Jump to content
Autoreverse

Otkuo ovršene kuće

Preporučene objave

Poštovanje, kuca mi 1/2 ?u mom vlasnistvu a druga u od partnerice. Ja sam otisao pošto smo se dogovorili da ina bude plaćala no ona nije nista plaćala te je otisla u Irsku. Kuca sada ide na dražbu, tj idući mjesec izlazi procijenitelj. Sto bi se tu mogko napravitu i sto bi bilo pametno imam stslni posao i kako bi dosao do nekretnine. I drugo pitanje ako se kuca proda na drazbi da li i dalje ostaje dug koji bi ja morao otplacivati  zahvaljujem se lijepo na odgovoru.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
objavljeno (uređeno)

Ovrha je pokrenuta prije 6 god od Raiffeisen banke. Ja sam sudužnik u to kreditu. Ostavio sam kucu cisto na dogovor kuca je inače pol /pol vlasnistva. Misleci kako otplacuje kucu nisam zagedao . Sve dok nije Eos Matrix otkupuo dug od Raiffeisen banke. Tada je bivsa sa svojim muzem otisla za Irsku a meni je ostala kuca sa dugom,  inace kad smo je kupovali cijena je bika 25OOO€. Sada je dug oko 300000 kn. Kakav bi imao izlaz imao ili kako bi po najjeftinijoj cijeni  otkupio i da li ako kuca ode na drazbu pa netkl kupi se i meni brise dug? 

Uređeno od Autoreverse

Podijeli ovu objavu

Znaci kad prodaju nekretninu  nebitno za koliko (tj koliko procjeneje ) namirit ce sredstva sa tim i nece biti vise potrazivanja novaca.  Nadam se da sam dobro shvatio. Hvala lijepo na trudu i odgovorima. Ugodan dan. 

Podijeli ovu objavu

Putanje je jer nebude dovoljko sredstava posto kuca stoji zapustena vjerovatno ce se prodati za 15000€ e sad moje pitanje je da li ostatak opet ja moram otplaćivati ati iako ne budem više vlasnik kuce

Podijeli ovu objavu

Ukoliko iz prodajne cijene ne budu podmireni svi dugovi i troškovi postupka koji su pri tome nastali, tada je preostali dug i dalje Vaš i ovrhovoditelj u bilo kojem trenutku može pokušati prisilnu naplatu u ovršnom postupku na nekom drugom predmetu ovrhe.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad