Jump to content
Neznalica20

Ovrha na primanja iz inozemstva

Preporučene objave

Pozdrav.

Imam pitanje na koje mi je sluzba za korisnike FINE odgovorila da sam u bezizlaznoj situaciji.

Naime,radi se o tome da sam ovršen te sam se zaposlio u jednoj firmi kojoj je sjedište u Engleskoj,računovodstvo u Mađarskoj itd.uglavnom,strana firma. Naravno traže me broj računa te ostale podatke...klasika kod novog poslodavca.Placa se sastoji od fiksnog dijela,prekovremenih sati te dnevnica.

Ono sto mene muci je to što oni ne poznaju ovrhu po principu ove naše te ne znam kako i što da im objasnim.Kako da primim plaću na zaštićeni račun te da mi ovrse trećinu place?? 

Hvala unaprijed na odgovoru.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Procedura treba biti ista kao da je poslodavac u RH, nema dugog načina. Morat ćete ih upoznati sa postupanjem vezanim za uplatu na zaštićeni račun.

Podijeli ovu objavu

prije 3 sati , Neznalica20 je napisao:

sjedište u Engleskoj,računovodstvo u Mađarskoj

ili otvorite račun u Sloveniji, Austriji ili Italiji.....

Podijeli ovu objavu

Prije 20 minuta, shallot je napisao:

ili otvorite račun u Sloveniji, Austriji ili Italiji.....

Mislite da ta opcija igra?? Postoje li onda neke procedure oko poreza i sl.??

Podijeli ovu objavu

U Sloveniji jako tesko, pokusao sam (iz potpuno drugih razloga, ne zbog skrivanja) otvoriti racun u Sloveniji prosle godine, nakon izvadjene potvrde o poreznoj registraciji u opcini niti jedna banka mi nije htjela otvoriti racun osim Unikredit, ali oni imaju ogromne naknade za nerezidente (par eura mjesecno) pa sam odustao.

Ajde sada da pitam, kakva je situacija u Austriji ili Italiji? Zna netko i koja je procedura otvaranja i gdje su najmanje naknade?

Uređeno od penava

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad