Jump to content

Uplaćivanje klijenata na privatni račun vlasnika obrta


JureM

Preporučene objave

Pozdrav ljudi,

 

Zanima me dali je legalno da ti neki internet servis ili tvrtka preko koje zarađuješ (naprimjer prodajom 3d modela na internetu - Turbosquid) uplaćuje zarađeni novac na privatni/osobni tekući račun pored činjenice da posjeduješ paušalni obrt sa žiroračunom? Dali je to zapravo glupo, iligalno ili jedno i drugo?

 

 

Lijep Pozdrav :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači li to da je legalno i da na kraju dođe na isto, ili se više isplati uplaćivati na žiroračun? Nedavno sam otvorio paušalni obrt i trenutno sam na visokoj razini opreza što se tiče transakcija, jer na račun mi se uplaćuju i različiti namjenski poticaji od strane HR i EU.

Do sad sam sve uplate vršio na osobni tekući račun, ali mislim da trebam sljedeću isplatu ipak preusmjeriti na žiroračun. 

Još nisam siguran dali su transakcije sa žiroračuna obrta na osobni tekući račun oporezive? hmm

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Nepotrebno je, jer ionako novcem na poslovnom računu slobodno raspolažete nakon što platite sve obveze kao obrtnik, a ionako za obveze obrta odgovarate cijelom svojom imovinom.

Osim ako zna da će prijeći 300k limit pa onda stavlja na svoj privatni račun. Da li znate slučajno kolike su kazne za tako nešto?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija