Jump to content

Ovršen ali mi FINA nije blokirala račun?


invision.co

Preporučene objave

Pozdrav.  Od javnog bilježnika sam dobio prijedlog za ovrhu na temelju vjerodostojne isprave u studenom 2016. godine te riješenje o ovrsi koje je ovršno i pravomoćno od veljače 2017. godine. Nisam imao te informacije već sam ih saznao u FINI. Međutim ja nisam imao nikakav račun na banci tako da nisam bio nikad blokiran. Prije 10 tak dana sam dobio posao i morao sam otvoriti tekući račun. Očekivao sam da će me odmah blokirati pa sam želio odmah otvoriti zaštićeni račun da ga mogu dati poslodavcu i primiti zaštićeni dio plaće. Koji dan nakon otvaranja tekućeg računa sam išao u FINU i pitao da li mi je blokran račun te da bih želio otvoriti zaštićeni račun. Gospođa mi je rekla da mi je račun čist i da nema nikakvih blokada te da mi ne može otvoriti zaštićeni  račun ako nisam blokiran. Sad sam u strahu da će mi kad primim plaću zaplijenit cijeli iznos i blokirati račun. Razumije li itko zašto me nisu blokirali do sad, hoće li ubrzo i što bi mi bilo najpametnije uraditi ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ok. zanima me da li postoji mogućnost da mi FINA nakon 3 godine (veljača 2020.) sama odradi "Jednostavni postupak stečaja potrošača" ako nisam blokiran a imam riješenje o ovrsi koje  je ovršno i pravomoćno od veljače 2017. godine,dakle, već 2 godine i 3 mjeseca ? da li moram biti 3 godine blokiran ili je dovoljno što  je ovrha ovršna i pravomoćna ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 15 minuta, invision.co je napisao:

ok. zanima me da li postoji mogućnost da mi FINA nakon 3 godine (veljača 2020.) sama odradi "Jednostavni postupak stečaja potrošača" ako nisam blokiran a imam riješenje o ovrsi koje  je ovršno i pravomoćno od veljače 2017. godine,dakle, već 2 godine i 3 mjeseca ? da li moram biti 3 godine blokiran ili je dovoljno što  je ovrha ovršna i pravomoćna ?

Fina ne odrađuje postupak stečaja potrošača, već je to posao suda i nije niti najmanje jednostavan kako je nazvan. Jedan od osnovnih uvjeta za pokretanje ovog postupka je da je osoba blokirana duže od tri godine...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

Fina ne odrađuje postupak stečaja potrošača, već je to posao suda i nije niti najmanje jednostavan kako je nazvan. Jedan od osnovnih uvjeta za pokretanje ovog postupka je da je osoba blokirana duže od tri godine...

Poštovani. Ne znam jesam li pogodila temu.evo jedno pitanje da sad ne lutam. Naime danas sam dobila opomenu 2.od PBZ  da platim minus na računu od 4.800.kn.a račun mi je inače blokiran evo već godinu dana i imam zaštićeni u istoj banci.I sad mi prijete ne platim li u roku 8.dana.da će se naplaćivati sa zaštićenog računa. Pa kako se mogu naplaćivati sa zaštićenog ako je zaštićen? Molim odgovor?Stvarno mi je hitno. Hvala!

 

Prije 14 minuta, Mara123456789 je napisao:

Kako da ja tu uslikam dokument i pošaljem? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Mara123456789 je napisao:

Poštovani. Ne znam jesam li pogodila temu.evo jedno pitanje da sad ne lutam. Naime danas sam dobila opomenu 2.od PBZ  da platim minus na računu od 4.800.kn.a račun mi je inače blokiran evo već godinu dana i imam zaštićeni u istoj banci.I sad mi prijete ne platim li u roku 8.dana.da će se naplaćivati sa zaštićenog računa. Pa kako se mogu naplaćivati sa zaštićenog ako je zaštićen? Molim odgovor?Stvarno mi je hitno. Hvala!

 

Kako da ja tu uslikam dokument i pošaljem? Hvala

Molila bi Borbenu da mi odgovori stvarno mi je hitno!! Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija