Jump to content

prijenos navodnog duga sa optiome na eos matrix naš blaženi


lena52

Preporučene objave

Evo situacije

 

20014 godina Optima podnosi ovrhu zbob neplaćenih računa u 2012. i  tokom 2014 god te 2015 god, ovrha u iznosu od 2560 kn se isplaćuje u cijelosti, dakle sa svim troškovima koji su bili navedeni. 

22.5 2019, dakle prije par dana zovu nas iz eos matrixa da su otkupili dugovanje od optime u iznosu od 350 kn, mi blenuli, tražimo da nam se dostavi specifikacija duga jer je kompletan udg otplaćen. Zovemo optimu,šaljemo mailove nitko ništa ne zna. Danas dobijremo poštom od Eosa samo obavijest o prijenosu duga u iznosu od 470 kn (prekjučer telefonski bio 350 kn). Nema specifikacije računa za koji smo navodno dužni, nema ništa

 

Optima i dalje tvrdi da oni nemaju ništa, da se obratimo Eosu, ovi se prave ludi i nude otplatu na rate-što sad?? mi znamo da je kompletan dug otplaćen, od 2014 nikad ništa nismo dobili od Optime-polako nam je više muka od svega

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , lena52 je napisao:

Čekamo da nazovu, što ako ne daju specifikaciju i lupe ovrhu? i još jedno pitanje-nije li optima trebala nas obavijestiti o tom dugu

U slučaju ovrhe uvijek imate pravo na žalbu ili prigovor. Optima Vas je sukladno čl. 82. Zakona o obveznim odnosima, bila dužna obavijestiti o ustupu duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sličan slučaj.
Tražio sam pismeno putem maila da mi dokažu dugovanje. A početkom godine se Optima telekom naplatila putem JB-a, ovrhom.

Jedno pitanje:
2006. godine sam prešao s HT-a na Optima telekom nakon što me njihov agent XXXXXXX (još mu pamtim ime i prezime) gnjavio da prijeđem njima jer su super. 
Tijekom naredna 3 mjeseca mi nisu isporučili uslugu (internet) te iz tog razloga nisam platio račune i žalio sam se direktno Optima telekoma.
Ne sjećam se više detalja, jer davno je bilo. Rezultat je bio da se Optima naplatila preko JB i FINA-e u iznosu od preko 2.400 kn (osnovica je bila oko 800 kn) za neisporučenu uslugu.

Pitanje (glupo):
Ima li načina da tražim (ovako il onako) od Optima telekoma da mi pokaže iz 2006. godine koje sam promete (internetske i telefonske) učinio?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Damir Lučić je napisao:

Ima li načina da tražim (ovako il onako) od Optima telekoma da mi pokaže iz 2006. godine koje sam promete (internetske i telefonske) učinio?

Trebali bi napraviti uvid u svoj spis kod javnog bilježnika, jer su njemu prilikom dostavljanja ovršnog prijedloga trebali biti ispostavljeni računi za pruženu, a nepodmirenu uslugu temeljem koje se tražila ovrha. Ovo bi trebali napraviti što prije, jer postoji rok čuvanja spisa nakon kojega se uništavaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Računi jesu isporučeni, ali usluga nije isporučena (internet).
Tada su se vadili na HT, što je vjerojatno bila i istina, da je HT ometao prijenos internetske usluge na njih. Sve se radilo preko HT infrastrukture.
Međutim, računi su stizali, ja sam se njima žalio. Bio sam neiskusan pa se nisam odmah pravno zaštitio.
Na specifikaciji računa bi se trebalo vidjeti koji je internetski promet napravljen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija