Jump to content

Neizbor kandidata po natjecaju


blizanac1986

Preporučene objave

Postovani, zanima me imam li pravo na ocitovanje Skolskog odbora o razlozima neizbora kandidata? Naime, nisu nam objavili rezultate testiranja, pismenog i intervjua, natjecaj je u skoli izvan mog mjesta prebivalista i blizi se kraj nastavne godine. 

Svih 7 kandidata je proslo oba dijela testiranja. 

Na Sjednici Skolskog odbora je odluceno da Skolski odbor nije dao prethodnu suglasnost ravnatelju za predlozenog kandidata. Nisu se ocitovali zasto. Mislim da sam ja taj kandidat jer sam po rijeci ravnatelja najbolje napisala pismeni. Imam li pravo traziti ocitovanje odnosno razloge neizbora i koja su sve moja prava? Natjecajna dokumentacija mi je valjana. Prosla sam sva testiranja. 

Unaprijed hvala  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete li pogledati što kažu interni akti škole o uvidu u sadržaj zapisnika sjednice Školskog odbora? U pravilu, svakom radniku ili učeniku koji je prema zakonu pokrenuo postupak zaštite stečenih prava, predsjednik Šk.odbora dužan je na njihov zahtjev omogućiti uvid u dio zapisnika koji se odnosi na zaštitu tih prava. Dok se izvodi, prijepisi i preslike zapisnika mogu davati pravosudnim i upravnim tijelima samo na njihov pisani zahtjev.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , blizanac1986 je napisao:

Postovani, zanima me imam li pravo na ocitovanje Skolskog odbora o razlozima neizbora kandidata? Naime, nisu nam objavili rezultate testiranja, pismenog i intervjua, natjecaj je u skoli izvan mog mjesta prebivalista i blizi se kraj nastavne godine. 

Svih 7 kandidata je proslo oba dijela testiranja. 

Na Sjednici Skolskog odbora je odluceno da Skolski odbor nije dao prethodnu suglasnost ravnatelju za predlozenog kandidata. Nisu se ocitovali zasto. Mislim da sam ja taj kandidat jer sam po rijeci ravnatelja najbolje napisala pismeni. Imam li pravo traziti ocitovanje odnosno razloge neizbora i koja su sve moja prava? Natjecajna dokumentacija mi je valjana. Prosla sam sva testiranja. 

Unaprijed hvala  

Povjerenstvo otvara zamolbe, vrši "testiranje" kandidata (što je glupost i fomalnost jer nitko u školi to nije ovlašten niti stručan) i ravnatelju dostavlja listu po rangu. Ravnatelj izabire jednog i predlaže tu osobu školskom odboru. Posao školskog odbora jest da kaže da ili ne odnosno da uskrati ili da suglasnost. Ne mora obrazlagati zašto.

Povjerenstvo nije dužno objavljivati rezultate testiranja. Imate pravo uvida u natječajnu dokumentaciju (bez uvida u osobne podatke ostalih kandidata) što znači da Vam tajnica u uredu omogući da pogledate sve u vezi izbora sa skrivenim osobnim podacima ostalih kandidata. Ako smatrate da nije poštovana procedura imate pravo prijave prosvjetnoj inspekciji.

I to je jedino što možete. Dakle školski odbor nije dužan obrazlagati zašto nije dao suglasnost.

 

 

uređeno: od gala385
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija