Jump to content
lena52

prijenos navodnog duga sa optiome na eos matrix naš blaženi

Preporučene objave

Evo situacije

 

20014 godina Optima podnosi ovrhu zbob neplaćenih računa u 2012. i  tokom 2014 god te 2015 god, ovrha u iznosu od 2560 kn se isplaćuje u cijelosti, dakle sa svim troškovima koji su bili navedeni. 

22.5 2019, dakle prije par dana zovu nas iz eos matrixa da su otkupili dugovanje od optime u iznosu od 350 kn, mi blenuli, tražimo da nam se dostavi specifikacija duga jer je kompletan udg otplaćen. Zovemo optimu,šaljemo mailove nitko ništa ne zna. Danas dobijremo poštom od Eosa samo obavijest o prijenosu duga u iznosu od 470 kn (prekjučer telefonski bio 350 kn). Nema specifikacije računa za koji smo navodno dužni, nema ništa

 

Optima i dalje tvrdi da oni nemaju ništa, da se obratimo Eosu, ovi se prave ludi i nude otplatu na rate-što sad?? mi znamo da je kompletan dug otplaćen, od 2014 nikad ništa nismo dobili od Optime-polako nam je više muka od svega

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama
Prije 18 minuta, Borbena7 je napisao:

Osim podmirene glavnice i troškova, jeste li podmirili i zakonske zatezne kamate?

Ovako -podmireno je 1.649 kn duga te 730 kn kamata na dan kad je zatvorena ovrha plus JB trošak od 250 kn-znači doslovno sve je podmireno

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama
Prije 7 minuta, Borbena7 je napisao:

U tom slučaju ustrajte na specifikaciji dugovanja i ne podmirujete ništa bez toga. 

Optima kaže da oni to nemaju, sad čekamo Eos da se izjasni...

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama
Prije 10 minuta, lena52 je napisao:

Optima kaže da oni to nemaju, sad čekamo Eos da se izjasni...

Ukoliko je dug ustupljen Eosu tada sva buduća komunikacija treba biti prema njima, jer Optima s tim dugom više nema ništa. A Eos ukoliko ima nepodmirena potraživanja u odnosu na Vas, neka to i dokaže.

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Čekamo da nazovu, što ako ne daju specifikaciju i lupe ovrhu? i još jedno pitanje-nije li optima trebala nas obavijestiti o tom dugu

Uređeno od lena52

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama
prije 16 sati , lena52 je napisao:

Čekamo da nazovu, što ako ne daju specifikaciju i lupe ovrhu? i još jedno pitanje-nije li optima trebala nas obavijestiti o tom dugu

U slučaju ovrhe uvijek imate pravo na žalbu ili prigovor. Optima Vas je sukladno čl. 82. Zakona o obveznim odnosima, bila dužna obavijestiti o ustupu duga.

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Sličan slučaj.
Tražio sam pismeno putem maila da mi dokažu dugovanje. A početkom godine se Optima telekom naplatila putem JB-a, ovrhom.

Jedno pitanje:
2006. godine sam prešao s HT-a na Optima telekom nakon što me njihov agent XXXXXXX (još mu pamtim ime i prezime) gnjavio da prijeđem njima jer su super. 
Tijekom naredna 3 mjeseca mi nisu isporučili uslugu (internet) te iz tog razloga nisam platio račune i žalio sam se direktno Optima telekoma.
Ne sjećam se više detalja, jer davno je bilo. Rezultat je bio da se Optima naplatila preko JB i FINA-e u iznosu od preko 2.400 kn (osnovica je bila oko 800 kn) za neisporučenu uslugu.

Pitanje (glupo):
Ima li načina da tražim (ovako il onako) od Optima telekoma da mi pokaže iz 2006. godine koje sam promete (internetske i telefonske) učinio?

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama
Prije 3 minuta, Damir Lučić je napisao:

Ima li načina da tražim (ovako il onako) od Optima telekoma da mi pokaže iz 2006. godine koje sam promete (internetske i telefonske) učinio?

Trebali bi napraviti uvid u svoj spis kod javnog bilježnika, jer su njemu prilikom dostavljanja ovršnog prijedloga trebali biti ispostavljeni računi za pruženu, a nepodmirenu uslugu temeljem koje se tražila ovrha. Ovo bi trebali napraviti što prije, jer postoji rok čuvanja spisa nakon kojega se uništavaju.

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama
objavljeno (uređeno)

Hvala!
U slučaju da se utvrdi specifikacijama računa da usluga nije bila isporučena da li je prekasno za protutužbu ili je prekasno?
Krivo sam napisao, to je bilo 2007. godine.

I da li javni bilježnik može ne predati mi spis na uvid?

Uređeno od Damir Lučić

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Javni bilježnik Vam kao stranci u postupku mora dozvoliti uvid u spis. Kada su se naplatili preko Fine? Imate li kakav korisnički ugovor, jer vjerujem da Vam nisu naplatili nešto što nisu isporučili, već da su računi ispostavljeni na drugačiji način.

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Računi jesu isporučeni, ali usluga nije isporučena (internet).
Tada su se vadili na HT, što je vjerojatno bila i istina, da je HT ometao prijenos internetske usluge na njih. Sve se radilo preko HT infrastrukture.
Međutim, računi su stizali, ja sam se njima žalio. Bio sam neiskusan pa se nisam odmah pravno zaštitio.
Na specifikaciji računa bi se trebalo vidjeti koji je internetski promet napravljen.

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama
prije 9 sati , Damir Lučić je napisao:

Međutim, računi su stizali, ja sam se njima žalio. Bio sam neiskusan pa se nisam odmah pravno zaštitio.

Trebali ste se žaliti na rješenje o ovrsi, jer ovako oni raspolažu s ovršnom ispravom... 

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad


  • Similar Content

    • objavio Mineane
      Pozdrav,
       
      Na netu i u FB grupama vrti se jedan podulji tekst, navodno napisan od sudskog vještaka za financije, koji osporava prijenos tražbina/dugova s banaka na agencije za naplatu (EOS, B2, SVEA, itd.). 
      To sam malo istraživao, jer tekst ima smisla, dok nisam našao na jednu Odluku HNB-a koja je relevantna za tu stvar. Na kraju, izgleda da je autor previdio ključan detalj, odnosno članak te Odluke.
       
      Pitam kao laik, ako ima netko stručan za tumačenje čl. 2. st. 1. Odluke o kupoprodaji plasmana kreditnih institucija (dalje: Odluka), a koji se odnosi na ugovore o kupoprodaji plasmana kreditnih institucija (dalje: UKPKI):

      "1) Kupoprodaja plasmana jest svaki ugovor kojim se prenosi plasman ili se prenose rizici i koristi s osnove plasmana s kreditne institucije prodavatelja (u nastavku teksta: prodavatelj) na stjecatelja te koji će za posljedicu imati prestanak priznavanja plasmana u bilanci kreditne institucije u skladu s Međunarodnim standardima financijskog izvještavanja."


      Je li ovo znači "doslovno baš svaki ugovor", posebice ugovor o cesiji/ustupu potraživanja (ili možda ugovor o kupoprodaji motornog vozila, nekretnine, oranice, itd.)? Pa se onda ubaci i malo kredita kao bonus.    
      Ili ipak znači "svaki UKPKI", odnosno svaki ugovor barem takvog ili sličnog naziva?
      Možda treba ovu odredbu osporavati, ako da -- gdje i kako?
       
      Izvor: https://www.hnb.hr/documents/20182/525937/h-odluka-kupoprodaja-plasmana-ki_npt.pdf/e0446f94-7dd0-4a5f-8ca5-99d46406cda8
       
      ---- 
       
      Malo za relaksaciju u subotu prijepodne, da se ovome da lakša i vedrija nota, ako je moguće.
       
      Laički, što se tiče mog pitanja o vrsti ugovora o kupoprodaji plasmana, ako je riječ o tome da "doslovno baš svaki ugovor" koji zadovoljava ostale uvjete iz spomenute Odluke može biti valjan UKPKI, onda su krediti dani ljudima od krvi i mesa ovdje tek roba.

      Npr. neko trgovačko društvo dođe otvoriti žiro-račun u banku, a oni mu u okviru ugovora o žiro-računu -- nakon uobičajenih odredbi koje uređuju taj odnos, a recimo zato što su svoje poslovanje prenijeli njima iz druge banke -- dodaju i bonus: ustup nenaplaćenog dospjelog potraživanja od osobe XY temeljem danog kredita toj osobi XY u iznosu od ABC kuna.

      Ovo je, naravno, ekstremni primjer, ali sasvim moguć, ako su drugi uvjeti iz Odluke zadovoljeni. Nešto kao da sklopim ugovor o pretplati za mobitel u telekomu, pa mi u okviru tog ugovora prodaju i telefon za 1 kunu, iako mu je tržišna vrijednost značajno veća. Možda sada telekomi mogu nuditi i potraživanja po danim kreditima umjesto telefona, kao bonus u okviru svojih ugovora o pretplati?
  • Online korisnici



×