Jump to content

Ne potpisivanje novog ugovora na odredjeno


cinnamon

Preporučene objave

Postovni svi,

Imam pitanja, a nailazim na dosta oprecne odgovore pa cak i od nadleznih u HZMOu. Molim Vas da mi date savjet. 

Zaposlena sam zadnjih 18mj na ugovor na odredjeno. Svaka 3mj potpisujem ugovor na nova 3mj. 30.6.2019. mi istice ugovor te ga necu produzavati (zbog novog zaposlenja koje krece od cca 15.8./1.9) a do tad namjeravam biti u firmi.

Zanima me :

1.Da li moram obavijestiti poslodavca da necu potpisati novi ugovor?

2.Da li moram potpisati neki sporazumni otkaz? Jer navodno da taj sporazum vole davati zaposlenicima koji ne zele potpisati novi ugovor na odredjeno. premda nema logike, znam.

3.Sto se dogadja ako ne potpisem te papire za sporazumni prekid, da li me mogu tuziti ili nesto slicno?

4. Posto cu biti mj-dva u financijskom "vakuumu", da li mogu ostvariti pravo na naknadu? Koliko citam, mogu ali me frka da oni ne posalju nekaj u stilu "mi smo joj nudili novi ugovor na odredjeno al nije htjela potpisati" pa ja ne dobijem ono kaj me zapravo ide.

Puno hvala na odgovorima, C.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija