Jump to content

4 sata zbog traženja posla


peasans

Preporučene objave

Pozdrav,

Zaposlena sam i imam ugovor na neodređeno sa probnim rokom 6 jeseci. Nakon četiti i pol mjeseci rada direktor je najavio da neću ostati jer nisam zadovoljila.

Da li sam od tada u otkaznom roku? Da li imam pravo 4 sata tjedno biti odsutna zbog traženja posla? Ako nemam, zašto nemam?

Unaprijed zahvaljujem, Petra

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Istekom 6. mjeseci probnog rada, radni odnos Vam ne prestaje. Ako niste zadovoljili na ovom probnom radu, to predstavlja posebno opravdan razlog za otkaz ugovora o radu, a otkazni rok u tom slučaju iznosi najmanje 7. dana. Svakako prije isteka ovog roka od 6. mjeseci, morate dobiti otkaz u pisanom obliku i uz obrazloženje, te osobnu dostavu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 21 minuta, peasans je napisao:

Da li imam pravo 4 sata tjedno biti odsutna zbog traženja posla? Ako nemam, zašto nemam?

Imate ovo pravo i poslodavac Vam je dužan to omogućiti tj. da za vrijeme radnog vremena budete odsutani s radnog mjesta i to najmanje 4 sata tjedno, a radi traženja novog posla i sve ovo uz naknadu plaće. Zakonski je propisano minimalno odsustvo s rada, ali ono može biti i duže, naravno ako poslodavac to odobri.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija