Jump to content

Povrat vlasništva radi neispunjavanja ugovornih obveza


danijel23

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Prije 3 godine sam napravio ugovor o zamjeni nekretnina sa čovjekom koji je bio u procesu gradnje stambene zgrade. Ja dajem njemu stan u staroj kući gdje će on graditi drugu stambenu zgradu a on meni za uzvrat stan na drugoj lokaciji koji je u roh-bau stanju. U ugovoru stoji da ako se stan u koji ja trebam useliti na toj novoj lokaciji nije gotov u roku od 2 godine ugovor postaje nevažeći. 

Na žalost ugovorom smo dopustili i odmah upis vlasništva u zemljišne knjige i katastar, tako da je sada taj čovjek upisan kao vlasnik mojeg bivšeg stana (u staroj kući) kojeg želim dobiti nazad u svoje vlasništvo obzirom da i nakon skoro 4 godine nije izgradio taj zamjenski stan.

Na žalost sam trenutno nezaposlen da bi mogao platiti odvjetnika pa ovdije tražim kako poništiti taj ugovor i dobiti nazad staro vlasništvo. Probao sam mirnim putem : rekao tom čovjeku da jednostavno vratimo svakom njegovo no nikako nije za to zainteresiran. 

Moram li ići na sud? Koji sud? (u Zagrebu smo)

Mogu li sam to pokrenuti ili mora ići preko odvjetnika?

Ako mogu sam, postoji li negdje na forumu predložak za takve situacije?

hvala puno unaprijed!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija