Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

jednopitanje

Ovrha na gospodarskoj građevini

Preporučene objave

Pozdravljam,

Zanima me dali postoji zakonska osnova da se makne iz zk. već upisana ovrha nad gospodarskom građevinom - upisana prije par godina na sve nekretnine i račune.

U pitanju je mala staja na 2 etaže koja služi za držanje sijena te obavljanja poslova OPG-a?

U ovršnom zakonu sam pročitao da se ne mogu ovršiti takve građevine pa me zanima što u ovo slučaju već postojeće?

Hvala.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Ovršni zakon kaže da ne mogu biti predmet ovrhe poljoprivredno zemljište i gospodarske zgrade poljodjelca ali samo u opsegu potrebnom za njegovo uzdržavanje i uzdržavanje članova njegove uže obitelji, te drugih osoba koje je po zakonu dužan uzdržavati. I ovo vrijedi od 1.9.2014. Kada su pokrenuti Vaši ovršni postupci?

Podijeli ovu objavu

U tom slučaju možete pokušati uložiti žalbu izvan roka u odnosu na rješenje o ovrsi na nekretnini, a sve s ciljem dokazivanja da je ovakva nekretnina trebala biti izuzeta po čl. 91. Ovršnog zakona.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Online korisnici

No members to show