Jump to content

poziv iz centra za socijalnu skrb....?!?!


anonimno

Preporučene objave

pozdrav

 

dosao mi je nekakav poziv....

pise samo radi prekrsaja, i nista drugo

a meni je totalno nejasno kakvog prekrsaja jedino mi pada na pamet kad su me legitimirali za remecenje javnog reda i mira....

je moguce da je to to? zasto centar za soc. skrb?

imam 20 godina, pa mi je zato cudno....

 

mogu ih ja sutra nazvati pa pitati putem telefona o cemu se tocno radi? mislim, smiju to govoriti putem telefona?

 

unaprijed hvala na bilo kakvom korisnom odgovoru....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...dosao mi je nekakav poziv....

...pise samo radi prekrsaja, zasto centar za soc. skrb?

...imam 20 godina, pa mi je zato cudno....

.

 

CZSS treba za potrebe prekršajnog postupka koji se vodi protiv Vas prikupiti podatke o osobnim i obiteljskim karakteristikama i prilikama u kojima živite (tzv. socijalna anamneza ) jer imate 20 godina i na Vas se mogu primijeniti odredbe Zakona o sudovima za mladež, tj. maloljetničko pravo...Sud je dužan pribaviti ove podatke i imati ih u spisu prije donošenja odluke..

Ovi podaci mogu bitno utjecati na odabir sankcije i uopće na ishod postupka..

 

Jel sada malo lakše? ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru!

 

znaci ako ja sad velim istinu - frend je slavil rodjendan, ja sam bil tam najtrezniji, drugi decki su si malo vise popili (a ja sam i kasnije dosel na zabavu), a dok smo bili vani sam ih pokusaval jos bezuspjesno smirivati da ne rade tolku buku....

a doma mi je stanje super, nemam problema u obitelji itd itd

....onda bi sve trebalo zavrsiti bez nekih posljedica? iskreno ja bi najradije da mi mama nit ne sazna za ovo.... :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posljedice već osjećate, zar ne?

 

Na razgovoru u CZSS možete reći kako je to sve skupa izgledalo i što ste Vi učinili, i posebno kako se osjećate nakon toga...to su sve "sitni" podaci iz kojih se može izvesti zaključak o Vama kao osobi, kakvog ste ponašanja, sklonosti, kakav odnos zauzimate prema takvom obliku ponašanja, osjećate li krivnju ili ne, opravdavate li ili ne svoj postupak...i ....svašta se može još iz toga vidjeti...

Pa onda bude i napravljena anamneza koja bi Vas trebala predstaviti sudu kao takvu i takvu osobu...nekada ćak oni stave i procjenu Vašega budućeg ponašanja i prijedlog za primjenu određenog načina postupanja u tom postupku...

Ali, to je samo jedan dio tog postupka...

Vaša obrana i obrana ostalih (jer Vas je, zaključujem po opisu događaja, više tu prijavljeno zbog prekršaja) može usmjeriti postupak u drugom smijeru, što nema veze sa ovom anamnezom...Vi se možete braniti, postupak ide dalje, prikupljaju se onda i drugi dokazi...mora se utvrditi Vaša krivnja u tom slučaju....

To može i potrajati...

Može na kraju doći i do primjene maloljetničkog prava, i općih odredbi, ali i do obustave, zastare....

Roditelji bi mogli saznati za postupak samo ako jednog dana stigne poziv kući , Vas nema, a oni ga preuzmu.... ili se zateknu baš tada kraj Vas dok preuzimate...

 

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znaci oni informacije salju sudu i onda sud dalje odlucuje o nastavku postupka? teoretski je moguce da naprave obustavu? a ako ne, mogu ja onda slanjem zalbi odugovlaciti to? ustvari neznam, kad mogu poceti pisati zalbe, mogu vec sad zbog poziva na CZSS, ili tek kad dobijem poziv na sud? ili nesto trece?

 

Sad idem probati nazvati CZSS da vidim o cemu se to radi tocno, da li je to to kaj mislim da jest, jer mi nista drugo ni ne pada na pamet.... :)

 

nije mi sad na kraju jasno da li je to zato jer je policija protiv mene podnijela prekrsajnu prijavu ili samo zato jer su nas evidentirali, a jednom od nas 5 koliko nas je bilo su napisali prekrsajnu prijavu (tj odveli su ga na postaju i dobio je prekrsajnu prijavu)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo, zvao sam, i pokrenut je protiv svih koji smo tam bili prekrsajni postupak. Sutra idem u CZSS....a ja se ne razumijem bas u ovo, sto sad znaci pokrenuti prekrsajni postupak? to mi ide u dosje? moral budem nekakvu kaznu platiti ili nesto deseto? mogu pisati zalbu, tj. ima sanse da se izvucem iz toga? jer stvarno se ne osjecam kriv, je, bil sam s ovima i oni su radili buku, ali ja sam bil taj koji ih je pokusaval smiriti jos. banana :(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kao prvo, puno hvala svima na odgovorima

 

evo bio sam tamo, uzeli su neke podatke i neka pitanja mi postavili na CZSS, i rekli su mi da sad trebam cekati da mi dodje nesto sa suda.

imam namjeru zaliti se ako mi dodje kazna jer se ne smatram krivim. u onom papiru koji sam dobil na uvid pise u vidno alkoholiziranom stanju, ili tako nesto, a ja nisam nista alkoholnoga konzumirao te veceri....pise zbog ostale cetvorice....

to ako dodje kazna mogu pisati pismenu zalbu? a gospodja u czss mi je rekla buduci da mi je to prvi put ( a bome i zadnji :) ), da je moguce da nebude ni kazne. je li to tocno? ako je, nadam se da bude tako i ispalo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija