Jump to content

Teže tjelesne ozljede


309

Preporučene objave

Hvala

Ozljeda ja nastupila usljed napada bivšeg supruga na mene pri čemu sam dobila više udaraca u glavu a jedan od tih udaraca je bio i udarac o zid sobe sa napuknućem bubnjića i podljevima po licu i tijelu i uz prisustvo 4 odrasle osobe i malodobne djece i našeg zajedničkog djeteta u prostorijama bolnice na odjelu pedijatrije. Pregledana sam na kirurgiji i kod ORL .

Priveden je sud mu je odredio istražni zatvor od 15 dana.

Postoje svjedoci koji su zapisani i naše dijete će biti saslušano koje je staro 12 god.

Što mogu dalje očekivati jer ovo je jedan od nizu napada na mene i bojim se da kad izađe jer je zaprijetio da će mi se desiti još gora stvar nego što je bio taj napad?

Zahvaljujem i pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovdje bi se radilo o više kaznenih djela - teška tjelesna ozljeda i prijetnja na štetu supruge te nasilničko ponašanje u obitelji na štetu djece.

Ovakve vrste slučajeva obrađuju se kroz tzv. crvene prijave, što znači da su hitne i imaju prioritet u postupanju kako policije, tako i DORH-a i suda. Obavezno prijaviti svaku novu prijetnju ili eksces direktno DORH-u.

Ono što mene čudi je činjenica da je okrivljeniku određeno zadržavanje kao mjera iz domene prekršajnog zakonodavstva, a konkretan slučaj, barem prema opisu korisnice potpada pod kazneno-pravnu sferu, stoga bi to trebalo provjeriti na DORH-u te ukoliko ispadne da tamo nije zaprimljena nikakva prijava, podnijeti je na zapisnik dežurnome zamjeniku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

Na kontroli kod ORL-a, doktor je pisao prijavu Mup-u za djelo teške tjelesne povrede.

Sudac me kontaktirao da je dogovoreno saslušanje djeteta i sugerirao da prijavim ja za kaznena djela. Ako nema prijave od policije ja ću prijaviti DORH-u. I uz sve ove prijave i prijavu za prijetnje koju je izrekao u prisustvu djeteta.

Javljam tijek postupka.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo da javim bila sam na policiji i prijavila prijetnju  koja će biti objedinjena sa TTO-ma da se dobije na težini.

Crvena prijava nije išla jer nije kvalificirana ozljeda i dostavljena PP-i. Tek danas je doktor pisao prijavu MUP- u.

Sada spis ide ODO-u.

Šta sada slijedi?

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još uvijek traju istražne radnje a u razgovoru sa zamjenikom državnog odvjetnika predan je zahtjev za istražni zatvor od mj.dana. Ima pravu na žalbu i to je vjerojatno napravio jer mu je dodjeljen branitelj po službenoj dužnosti.

Pitanje:

tko odlučuje o žalbi i u kojem roku se mora ta žalba riješiti?

Ako se usvoji njegova žalba za određivanje istražnog zatvora on izlazi iz pritvora van, a jkako se dalje vodi kazneni postupak?

Ja sam već drugi tjedan na bolovanju i imat ću smanjenu plaću. U kojem iznosu? Neto plaća mi je 3000 kn a naknada za prijevoz 1500 kn.

Da li imam pravo na naknadu za izgubljenu zaradu i da li mogu tražiti naknadu za pretpljeni strah za sebe i dijete?

Zahvaljujem i svako dobro!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, 309 je napisao:

tko odlučuje o žalbi i u kojem roku se mora ta žalba riješiti?

Izvanraspravno vijeće županijskog suda. U ovom slučaju propisanog roka za odluku po žalbi nema, no svi predmeti sa istražnim zatvorom su hitni i imaju prioritet. I jedna bitna stvar - žalba nema suspenzivan karaktewr, što znači da ukoliko je sudac istrage prihvatio zahtjev DO za određivanjem istražnog zatvora, vaš suprug ostaje u njemu najmanje do odluke vijeća po žalbi.

, 309 je napisao:

Ako se usvoji njegova žalba za određivanje istražnog zatvora on izlazi iz pritvora van, a jkako se dalje vodi kazneni postupak?

Tada će istražni zatvor definitivno biti zamijenjen mjerama opreza (zabranom približavanja), ako to prekrši, opet ide u zatvor. Postupak se dalje normalno provodi, tu nema straha, a obzirom na okolnosti slučaja, postupak će imati prioritet.

, 309 je napisao:

Ja sam već drugi tjedan na bolovanju i imat ću smanjenu plaću. U kojem iznosu? Neto plaća mi je 3000 kn a naknada za prijevoz 1500 kn.

Da li imam pravo na naknadu za izgubljenu zaradu i da li mogu tražiti naknadu za pretpljeni strah za sebe i dijete?

O tome se u kaznenom postupku neće odlučivati, morat ćete pokrenuti parnicu radi naknade štete (no definitivno možete unutar kaznenog postupka staviti prijedlog za ostvarivanje imovinsko-pravnog zahtjeva usmjerenog na naknadu štete).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Pozdrav!

Evo da javim ishod.

Bivši suprug je dobio 11 mjeseci zatvora koji se neće izvršiti nego će raditi za opće dobro. Tako da mu 2 sata rada računaju 1 dan zatvora😤😠!!!!

Čovjek me prebije i za to dobije mizernu kaznu, toga ima samo kod nas. I to presudu dobijem na dan borbe protiv nasilja nad ženama.

Koji koraci su mi sad predstojie?

On ima svoju firmu u kojoj je zaposlen i sa primanjima od 5400 kn.,ali nema nikakve nekretnine niti pokretnine na svoje ime,a jako ga dobro znam da će na svaku moju tužbu uložiti žalbu jer na to ima pravo,tako da se to može odužiti na jako dugo vrijeme a mene će to koštati i živaca i novaca.

Odvjetnika si nemogu priuštiti jer imam mala primanja i alimentaciju koju mu tek trebam plaćati za djecu. 

Pozdrav i svako dobro!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija