Jump to content

Aneks ugovora s proširenjem opsega posla


Spleecho

Preporučene objave

Dakle, naslov sam sve kaže. Zaposlen sam na neodređeno vrijeme. Firma u kojoj radim, nudi mi aneks ugovora u koji bi mi stavila sve što trenutno obavljam (a do sad sam radio dobrovoljno, van opsega iz trenutnog ugovora), međiutim dodali bi mi još kompletno jedno novo područje rada, koje, kad bi prihvatio, fizički nisam u stanju stić napravit.

Na moje pitanje što se dešava u trenutku kad ja fizički ne stignem obavit sve u predviđenom roku, dobijem usmeni odgovor "moraš". Također, na upit što ako odbijem takav aneks, a i taj dio posla, dobijem usmeni odgovor da je to naredba?!

Naredba? Moram? Nije problem u tome što moram, nego što je to fizički neizvedivo, radi opsega posla. 

Vjerujem da je osnova za ovo dodjeljivanje procjena kako ja imam dovoljno vremena, međutim, situacija je da i sad jedva stižem sve, da ne govorim kako nosim posao i kući, jer se, naravno, prekovremeni ne plaćaju, već se daje preraspodjela radnih sati (u omjeru 1:1), što gubi smisao kad imaš preko 500 takvih sati, koje nikad ne stigneš iskoristit.

Zanima me samo, kakva su moja prava i kako se ja u ovom slučaju mogu zaštitit.

Ugovor je bez krajnjeg roka, dakle neodređen, s fiksnom bruto plaćom.

Unaprijed zahvaljujem na odogovoru.

uređeno: od Spleecho
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija