Jump to content
  1. mutavi

mutavi

• Similar Content

• objavio ellen1234
      Pozdrav,
      može mi netko odgovoriti ako zna?!
      Ostavinskom raspravom moj otac je naslijedio 1/5 čestice koja je označena kao pašnjak. Na toj čestici su dvije kuće(dvokatnica, jedna prizemnica i garaža). Površina čestice iznosi 1214m2.
      Budući da je čestica označena kao pašnjak pretpostavljam da to znači da kuća nije legalizirana.
      Moj otac je naslijedio gornji kat kuće cca 100m2 sa okućnicom u iznosu 250m2 kako je navedeno u ostavinskom riješenju(1/5 cjelokupne čestice).
      Stric(koji živi u prizemlju dvokatnice) je u ostavinskom postupku nasljedio 4/5 cjelokupne čestice(znači donji kat gdje živi  u iznosu cca 100m2, prizemnicu koja se nalazi pored dvokatnice i garažu).
      Stric kaže kako je predao zahtjev za legalizaciju ali kaže kako se moj otac mora odreči dijela kvadrata od 250m2 u korist prizemnice jer se onda ta kuća prizemnica ne može legalizirati jer joj nedostaje kvadrata okučnice?!
      Poznavajući ga pretpostavljam da želi li obmanuti mog oca. Zato me zanima postoje li stvarno postoje neki uvjeti za legalizaciju te prizemnice?
      Može li on  legalizirati samo jedan dio čestice, npr. samo donji kat gdje živi, ili tu prizemnicu s garažom koja mu je pripala? Mora li i moj otac potpisati papire za legalizaciju da to dozvoljava ukoliko on može legalizirati samo svoj dio?
      Koji su uvjeti za etažiranje nekog objekta, prethodna legalizacija ili?
      Isto tako zanima me što je s krovom dvokatnice? Krov je zajednički u slučaju neke neke njegove sanacije i troškove podnose i jedan i drugi?
      Puno hvala unaprijed, lp!

• objavio coco lino
      Pozdrav,
      Molim one sa sličnim iskustvom za savjet.
      Naime, otkupili smo stan koji je bio u vlasništvu poduzeća koje je prestalo s radom 1989. god.... Stan smo jednokratno otkupili i upisani smo kao vlasnici istoga. Međutim, okućnica zgrade ostala je na ime tog danas nepostojećeg poduzeća (sa pravom korištenja svih stanara zgrade) iako smo se s ostalim sustanarima zgrade od ukupno 6 stanova među sobom podijelili i nama je pripao gornji parking, susjedu donja garaža, itd...

Zanima me tko danas zastupa to društveno poduzeće koje je davno prestalo s radom i kome se obratiti da se taj parking napokon upiše na naše ime u vlasničkom listu i ukoliko bude bilo potrebe: legalizira? 

Unaprijed zahvalan
    • objavio lilly_zagreb
      Molim odgovor / komentar na sljedeću situaciju...
      Prije nešto više od 20godina manji komad zemljišta uz samu zgradu (pripada parceli na kojoj je stambena zgrada) je jedan od suvlasnika zagradio i od tada ga koristi. U međuvremenu je prošao i proces legalizacije.
      Zanima me da li temeljem "posjeda" i izvršene legalizacije navedenog prostora suvlasnik može postati vlasnik prostora i ako da na koji način? Etažiranjem?
      Hvala unaprijed!
    • objavio Jokerman
      Poštovani,
      1. Situacija je sljedeća:baka i djed nisu pokrenuli nikakav postupak legalizacije (ne znam zašto, nemojte me pitati). Znam da je rok bio 30.6.2018. Imam neke informacije da su neki uredi uzimali više zahtjeva pa imaju "praznih". Zna li netko za takav neki ured na području Šibensko-kninske, Zagrebačke ili Grada Zagreba? Kuća ima građevinsku dozvolu (i upisana je u katastar), ali koliko vidim po nacrtima, napravljen je cijeli kat više nego što je u dozvoli.
      2. Ima li možda netko informaciju hoće li se rok za legalizaciju dodatno produživati
      3. Koje su nam opcije ukoliko ne uspijemo legalizirati kuću na taj način (koliko sam shvatio ne mogu je prodati ukoliko nije legalizirana). Može li se nekako drugačije učiniti legalnom - npr. da se napravi dokumentacija, zatraži dodatna građevinska dozvola itd.
      Eto situacija je takva, jasno mi je da su svi vlakovi prošli, ali ako netko ima neke informacije koji mi mogu pomoći, bio bih jako zahvalan.
      Lp i hvala
    • objavio MojeIme2
      Pozdrav,
      Zanima me dali je prodaja ili ustupanje praznog zahtjeva za legalizaciju kažnjivo?
      Hvala Vam unaprijed.
  • Online korisnici