Jump to content

Radno i socijalno pravo


marija1001

Preporučene objave

Poštovani,

molim za savjet.

Imala sam ugovor o radu na neodređeno vrijeme od 02.05.1996.g. za računovodstveno - financijske poslove .

Od 01.06.2009.g. dobila sam ugovor za radno mjesto direktora sa mandatom na dvije godine. Mandat je produživan

svake dvije godine a sa 31.05.2019. je taj ugovor prestao važiti. Istovremeno sa poslovima direktora obavljala sam i računovodtveno-financijske poslove.

Od 01.06.2019. g. dobivam novi ugovor o radu na određeno vrijeme kojim se poništava ugovor o radu od 02.05.1996.g. i ugovor o radu za poslove direktora.

Ugovor o radu na neodređeno vrijeme je pretvoren u ugovor na određeno samo zato što mi je prestala funkcija direktora. Sa 31.12.2019. se spremam u mirovinu.

Da li je u redu da sam dobila ugovor o radu na određeno vrijema koji prestaje važiti  31.12.2019. kada se spremam u mirovinu. U ugovoru piše da je na određeno vrijeme

zbog povećanog obima posla koji ja obavljam bez prestanka od 02.05.1996.

Treba mi savjet, da li trebam potpisati taj ugovor na određeno vrijeme .

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko novi ugovor koji glasi na određeno vrijeme podrazumijeva da obavljate poslove koje ste obavljali na radnom mjestu za koje ste prvi put primljeni i to na neodređeno vrijeme, tada ovo nije ispravno jer se vraćate (sa radnog mjesta direktora) na svoje prvo radno mjesto, na puno i neodređeno radno vrijeme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad ste sklopili ugovor o radu za mjesto direktora, kako ste regulirali postojanje prethodnog ugovora o radu (za računovodstvene poslove)? Da li ste ga stavili izvan snage? Da li ste uopće to pitanje regulirali? Da li je možda ugovorom o radu za direktorsko mjesto predviđeno da ćete uz računovodstvene poslove obavljati i poslove direktora? Dali je možda ugovor za direktora sklopljen u obliku aneksa?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija