Jump to content
dalekoblizu

Povrat ovršenih iznosa za uzdržavanje

Preporučene objave

Majka djeteta je nakon razvoda braka otvorila poseban račun u banci na koji je otac djeteta uplaćivao iznose za uzdržavanje maloljetnog djeteta. Račun je svaki mjesec bio ovršen na ime dugovanja po zadužnici te na temelju rješenja o ovrsi iako majka nikad nije bila obaviještena o dugovanju.

1. Može li stranka, i kako, ostvariti povrat ovršenih iznosa za uzdržavanje maloljetnog djeteta?

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Trebala bi se obratiti ovrhovoditelju i ukazati mu na ovu činjenicu, jer ni on nije mogao znati da se naplata vrši protivno čl. 172. Ovršnog zakona. A daljnje postupanje, ovisi o ponašanju ovrhovoditelja, tj. je li voljan dobrovoljno vratiti naplaćena sredstva. Koliko je vremena prošlo od kada su ta sredstva zaplijenjena na Fini?

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad




×