Jump to content
brekalo2233

stečaj potrošača

Preporučene objave

Poštovani..dug mi je oko 19 000kn i blokiran sam od fine  skoro 3 godine..nemam nikakve imovine ali imam ugovor za stalno i redovna primanja svo to vrijeme. skida mi se s plaće 1/3 tako da jedva živim s 2300kn. dali imam uvjete za osobni bankrot i dali bih time što dobio pošto nisam dobio nikakav poziv od fine..

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 1 sat, brekalo2233 je napisao:

dali imam uvjete za osobni bankrot i dali bih time što dobio

ne.......i da odeš u stečaj tebi bi se odbijala 1/4 primanja 5 godina i ti bi to otplatio svakako...i ovako češ otplatit....

prije 1 sat, brekalo2233 je napisao:

skida mi se s plaće 1/3 tako da jedva živim s 2300kn.

po zakonu bi ti trebali skidati 1/4....to provjeri kod poslodavca

Podijeli ovu objavu

prije 12 sati , brekalo2233 je napisao:

Poštovani..dug mi je oko 19 000kn i blokiran sam od fine  skoro 3 godine..nemam nikakve imovine ali imam ugovor za stalno i redovna primanja svo to vrijeme. skida mi se s plaće 1/3 tako da jedva živim s 2300kn. dali imam uvjete za osobni bankrot i dali bih time što dobio pošto nisam dobio nikakav poziv od fine..

Ovaj iznos koji se naplaćuje preko plaće, da li ide za namirivanje ovrha koje su u Fininom očevidniku ili se radi o dodatnim ovrhama koje se provode samo na plaći?

prije 10 sati , Mister-X je napisao:

ne.......i da odeš u stečaj tebi bi se odbijala 1/4 primanja 5 godina i ti bi to otplatio svakako...i ovako češ otplatit....

Zašto 5. godina? Kako se radi o jednostavnom postupku stečaja potrošača, tada se ovrha na stalnim novčanim primanjima provodi u roku od 12. mjeseci.

prije 10 sati , Mister-X je napisao:

po zakonu bi ti trebali skidati 1/4....to provjeri kod poslodavca

Iznos izuzet od ovrhe ovisi o osnovi koja se prisilno podmiruje i o visini plaće. Bitno je da je postupanje poslodavca u skladu sa čl. 173. Ovršnog zakona.

Podijeli ovu objavu

prije 10 sati , Borbena7 je napisao:

Zašto 5. godina? Kako se radi o jednostavnom postupku stečaja potrošača, tada se ovrha na stalnim novčanim primanjima provodi u roku od 12. mjeseci.

u pravu ste ,12 mjeeci je ako se radi o jednostavnom...ali i dalje sam mišljenja da mu to nije dobra ideja jer dok napuni 3 godine i dobije poziv i dok se to riješi proći će par mjeseci i kad dobije još 12 mjeseci stečaja za to vrijeme ce skoro sve isplatiti....kad sve to riješi od fine može dobiti nakon 6 mjeseci potvrdu da nije u blokadi,a kad samo pokrene stečaj ostaje možda i trajno vidljiv bankama gdje već postoje negativna iskustva sa bankama kad saznaju za tu informaciju,a lako je saznaju jer im za to hrok ne treba

prije 10 sati , Borbena7 je napisao:

Iznos izuzet od ovrhe ovisi o osnovi koja se prisilno podmiruje i o visini plaće

s obzirom na iznos koji je naveo da dobija radi se o manjem primanju koje podliježe ovrha od 1/4

Podijeli ovu objavu

Prije 20 minuta, Mister-X je napisao:

u pravu ste ,12 mjeeci je ako se radi o jednostavnom...ali i dalje sam mišljenja da mu to nije dobra ideja jer dok napuni 3 godine i dobije poziv i dok se to riješi proći će par mjeseci i kad dobije još 12 mjeseci stečaja za to vrijeme ce skoro sve isplatiti....kad sve to riješi od fine može dobiti nakon 6 mjeseci potvrdu da nije u blokadi,a kad samo pokrene stečaj ostaje možda i trajno vidljiv bankama gdje već postoje negativna iskustva sa bankama kad saznaju za tu informaciju,a lako je saznaju jer im za to hrok ne treba

Do 20.000,00 kn duga na ime glavnice je jednostavni. U momentu kada napuni 3. godine blokade po automatizmu mu Fina šalje poziv. S obzirom na dosta nedostatne informacije iz ovog upita, mišljenja sam da je najbolje donositi odluku u trenutku kada se ispune uvjeti za pokretanje jednostavnog postupka stečaja potrošača.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad