Jump to content

prilazni put


kira

Preporučene objave

Kupoprodajnim ugovorom ovjerenim kod JB i provedenim  u ZK nekretnine/zemljišta izvršen je prijenos, u ugovoru smo  upisali  nesmetano korištenje prilaznog puta s oznakom broja čestice,..dali je nužno da se ova služnost upiše i u zemljišnoj knjizi,,ako je dali je dovoljno priložiti ovaj ugovor,..

Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Spitfire je napisao:

Svakako bi bilo poželjno, samo što iz navedenog ne vidim da taj uglavak u ugovoru ima sve potrebno da bi se takova stvarna služnost upisala u ZK.

U glavi VII ugovora, upisali smo: prodavatelj dopušta neograničeno korištenje puta označenog na k.č.broj: 1153/11, k.o.Sunger,

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po meni bi trebalo iz samog uglavka biti jasno tko, što i zbog čega, što ovdje ne vidim. Npr. Temeljem ovoga ugovora prodavatelj kao vlasnik nekretnine koja se nalazi na kat.čest.br xy, k.o. xx, br.zk.uloška yx, upisane kod Općinskog suda u Xx, u naravi put, daje kupcu kao ovlašteniku prava stvarne služnosti pravo korištenja navedenog puta od javne ceste do nekretnine iz čl.1 koja je predmet ovog ugovora u neograničenom trajanju, te da bez ikakovih daljnjih pitanja i suglasnosti može ovo pravo služnosti upisati u zemljišne knjige.

Tako nekako. Možete probati i temelje toga postojećeg ugovora i izjave probati upisati služnost no bojim se da bi vas mogli odbiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, kira je napisao:

Dakle po Vama to što je navedeno u ugovru kao odredba nije dovoljno,

Poradi čl.33 Zakona o zemljišnim knjigama čini mi se da nije.

, kira je napisao:

ali što ako ne upišem po ovoj odredbi dali zapravo također mogu nesmetano koristiti,,,

U biti da. No, nekretnine mijenjaju vlasnika bilo nasljeđivanjem, otuđenjem itd., pa kad nešto nije upisano u ZK stvaraju se nepotrebni problemi.

, kira je napisao:

No ako se temeljem ove odrebe ne upišem,,dali se postupak upisa može pokrenuti tužbom za upis,,

Ako nije problem, najidealnije bi bilo da (ako dobro shvaćam iz napisanoga da ste vi ovdje kupac) prodavatelj sačini Izjavu sa gore navedenim sadržajem, ovjeri se, te skupa sa KU predate na provedbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Spitfire je napisao:

Poradi čl.33 Zakona o zemljišnim knjigama čini mi se da nije.

U biti da. No, nekretnine mijenjaju vlasnika bilo nasljeđivanjem, otuđenjem itd., pa kad nešto nije upisano u ZK stvaraju se nepotrebni problemi.

Ako nije problem, najidealnije bi bilo da (ako dobro shvaćam iz napisanoga da ste vi ovdje kupac) prodavatelj sačini Izjavu sa gore navedenim sadržajem, ovjeri se, te skupa sa KU predate na provedbu.

Hvla Vam lijeepa na iscrpnim odgovorima,,no na žalost s prodavateljem(ja sam kupac), odnosi su narušeni "naša posla",,,čekam bolja vremena,,

lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema na čemu. Kada su već narušeni odnosi, da je barem u KU sadržana Izjava kojom se dopušta upis toga prava, možda bi sve skupa prošlo (napominjem opet možda poradi čl.33). Ovako, i kada bi išli na nekakovu tužbu za izdavanje Tabularne izjave kojom bi ste ishodili pravo na upis prava služnosti, morali bi pripaziti na rokove jer bi se ovdje radilo o obvezno-pravnom zahtjevu koji bi zastario za 5 godina. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija