Jump to content
dado38

javni bilježnik

Preporučene objave

poštovanje

može li mi neko reci koliko se plača kod javnog bilježnika kad se ovjerava ugovor o podizanju kedita u banci i da li kao Hrvatski branitelj u mirovini 20% rvi imam pravo na kakvo oslobađanje plačanja tog istog

hvala

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

To ovisi o vrijednosti kredita koji podižete, najtočnije će Vam to reći javni bilježnik ako ga nazovete, a s obzirom da stječete korist tim pravnim poslom, mislim da unatoč tome što ste HRVI, ne biste imali pravo na oslobođenje, no to također možete upitati javnog bilježnika.

Podijeli ovu objavu

Pozdrav, zbog kupnje stana treba suprugu i meni ovjerena izjava javnog biljeznika da nemamo nekretninu u vlasnistvu. Pitanje je mogu li ovjeriti kod javnog biljeznika i za supruga tu izjavu jer je on u inozemstvu trenutno (radi), imam njegovu osobnu

Podijeli ovu objavu

da, ionako ce u veleposlanstvu morat ovjerit jos neke dokumente. Trebat ce u veleposlanstvu ovjerit i izjavu da ja mogu napravit kupoprodajni ugovor u njegovo ime, znate li je li sastavlja tu izjavu ili konzulat? imate li primjer davanja punomoci za kupoprodajni ugovor kupnje nekretnine

Podijeli ovu objavu

Dakle, to što će ovjeriti u konzulatu, to je punomoć. Imate velik broj primjera specijalnih punomoći ako proguglate, tako da vjerujem da ćete moći sastaviti nešto za supruga, sve i ako mu u konzulatu ne budu mogli pomoći, iako vjerujem da hoće.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Similar Content

• objavio saltyl
      Pozdrav, 
      trebao bi mi mali savjet/uputa vezano za provođenje ovrhe unutar EU, a van HR.
      Dakle trebalo bi ovršiti kupca (vps preko 40k kn), poslana je ovrha na temelju vjerodostojne isprave jb u Zadru, no s. služba u Kninu je odbacila ovršni prijedlog obzirom ovršenik ima prijavljeno prebivalište u inozemstvu (Luksemburg) na NEPOZNATOJ ADRESI.
      Moje pitanje glasi, može li se i putem kojih kanala saznati točno prebivalište te kada se sazna kome i u kakvoj proceduri se provodi ovrha za osobe sa prebivalištem u drugoj zemlji članici EU?
      Puno hvala na pomoći...

• objavio pravdica90
      Pozdrav,
      U svrhu ostvarivanja prava na stipendiju za starije dijete, supruga i mlađi sin (17 god) moraju ovjeriti izjavu o nezaposlenosti (pošto nisu prijavljeni na biro) kod javnog bilježnika.
      Zanima me da li mlađe dijete (17 god), friško završena sš, radno sposoban, sam ovjerava izjavu kod bilježnika ili je potrebno da to obavi skrbnik?
      Hvala
      LP
    • objavio fiorano
      Kao fizička osoba platio sam avans pravnoj osobi da mi izradi web stranicu. Iznos avansa je 2.025 kn. Račun sam dobio na mail i na kućnu adresu. Imamo ugovor da je projekt trebao biti gotov do 28.02.2018. Također, postoji i velika e-mail prepiska u kojoj se više puta spominje kako sve teče glatko i da će do kraja veljače sve biti gotovo.
      Naravno, na kraju veljače ništa nije bilo gotovo. Vjerojatno se ništa nije ni radilo. Pravna osoba je od mene tražila prolongat, ali ja nisam htio i zatražio sam uplaćeni avans nazad. Pravna osoba je pristala na to i obećala vratiti novac do 08.03.2018. Kada je došao taj dan, opet traži prolongat i obećaje da će mi novac vratiti 14.03.
      Iskreno, mislim da me vuče za nos. Ne vjerujem da će novac biti vraćen 14.03. Naprotiv, prilično sam siguran da će i tada nešto izmisliti i opet tražiti prolongat.
      Mogu li ja, kao fizička osoba, ovršiti pravnu osobu? Mogu li to napraviti preko Javnog bilježnika, koji će prijedlog poslati u FINA-u te će mu FINA blokirati račun, ili moram preko odvjetnika i suda? Napominjem da imam dokaz o uplati, račun od pravne osobe za uplaćeni avans, ugovor te veliku e-mail prepisku.
      Zahvalan sam na svakom konkretnomodgovoru.
    • objavio Njonjo
      Bok ekipa.
      Evo danas mi je došlo rješenje o ovrsi od nekog javnog bilježnika koje se temelji na Izvadku iz ovjerenih poslovnih knjiga firme Vipnet d.o.o. U tom izvadku su navedena dva računa koja su uredno podmirena čim sam ih zaprimio u 5. i 6. mjesecu 2017. 
      Nije da me je ovo Rješenje iznenadilo skroz, Vipnet je opetovano slao opomene, iako sam dostavio podatke o uplati za navedene račune putem e-maila još prošle godine.
      Pošto imam sve potvrde o uplati, s odgovarajućim pozivima na broj i sl. i e-mailove u kojima je potvrđeno da su ih u Vipnetu zaprimili, zanima me kako nastaviti, kome pisati prigovore, kako ih sastaviti i kako na koncu izbjegnuti ovrhu?
      Druga stvar: kako imam i slobodnog vremena i volje ići u sudski proces protiv Vipneta, zanima me za što ih mogu tužiti, ako mogu za išta.
      Yours sincerely,

• objavio janci11
      Pozdrav svima,
      Nadam se da mi možete pomoći. Ukratko - Jedan talijan je otvorio firmu u Hrvatskoj zajedno sa još jednim slovencem i zaposlili su mene kao direktora te su mi dali 10% vlasništva. Znači nas troje smo bili vlasnici, a ja jedina osoba za zastupanje. Talijan je bio investitor i dogovor je bio da će on podmirivati sve troškove dok se firma financijski ne osamostali. Zaposlio sam 2 radnika još da rade kao komercijalisti. I radili smo skupa par mjeseci. Međutim, talijanski investitor se nije držao odgovora te je ostao svima dužan 3-4 plače i doprinose državi. Nije platio ništa! Nešto malo novca što smo zaradili sam vratio klijentima. Firma nema nikakvu imovinu. Nismo otvarali ni ured niti ništa. Doslovno 0 kn imovine. I pošto talijan nije plačao, prestali smo raditi. Nagovarali smo talijana da dođe u Hrvatsku zatvoriti firmu i isplatiti obaveze, ali on je samo obećavao da će platiti i nikad nije. Pošto sam sa radnicima bio jako dobar dogovorili smo se da oni pokrenu stečaj nad firmom. Prošlo je više od pola godine i danas sam dobio poštu od Trgovačkog suda. U biti zove se Oglas. I u oglasu piše da u svrhu skraćenog stečajnog postupka moram predati sudu javnobilježnički ovjerovljen popis imovine i obveza na propisanom obrascu u roku 15 dana. Država potražuje oko 23.000 kuna.  
      I sada pošto firma nema nikakve imovine nisam siguran kako da to napravim. Kopirao sam dolje jedan dio Oglasa. Po ovome kako sam ja shvatio, ako ništa ne napravim država će automatski nakon 15 donijeti rješenje o otvaranju i zaključenju stečajnog postupka. 
      Što mi savjetujete da napravim? Da li da idem kod javnog bilježnika da mi ovjeri da imamo 0 imovine? I koliko bi otprilike to koštalo da napravim? Ili da ništa ne napravim i da pričekam da država automatizmom to pokrene?
      Hvala!

• Online korisnici

No members to show