Jump to content

povrat troškova kod zastare kaznenog postupka


Tomislav zgb 84

Preporučene objave

pozdrav!

Za mjesec dana mi nastupa zastara za kazneno djelo (protupravna naplata), a koja neće biti dovedena do kraja do tada. Što se dešava sa mojim troškovima dolazaka (cca 15 ročišta zagreb-zadar-zagreb)? 

I dodatak, treba li podnositi kakav zahtjev za zastaru ili ide automatizmom?

LP!

uređeno: od Tomislav zgb 84
Dodatni upit
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Tomislav zgb 84 je napisao:

Za mjesec dana mi nastupa zastara za kazneno djelo (protupravna naplata), a koja neće biti dovedena do kraja do tada. Što se dešava sa mojim troškovima dolazaka (cca 15 ročišta zagreb-zadar-zagreb)?

Čl. 149. ZKP-a.

, Tomislav zgb 84 je napisao:

I dodatak, treba li podnositi kakav zahtjev za zastaru ili ide automatizmom?

Sud na zastaru u kaznenom postupku pazi po službenoj dužnosti, no pripazite je li zastara doista nastupila, imajući u vidu činjenicu da se i Kazneni zakon ne tako davno mijenjao i poprilično promijenio institut zastare.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, G-man je napisao:

Čl. 149. ZKP-a.

Sud na zastaru u kaznenom postupku pazi po službenoj dužnosti, no pripazite je li zastara doista nastupila, imajući u vidu činjenicu da se i Kazneni zakon ne tako davno mijenjao i poprilično promijenio institut zastare.

Hvala na članku, dakle to je to. Provjeren je rok, čak i sa ovim izmjenama pred koju godinu koje mi nisu išle na ruku, 11.07. je rok za zastaru.

 

Lp!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
, G-man je napisao:

Čl. 149. ZKP-a.

Sud na zastaru u kaznenom postupku pazi po službenoj dužnosti, no pripazite je li zastara doista nastupila, imajući u vidu činjenicu da se i Kazneni zakon ne tako davno mijenjao i poprilično promijenio institut zastare.

Pozdrav, dakle, evo i raspleta, prije 4 dana je doneseno riješenje o zastari. Sada bih trebao potraživati povrat nužnih troškova na teret državnog proračuna. Molio bih Vas info dali je realno potraživati sljedeće:

 

Putne troškove u iznosu od 2kn/km (radi se o više putovanja iz Zagreba u Zadar)

Dnevnice - budući da je dolazak na ročište i povratak u Zg uzeo cijeli dan

Nešto ostalo?

 

Službeno nisam imao odvjetnika, dakle, neću tražiti povrat troškova branitelja.

 

Lp!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija