Jump to content

pozajmica


zliniko

Preporučene objave

pozdrav. ispricavam se  mozda nisam na pravom mjestu objavio priču, imao sam u najmu poslovni prostor dugo godina  ali sve slabije sam poslovao , ali nadao sam se dabi otkupio doticni prostor , jer mije obecavao vlasnik da imam povlasticu za otkupit , i kad nisam mogo plačat najamninu  dao sam u zalog stan dog mu ne isplatim stavio je sa kamatom od dvanajest posto sastavio je sa javnim biljeznikom jer jasam u doticnog imao povjerenje 20godina smo saradjivali, bez problema sam potpisao bez da uopce procitam mozete mislit poverene, bilo bi normalno ali ima svakakvih posle toliko godina ispast neposten, kad sam sve ptpisao dugo godišnem najmodavcu dao mi je odkas i ostao sam na ulici plus i duzan, zar nije razmišljao kako ču mu vratit . i cekao sam  da tuzi za  prisilnu naplatu nije to činio bojao se da nebi ga ja optuzio na sudu za prevaru , štoje sad najgore on je sada  prodao ugovor o pozajemici  drugome, mene nije uopče obavjestio niti on a niti otkuplivač pitam se kako su mogli, štabi trebao radit koga bi trebao najprije tuzit . moze li mi ko na sve ovo pomoč hvala

uređeno: od zliniko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , Borbena7 je napisao:

Što točno piše u tom ugovoru o pozajmici kojega ste ovjerili kod javnog bilježnika? Je li za stan provedena zabilježba u zemljišnim knjiga? Kako ste saznali da je dug ustupljen nekom drugome?

pozdrav provedena je zabiljezba odma nakon 15 dana, ito traje več 4 godine, ali  prije 10 dana vidim preko interneta u vlastovnici  u zabilježbi  je drugi otkupio  ugovor. mogu li mi otkupit ako im nevratim dug ili se moram tuzit za veliku kamatu u ugovoru piše kamate idu sve do isplata duga .javni biljeznik mi je onda reko da ja mogu prodat stan i vratiti dug ja i na tome radim ali malo teže  sa prodajom hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , Borbena7 je napisao:

Kamate se uvijek računaju do isplate duga. 

pozdrav znam za kamate idu a ne liftarske , postoji li mogučnost tužiti  se i iči na dogovor za smanjene duga jer ja sam prevaren , oprostite vi ste mi rekli  da vam  kazem za naš ugovor  pa mi niste ništa o tome rekli hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 27 minuta, Borbena7 je napisao:

Ne možete tužiti nekoga, jer je dug ustupio drugome ili jer se po dospijeću tražbine pokušao naplatiti. Možete tužiti s ciljem utvrđivanja ništetnosti ugovora zbog lihvarskih kamata.

uredu ustupio  ili  tražbine pokušao  naplatiti , ali uopče nije od mene  potraživao  naplatu niti sudski niti osobno  niti mije reko da si rijesimo dugovanje,koga bi sad trebao tužit prodavatelja ili kuoca dabi učinili ništavnim ugovorom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, zliniko je napisao:

uredu ustupio  ili  tražbine pokušao  naplatiti , ali uopče nije od mene  potraživao  naplatu niti sudski niti osobno  niti mije reko da si rijesimo dugovanje,koga bi sad trebao tužit prodavatelja ili kuoca dabi učinili ništavnim ugovorom.

Nitko Vas nije dužan pozivati da platite dug, jer i sami znate da dug postoji. Možete tužiti onoga s kim ste sklopili ugovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, Borbena7 je napisao:

Nitko Vas nije dužan pozivati da platite dug, jer i sami znate da dug postoji. Možete tužiti onoga s kim ste sklopili ugovor.

 ispričavam se još jedno pitanje, kad je sve tako crno novi kupac ide verojatno za utkup nekretninu ja je prodajem dabi podmirio dugovanje dali on može sprečiti da nemogu prodat dotičnu nekretninu  to jes etažu, i još jedno  mogu li za dugovane dati zmjenu drugu nekretninu u istoj kuči   ako dodj do prisilnu naplatu, hvala vam puno. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 39 minuta, Borbena7 je napisao:

Tko će Vam kupiti nekretninu sa ovakvim teretom u zemljišnim knjigama? Način na koji ćete otplatiti dug je stvar dogovora, ne mora uopće biti nekretnina ukoliko raspolažete novčanim sredstvima.

zašto nebi kupili ako bi isplatio dugovanje  sa kaparom koji bi mi dao kupac stana, nema veze koliko je dugovanje ili ima veze,mogu i drugu pozajemicu uzeti da samo neuzme dotičina osoba ako zatreba makar prodaču za dugovanje nekome a šta mislite vi hvala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 26 minuta, Borbena7 je napisao:

Zato što je rizik, ali nikad se ne zna, nekima očito to ne smeta. Sretno u rješavanju

zbog čega je rizik po vama neznam  u ugovoru pise kamate idu do isplate  nema zabrana prodaje  pa zato nevidim rizik. zahvaljujem na pomoč sad sam se setio za pomoč  hhhaaa  pozdrav.

uređeno: od zliniko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Rekli ste da je izvršena zabilježba tereta u zemljišnim knjigama, a teret prati nekretninu i kao takav je rizik za budućeg vlasnika.

tako normalno kupac mora isplatiti dugovanje zablježbu  kod javnog biljeznika  i brisanje zabiljezbu,  kako je kod javnog biljeznika dobio zabiljezbu tako i brisanje  poslije isplate.  u ugovoru piše  zabilježba do isplate toje garancija zabiljezba 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija