Jump to content

Međa i mjernici


keoma

Preporučene objave

Ako moze odgovor.

1994g izasli su mjernici na moj posjed i odredili među koja nije točna na moju štetu susjed je ogradom ušao 70cm 2000g izišli su mjernici i produljili među na moju stetu za jos 20m po cijeloj duzini od 60m a sada 2019 u svibnju opet su izišli mjernici i uradili među pozduz cijelog posjeda na moju stetu u duzini od150m  šta da uradim molio bi savjet napominjem da zbog svega ucinjenog do sada nisam s nijednim susjedom u zavadi a ima nas 4 u ovom slucaju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

eko su mjerili su napravili elaborat te su vam ga morali dat na potpisivanje da se slažete sa njihom mjerom.A ako ih je susjed samo zvao da označe medju bez elaborata tada ste opet imali mogučnost primjedbe ali dogovorno sa susjedom. treća mogučnost vama  je da zovete i platite vaše mjernike da vam označe medju i naprave eleborat pa na potpis susjedu ako se slaže.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mjernici su utvrdili da je susjed usao ogradom u moj posjed 70cm prvi puta pri mjerenju a ništa ja nisam potpisivao taj put niti mi je netko davao na potpis išta međutim zbog toga mi se stvaraju problemi i dalje sada kada bih ja stavio ogradu mjere ne odgovaraju jer je susjedova parcela narasla za onoliko koliko sam ja oštecen a on tvrdi da je njegova međa tako i išla vidi on i sam da nije u pravu a ja ne zelim sukobe jer su i on i supruga mu bolesni na srce bojim se da bi ih moji potezi dotukli a ovako isto ne valja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam imao sličan slučaj di je na jednoj pravoj međnoj crti on počeo stavljat ogradu te je u jednom djelu išao ravno pa najednom počeo ići ukoso. mi nismo bili u dobrim odnosima pa je rekao da mu je tako mjernik označio ja nisam imao druge nego zvat svog mjernika koji je utvrdio da su isto tako počeli krivo tako da je u početku on išao nekih pola metra u svoje a sad kad je krenuo u koso je išao pola metra u moje. tako da u biti nitko nije oštečen, i tada smo se nekim čudom dogovorili da ostane tako di sam mu ja izašao u susret da ne ruši ogradu ali mjernički nije točna međa, i još ružno izgleda.

a vjerujte mi bolje to riješit kako spada jer naknadno če to bit njegovo ako se vi ne budite može se pozvat na institut dosjelosti jer mu nitko nije priječio da pravi ogradu i koristi taj teren pogotovo ako vam je negdje di bi vam tih 70 cm jedno moglo bit od potrebe dali za gradnju ili nešto drugo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija