a da ne prekršim zakon.

napominjem da su mu stvari vrlo vrijedne ali meni nisu potrebne i ja samo želim da on to odveze. 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Za početak mu se pismeno (s povratnicom) obratite da u određenom roku preuzme sve svoje pokretnine, jer da ih niste dužni čuvati. Znate li točan sadržaj rješenje o ovrsi na nekretnini temelje kojega je došlo do prodaje nekretnine? 

Podijeli ovu objavu

ovo piše na posl. hrvatskoj u rješenju o otvaranju stečaja

Pokretnine

Prema dopisu PU Osječko-baranjske,PP Donji Miholjac, stečajni dužnik nema u vlasništvu motornih vozila, ali nisam u mogućnosti utvrditi postojanje vlasništva nad drugim pokretninama budući da ne mogu stupiti u kontakt sa zakonskim zastupnikom dužnika.

znači stečajna praviteljica nije uopće do kraja stečajnog postupka uspjela stupiti u kontakt s dužnikom jer u je on uredno izbjegavao.

napominjem da na sudskom rješenju piše da sam kupio oranicu SLOBODNU OD OSOBA I STVARI  budući  građevina nije niti upisana u ZK

ne znam kako dalje a da ne napravim nešto mimo zakona budući sam legalista.

Podijeli ovu objavu

Ako se i nadalje vodi stečajni postupak nad stečajnim dužnikom, obavijestite stečajnu upraviteljicu da ste ulaskom u posjed pronašli stvari stečajnog dužnika, te da predlažete da ista preuzme navedene pokretnine radi daljnjeg unovčenja u stečajnom postupku. Ako Vam se ona očituje da ona to neće ili ne može, onda su to po mom mišljenju, napuštene stvari, koje su po prirodi stvari ničije, i Vi možete steći vlasništvo tih stvari. 

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad